Jump to content

Странно пищене и мигане на лампа на таблото


limona

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам 2 вапроса кам вас:

1. Днес като палих колата ми изпищя същия звук като когато влиза в резерва, но ми мигна няколко пъти лампата за ръчна спирачка. Това е докато въртя ключа за да пали. Като вече е запалила спира да пищи и мига. Това стана 2 пъти и после палих и гасих но нямаше вече такова нещо. Възможно ли е да е защото първия път запалих без въобще да чакам да подгрее или да ми изгаснат лампите по таблото както попринцип трябва, или е нещо свързано със спирачките или въобще какво може да е?

2. Понеже ми сеналожи да свалям кората на багажника за пране, и забелязах един кръгъл отвор с капак под кората, след резервната гума и просто ми е любопитно за какво е :hilezh: Прикачвам снимки.

post-23453-1259400766.jpg

post-23453-1259400776.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраво Ради! За отвора там ти е горивната помпа под тоя капак а за писукането понякога се случва ей така от нищото. Следи я да видиш дали ще се повтори и си провери накладките как са и имаш ли достатъчно спилачна течност знам ли. Оня ден така ми светна ABS угасих запалих и нямаше проблем. Кога ще идваш към дивия запад да се съберем по празниците :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато е слаб акумолатора и започнеш да палиш АБС светва и

така пищи мисля около три пъти

споко с нов се оправя,

но ще покараш известно време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите.

Здрасти Ники! Ами по празниците съм си там от към 21-22 декември до 8-9 януари. За по-рано незнам, около и на самия 8ми декември сам във Видинско, на Рабишкото езеро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

имам следното питане при студен старт 5 пъти мига удивителния без звук. колата е с мотор адр 1996 година

няма никви проблеми с вървенето. 

Редактирано от CHERVEQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега погледни си спирачната течност на какво ниво и ако трябва долей малко.
Или имаш износени накладки.
Лятото го имах същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, имам същия проблем ... горе- долу  :nixweiss: ... та колата е а4 б5 1.9 тди 90кс. 96г., при първо палене на двигателя и то с подгрев, (пали както трябва, без излишно въртене, както се казва от първия път) започва да мига и да пищи лампичката с удивителната  :excl: , за няколко секунди, а след това спира, евентуално до другата сутрин или докато си реши, че иска пак, може и да не е сутрин (ще прикача снимка, на точния модел на таблото и светещата лампичка. П.П. снимката е от нета, тази грешка я няма ). Това започна от миналата зима, но и лятото го е правило няколко пъти. Сега започна пак и искам да се отърва от тая досада. Пробвал съм с вагком, но не я хваща като грешка (поне така ми казаха "майсторите", мен ме няма с вагкома), имам всички течности, които се сменят през нормални интервали, не оставам без накладки (понеже видях такъв отговор), акумулатора е с показатели като за чисто нов и като цяло си я поддържам колата в каквото и да е било отношение. Нямам идея от какво е и ако някой знае отговор да сподели, много ще се радвам, даже ако се засечем някъде ще го черпя  :bia:  . Благодаря предварително! 

post-91110-0-81735400-1448987494_thumb.j

post-91110-0-81735400-1448987494_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е затегнал стартера и при палене колата черпи много ток (зимата е най-отчетливо). За това пищи, нисък волтаж към ABS-а.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и това, измервахме напрежението когато паля.. разбираш какъв е резултата. :wall::steinigung:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото което се сещам е да свалиш бушона на ABS-а и да му почистиш хубаво контактите (ако това не е писано по-горе, че нямам време да чета цялата тема).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма го, ще го направя това утре и ще пиша ако имам пак оплаквания, другите да не спират да дават мнение :Д

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не аз лично, имам роднина електротехник, той го провери и нямам представа с какво

иначе днес не можах да сваля бушона, че преди 15 мин приключих лекции и не остана време ... и дневна светлина :/

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...