Jump to content

Въпрос при смяна на предните лагери на главините


Recommended Posts

Колеги, имам проблем със лагера на предното ляво колело. Проблема е че от скоро започна да се чува шум от коелото и предполагам, че лагера е за смяна. Вдигах всички колела едно по едно на крик, всички вървяха добре, само то при въртене се чува един странен металически шум и това ме навежда на мисулта, че е за смяна. Въпроса ми е при смяна на преден лагер, задължително ли е да сменям и двата лагера, т.е. трябва ли да сменям и на дясното, след като за сега няма признаци да се е повредил или да си сменя само повредения ляв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да сменяваш и десния.Проверка за заминал лагер можеш да направиш като вдигнеш колата на крик,хващаш гумата в горната част (към калника) и долната част (към земята) и нетрябва да има никакво потропване

Редактирано от bubsan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително разбира се, но е желателно :steinigung:. При мен проблема беше същия чувах шума само от едното колело. Когато смених само едния лагер другото започна да шуми също т.е. то винаги си е шумяло, но аз не съм го чувал защото лагера от на по-шумното колело го е заглушавал. И така на другия ден бегом до магазина за още един лагер и нещата се оправиха. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам проблем със лагера на предното ляво колело. Проблема е че от скоро започна да се чува шум от коелото и предполагам, че лагера е за смяна. Вдигах всички колела едно по едно на крик, всички вървяха добре, само то при въртене се чува един странен металически шум и това ме навежда на мисулта, че е за смяна. Въпроса ми е при смяна на преден лагер, задължително ли е да сменям и двата лагера, т.е. трябва ли да сменям и на дясното, след като за сега няма признаци да се е повредил или да си сменя само повредения ляв?

Здравей колега правилно си вдигнал колата на крик от страната на колелото от което се чува шума, те. като завиваш на ляво и се чува ясно шума значи е десен лагер.После палиш колата, ръчна ,камък подпираш я здраво ръгаш на 3та пускаш съединителя и газ до 120км гасиш двигателя да се чуе по добре шума и ако диагнозата е вярна почваш смяната ако не можеш сам отиваш при майстор той ти взима 50тина лева и ти го сменя :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега правилно си вдигнал колата на крик от страната на колелото от което се чува шума, те. като завиваш на ляво и се чува ясно шума значи е десен лагер.После палиш колата, ръчна ,камък подпираш я здраво ръгаш на 3та пускаш съединителя и газ до 120км гасиш двигателя да се чуе по добре шума и ако диагнозата е вярна почваш смяната ако не можеш сам отиваш при майстор той ти взима 50тина лева и ти го сменя :D

Ще убиеш някй с тия съвети такива :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте със съветите на голфаджията, много са опасни!!! :hilezh:

Но какво да се очаква от джигит :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го изолирах кой е лагера - левия е! Въпроса е следния, по моите размишления пробега който дават на лагерите е около 200 000км. В момента ми е тръгнал левия, но аз така или иначе не съм карал на една гума т.е. и десния е изминал същия пробег (ако италианеца не го е сменял) и амортизацията му би трябвало да е същата. За сега ще си сменя единия, пък другия когато претропа тогава :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са ти проблем парите смени и двата лагера. При А4 лагерите са с особен профил и трудно се диагностицират дали левия или десния е заминал , особено ако си в начален стадий. Аз (по правилото че ако при ляв завой шума се услва, то е заминал десния ) смених единия и после се оказа че проблемен е другия лагер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, какви пари са тия лагери?

На моята от скоро и се увеличи шума при ляв завой, дори и на право леко се чува само да има лек завой на дясно и затихва шума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнително добри лагери са на цена 60-80лв. за брой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости 32лв бреда.http://www.euro07.bg/catalog/ нямам проблеми с тях

При мен тая бреда изкара 35 К и умря . Повече такъв боклук никога .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тая бреда изкара 35 К и умря . Повече такъв боклук никога .
Е то бреда зи звучи като повреда.А от евро 07 ще започна да пазарувам като си купя китаиска или таиванска кола,за да си я карам с оригинални части :birthday:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...