Jump to content

сваляне на кората на шофьорската врата


Васил

Recommended Posts

Здравейте.

Поразрових,но не намерих нищо.

Някой може ли да ми каже как се сваля кората на шофьрската врата,че нещо ми се прецака "джама"/стърже и не се движи/

Преди няколко дни като свалях стъклото започна да стърже,слезе донякъде и спря,после ни нагоре ни надолу.Натискам да го затворя а то почна надолу нагоре/само/,но по малко.

Днес опитах пак същата работа,слезе до долу и едвам го затворих после/трябваше да го дърпам/

Някой имал ли е подобен проблем и какво трябва да се сменя?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София мога да те насоча към правилното място за такъв ремонт.Съвсем скоро имах същия проблем при B6-шофьорското стъкло слезе и повече не се качи,а моторчето си работеше.И аз търсих начин да сваля кората,но като се уверих че има опасност да счупя нещо друго се отказах.В сервиза майсторите демонтираха кората,свалиха целия механизъм на стъклото заедно с него и рамката от вратата и оправиха проблема.Но си беше доста работа,около час и половина.Дават ти и гаранционна карта за ремонта и си поемат безплатно смяната на жило произведено от тях,ако се скъса. :rolleyes:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София мога да те насоча към правилното място за такъв ремонт.Съвсем скоро имах същия проблем при B6-шофьорското стъкло слезе и повече не се качи,а моторчето си работеше.И аз търсих начин да сваля кората,но като се уверих че има опасност да счупя нещо друго се отказах.В сервиза майсторите демонтираха кората свалиха целия механизъм на стъклото заедно с него и рамката от вратата и оправиха проблема.Но си беше доста работа,около час и половина.Дават ти и гаранционна карта за ремонта и си поемат безплатно смяната на жило произведено от тях,ако се скъса. :rolleyes:

дай все пак кординати,би било полезно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза го има в темата с препоръчаните майстори и аз останах много доволен от професионално свършената работа.Фирмата се казва "Микрон-Доцев"ЕООД и се занимават с ремонт и производство на жила и всички видове механизми за прозорци.Адресът им е кв."Княжево"бул."Цар Борис ІІІ" 298-срещу колелото на автобуси 58 и 59 и на трамвай №5.Трябва да се запише предварително час,защото при тях е лудница и имат само две покрити места за работа по колите-тел. 02/8572544,0878473031,0898473031 :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Б6 свалянето на кората не е като при Б6.

Винтовете се намират под лайсната на кората , а самата лайста е на щипки - просто я дърпаш навън.

Има още един винт който е под едно капаче намиращо се под ръкохватката.

Последния винт е в долната част на кората - той се вижда.

След като свалиш всички винтове имай в предвид , че кората се държи за вратата с N на брой щипки. Внимавай с дърпането да не счупиш някоя.

Айде Good Luck.

Дано не съм лош пророк, ама май ще трябва да сменяш механизъма за стъклата - по спомен около 150 лв.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...