Jump to content

Настройка на стрелките на контролните уреди


kpematop

Recommended Posts

Здравейте,

гледам, че с ВАГ КОМ-а като дам на output tests на instrument clustera почевето стрелки не отиват точно на 12 часа, като километража и температурата на маслото. Някой има ли представа как се сверяват тия стрелки и дали после ще показват вярно в целия диапазон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм правил теста за вертикалност на стрелките ама неделята доста време бях включил ВАГ-Ком-а доакто жената караше и ми направи впечатление че точно тия две стрелки показват грешно.Скоростомера показва с 15 км./ч. отгоре спрямо ВАГ-Ком-а (а той показва точно - проверихме го с ГПС) ,а маслото показва с 10 градуса по-ниска температура.Пуснал съм тема как мога да ги оправя чрез ВАГ-Ком в раздел "Техника/електроника" ама отговрите са "Те са така/кво ти пука"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене маслото ми показва с 10 градуса повече, скоростомера е с 5км/ч отгоре, другите стрелки са абсолютно верни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене като ги тествах скоростомера е с 5км/ч показва с повече на средата когато трябва да закове на 100 той е на 105 някъде другите не съм ги погледнал уреди ...

Интересно е дали може наистина да се регулира да показва точно.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 км/ч и 3000 оборота + другите стрелки на 12 часа!!!

Това трябва да ти даде output test-а.

Стрелките се нагласят лесно на ръка, но си трябва малко усет... или повечко опити...

Затова със свалено предпазно стъкло пускаш теста, гасиш, нагласяш и пак тестваш докато не останеш доволен :hilezh:

П.С. Винаги гаси и вади ключа при нагласяне!!! А най-добре вади буксите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само стъклото не може да се свали! Е, може де, ама след това иска лепене и нагласяне... ама дори и да слагаш рингове пак няма смисъл да сваляш само стъклото. Сваляш си капака и действаш!

А за буксата - не разбирам какво имаш предвид...??? Коя букса ще сваляш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си стрелките, но ми изкочиха пружините на гофрираната кора, която е над волана. Как се поставя обратно, някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте!

След теста за вертикалност на стрелките ми се развали стойността настрелката за нивото на бензина. Сега показва с около 15-20л по-малко. Много ще се радвам да споделите как може да се калиброва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никой ли незнае как да си монтирам обратно гофрираната кора над волана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бензиномера подлежи на корекция с тестер

Kак се коригира ? Трябва ли да знам, колко бензин има в резервоара ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята бензиномер показва минимум половин литър откакто се помня (поне откакто помня колата, де). Другите стрелки не знам дали показват вярно, но ми се ще да проверя, и ако има наичин да ги калибрирам. Никой нищо ли не знае по въпроса? Никой ли не може да напише процедурата стъпка по стъпка и даде конкретни данни?

Ето процедурата за VW Jetta на английски - сега не мога да я преведа, защото проверявах колко е здрава перката на алтернатора на работещ двигател и сега ми е малко трудно писането! :hilezh:

Някой може ли да провери, дали процедурата е същата, както и резервата, стойността по подразбиране и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, това нали го обсъдихме лично, макар и между другото. Просто си прочетох поста и бях длъжен да се самокоригирам. :hilezh:

Чакам само да ми се оправи пръста и започвам с купищата дреболийки. Сега даже отвертка не мога да държа нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...