Jump to content

ПРОБЛЕМ С ОСВЕТЛЕНИЕТО В КУПЕТО


Recommended Posts

Някой може ли да помогне ? Имам проблем със светенвто на плафоните в купето на АУДИ 80 Б4 2.0 16v АВАНТ . Светят отвреме на време ...

проверих и почистих бутоните на вратите . Не е от тях ...

Накои има ли електрическата схема на колата или може ли да ми каже откъде

да я намеря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекъсвачите на вратите си провери. Нов е около 15 лв, гуменото маншонче ако ти е скъсано, потърси втора ръка, защото се продава отделно и е към 8- 9лв само то ново.

П.С. видях, че си почиствал прекъсвачите, но знаеш ли, че ако е скъсано маншонче, също може да се замасява(но пък тогава ще свети постоянно :) )

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене специално този контролер се намира отзад в десния калник в багажника където се намира вакуума на централното заключване и аз голямо търсене му търсих,докато не се сетих,че отначало ми се развали ЦЗ и свалих целия блок за да търся такъв и тогава ми изчезна осветлението в купето,та за седана със сигурност е там за комбитата предполагам,че ще е също там където е компресора за ЦЗ..........УСПЕХ :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене специално този контролер се намира отзад в десния калник в багажника където се намира вакуума на централното заключване и аз голямо търсене му търсих,докато не се сетих,че отначало ми се развали ЦЗ и свалих целия блок за да търся такъв и тогава ми изчезна осветлението в купето,та за седана със сигурност е там за комбитата предполагам,че ще е също там където е компресора за ЦЗ..........УСПЕХ :blink:

Аз в десния заден калник имам резервоар за течност за чистачката на задното стъкло и компресор за централното , но нямам контролер за управление ...

а имам някакви модули под задната седалка ...

Да ли пък не е там ?

немога да намеря някаква обща ел.схема , кадето да са показани кой модул за какво е и каде се намира в купето ...

даите някакви идеи ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От алармаджиите съм чувал че е в плафона централния отпред.

там има само ключе за режима на работа на плафона , или поне аз само тава видях ... другото в плафона е за управлението на шибидаха ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в десния заден калник имам резервоар за течност за чистачката на задното стъкло и компресор за централното , но нямам контролер за управление ...

точно където е компресора за централното ти там вътре е управлението на плафоните ,..........в тая кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма оправия ...

очевидно имам някое неработещо реле , защото не се чува нищо да затваря или отваря верига при отваряне и затвяряне на врата ...

ослушвах се при вси4ки вазмойни модули , за които се самнявах че управляват светенето на плафоните .

маи ще се ходи на майстор ...

препорачаите някои добър ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тъй като съм се занимавал с аларми няколко години, съм забелязъл откаде идва този проблем на всички АУДИ-та 80. Проверете си кабела който идва от багажника към купето :bia: Отвън изглежда добре, но отвътре има оголени жици и дават на късо. Оттам идва и проблема със светлината на заден ход :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

А някой знае ли къде се намира ключето за плафона на задната врата на В4 комби, когато го превключа от ключа свети постоянно, в другото положение трябва да светне при отваряне на вратата, но не би.... :unsure:

предполагам , че трябва да се полисти ключето, но къде е?

Благодарство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли къде се намира ключето за плафона на задната врата на В4 комби
най-вероятно в ключалката,т.е.като е закл.гасне като откл. свети,................
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отвреме на времв значи , че поняколко пъти на ден ту светят като се отвори врата , ту несветят ....  и така всеки ден ...

Пръсни ключетата с контактен спрей(против ръжда).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно в ключалката,т.е.като е закл.гасне като откл. свети,................

Ще огтворя тапета и ще видя, дано там е проблема, защото мн. дразни така.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

управлението на плафоните се намира ж самия компресор на централното за това в него влиза една щирока букса иначе шяха да са само 3 кабела. аз при мен сложих компресор от фолксваген и маистора ми го направи по друг начин. И го няма вече тожа забавяне на светлината което го правеше преди да се прецака моя компресор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...