Jump to content

Изпищя ми някаква аларма


qckk

Recommended Posts

На мен ми мига само гогато тресна в дупка или тръгна с пилене на гуми на мокро и се разтресе предницата. Сега говорих с майсторчето. Каза =да си проверя нивото на спирачната течност. Утре ще го направя.

когато спадне нивото на спирачна течност в казанчето и е на минимума,леко разклащане на автомобила, плисването на течността задейства датчика че нямате спирачна течност и започва да пищи и премига 2-3 пъти червената лампа (!). Когато проблема е в абс-а отново светва (!) но вече придружена с жълтата (abs).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми мига само гогато тресна в дупка или тръгна с пилене на гуми на мокро и се разтресе предницата. Сега говорих с майсторчето. Каза =да си проверя нивото на спирачната течност. Утре ще го направя.

:lol:

Дъ сейм кейс.

Долях до максимум, че малко беше изтекла при смяната на ламаринките зад спирачните дискове и не бяха я доляли майсторите.

Вече не мига въпросната лампа при големи скокове :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше от акумулатор.

Преживях филм с какви ли не дигнози, от ниво на охл. течност и спирачки, повредени датчици за ниво, повредени датчици за абс, та чак до едва ли не, смяна на абс модула щото видиш ли давал грешки които не се отчитали + тестове на място и в движение и никакви грешки от никъде, само дето си пищеше и мигаше при палене.

Накрая си купих нов акумулатор и проблемът изчезна.

Редактирано от gogobogo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше от акумулатор.

Преживях филм с какви ли не дигнози, от ниво на охл. течност и спирачки, повредени датчици за ниво, повредени датчици за абс, та чак до едва ли не, смяна на абс модула щото видиш ли давал грешки които не се отчитали + тестове на място и в движение и никакви грешки от никъде, само дето си пищеше и мигаше при палене.

Накрая си купих нов акумулатор и проблемът изчезна.

ако не се бъркам 20-ти канал на климатроника ти показва тока на акумулатора...ако този датчик който мери тока е развален и дава ниски стойности може и от там да идва проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз четох опътването на ауди на руски и пише че АБС лампичката придружена с (!) може да светне при напрежение на акумолатора по-ниско от 10в. Нз дали ще помогна, но и аз мисля че е акумолатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема ,тая червената лампа като светне заедно с АБС-са кво се прави ,чистене на датчици ,накладки ли модули ,това става като седне некой по дебел :runterdrueck: от заде у десно ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От акумулатора е и ще ви кажа защо. При сутрешно палене, акумулатора ако е малък примерно 44 Аh и иска да запали 1.8 двигател ако е почнал да си заминава или има лоша клетка при палене му пада напрежението от 12 волта на под 7-8 волта. Ауди мисля имат защита при спад на напрежение и мига точно тази лампа. Аз го имах същия проблем. Запали с такава лампа, после 100м по надолу я оставих изгасена на аварийни и след това само с кабели запали. После през деня нямаш проблем, понеже се е заредил. И при мен беше така. Само сутрешно палене правеше проблема. Нов акумулатор и ще ти се реши проблема.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема ,тая червената лампа като светне заедно с АБС-са кво се прави ,чистене на датчици ,накладки ли модули ,това става като седне некой по дебел :D от заде у десно ?!

Тук вече не е акумулатор. Първо си трябва вагком и после по направление.

Дано да е нещо елементарно.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Не искам да пускам нова тема и ще питам тук.

Става въпрос за удивителният, но е придружен с лапата ABS и Airbag. Става след като запаля и мина два метра.

Интересното е че при мен няма как да е акумулатор защото я чакам да загрее за около 10 минути и тогава тръгвам и след 2 метра светват и трите и има звуков сигнал. Това се случи вчера сутринта за първи път, но след като си тръгвах от работа го нямаше проблема, след като спрях на бензиностанцията и пак тръгнах след 30 минути каране пак нямаше проблем, но след това като спрях да напазарувам от магазина и тръгнах пак стана и не се маха докато не изгася колата и не я запаля пак.

След това вечерта бяхме на гости и съответно пак стана. Изгасих запалих и няма проблем. Но като си тръгвахме от гостито съответно същото но едно гасене на колата не го оправи. Става въпрос че пак светна след 2 метра и трябваше да го направя втори път номера с гасенето на колата.

Колата е AUDI A4 1.9 TDI 1Z двигателя - 90 коня 1996 година.

От какво може да е тоя проблем?

П.С.То е ясно че ще се ходи на майстор, но въпроса е ако имате идеи да го оправя сам или поне да знам дали е много сериозно защото тая седмица ми е много натоварена и няма да мога да отида на майстор и ще трябва да е чак другата а до тогава да карам така не ми се ще, защото докато светят тези работи ABS не работи (предполагам че и Airbag-a, ама не искам да разбирам за него).

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течностите са ок всички са в нормите. Напрежението на акумулатора при положение че не е палена от около 20 часа е 12.21 V.

Ето и снимка на лампите които светят.post-37742-1266165997.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е читав акумулатора трябва да е около 12.6....въпреки, че твоя проблем ми изглежда по-сериозен....при мен такава "дискотека" не е ставало. И не се шегувай със спирачките да те плачеш после много лошо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ами дърпах на сняг.

от тогава ли започна да прави този проблем....казвам ти го защото при мен, като опънах ръчната докато се парзаляше колата натиснах леко спирачките и тогава ми изключи абс-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...