Jump to content

Колеги имим едно питане за А6 С4 quattro


c.g.l

Recommended Posts

Знае ли някой къде точно се намира релето за блокажа на диференциала на задната ос?Става въпрос за A6 C4 2.5TDI quattro.

Благодаря предварително!

Редактирано от c.g.l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно в Autodata-ta го дават тва реле за заключване на диференциала някаде отзад при задния мост или под задната седалка, около акумулатора.Обаче никаде не го намирам и обикновено трябва релетата да се намират вътре в купето... :lol:

Питам за това, защото до сега съм го завирал каде ли не...кал, сняг, лед, и лампата за ASR-ра не съм я виждал да свтетва грам...преди 20km/h естествено.Не че ме остовяло някъде, просто ми е чудно да ли се влючва или си мисля само, че го имам!!! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реле нямаш. Остави ги какво пишат в аутодата-та, имаш блок за управление на АБС+ЕДС (ЕДС е електронен блокаж на диференциала/диференциалите) и той се намира точно там където казваш под задната седалка от страната на водача (алуминиева кутия на прикачения файл под номер 1).

По сериен номер само за АБС е 4D0907379D надписа е кафяв, АБС+ЕДС 4D0907379G надписа е жълт и АБС+ТК (тракшън контрол) 4D0907379N надписа е син.

post-5026-1265031065.png

Редактирано от Grayfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реле нямаш. Остави ги какво пишат в аутодата-та, имаш блок за управление на АБС+ЕДС (ЕДС е електронен блокаж на диференциала/диференциалите) и той се намира точно там където казваш под задната седалка от страната на водача (алуминиева кутия на прикачения файл под номер 1).

По сериен номер само за АБС е 4D0907379D надписа е кафяв, АБС+ЕДС 4D0907379G надписа е жълт и АБС+ТК (тракшън контрол) 4D0907379N надписа е син.

да попитам и на мен никога не ми е светвала такава лампа за блокаж на а6ц4 2.5 тди аел куатро та въпроса ми е към колегите с такива модели, при тях има ли такава лампа въобще и свети ли като се задеиства блокажа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за куатрото, но моита е с предно и има електронен блокаж който никога не свети, защото няма такава лампа на таблото. На предишните ми две коли (А6 С5 и Голф 4) имаше една лампа(иконка,знак) която представляваше триъгълник с удивителна в него и стрелка по посока на часовниковата стрелка около него, която ми премигваше на таблото при определени ситуации, но споменатите две коли имаха АСР (Аудито) или ЕСП (Голфа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че имам ЕДС, защтото съм си свалял задната седалка и съм виждал блока за управление на АБС и на него пише АБС+ЕДС, освен това сравних и номера на частта в ЕТКА и там пишеше същото и като за капак съм го чувал как работи. ЕДС се чува като работи (същия звук като когато се задейства АБС-а)

Редактирано от Grayfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да отговоря втората част от въпроса ти. До колкото ми е известно на АЕЛ май е стандартно заради въртящия момент, но разбира се може и да се лъжа. Имам каталози на А4 1998 с 2.5 V6 TDI и там е стандартно и то сам точно на този дизел на малките 1.9 не е като стандартна опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че имам ЕДС, защтото съм си свалял задната седалка и съм виждал блока за управление на АБС и на него пише АБС+ЕДС, освен това сравних и номера на частта в ЕТКА и там пишеше същото и като за капак съм го чувал как работи. ЕДС се чува като работи (същия звук като когато се задейства АБС-а)

Чуваш го?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не се майтапя. Ако човек се ослушва например като тръгва по заледен байр наистина се чува. Първия път докато се усетя какво е това малко се стреснах а след това се върнах и дори си свалих прозореца за да се ослушвам и да съм сигурен, че не си въобразявам. Звука който всъщност се чува е от моторчето на помпата на АБС-а

Редактирано от Grayfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ще ме караш да вдигам седалката, ама тъй като съм убеден, че няма да видя нито АБС нито ЕДС надпис дай поне номера, който си видял при теб да видя дали е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни си седалката и гледай за това: http://cgi.ebay.de/ABS-EDS-Steuergeraet-AU...=item58820df465

А номерата съм ги писал по горе:

АБС е 4D0907379D

АБС+ЕДС 4D0907379G

АБС+ТК (тракшън контрол) 4D0907379N

Редактирано от Grayfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни си седалката и гледай за това: http://cgi.ebay.de/ABS-EDS-Steuergeraet-AU...=item58820df465

А номерата съм ги писал по горе:

АБС е 4D0907379D

АБС+ЕДС 4D0907379G

АБС+ТК (тракшън контрол) 4D0907379N

някои сменял ли е висящ лагер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои сменял ли е висящ лагер

Защо колега,питам , защото да не се окаже друг проблема, иначе такъв не се предлага като резервна част,става от Опел Омега и БМВ 5-та серия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от любопитство, какво точно общо има темата на колегата със смяната на висящ лагер, че да питаш тук за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Вдигни си седалката и гледай за това: http://cgi.ebay.de/ABS-EDS-Steuergeraet-AU...=item58820df465

А номерата съм ги писал по горе:

АБС е 4D0907379D

АБС+ЕДС 4D0907379G

АБС+ТК (тракшън контрол) 4D0907379N

 

 

Да попитам моя модул е червен с номер 4D0907379K .  Може ли някои да ми обясни какъв тип е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...