Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

Днес направих неква сметка в пари и минати км :blink: За 37 кинта чесън в момента съм на 480км. и ще прехвърли 500 с наличния чесън :hilezh: (изцяло градско каране) :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то излиза 6,5 градско бре :)

Не съм играл да смятам колко е...говоря съвсем сериозно...ся ме мързи да мисля но 6.5 едва ли ще е,но е факт,че тая гробница не спира да ме изумява :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес 250км

- 200-210км извън града с 90-100км/ч./Пловдив - Костенец - Боровец - Самоков - Говедарци/

- 15-20км градско

- 20км на първа и втора скорост/това между Говедарци и ЦПШ Мальовица и до х.Вада/

Среден разход за изминатия пробег - 8,8л на 100км газ. :dance:

Не съм играл да смятам колко е... но 6.5 едва ли ще е,...

6,54л газ градско на 100км, Васко - да не си разменил цифрите нещо? B)

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс нема лъжа нема измама :blink: И аз не го проумявам,но такива са цифрите и то със 16-ки джанти :blink:

Да идва от някъде грешка при отчитането на километрите :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих неква сметка в пари и минати км :blink: За 37 кинта чесън в момента съм на 480км. и ще прехвърли 500 с наличния чесън :hilezh: (изцяло градско каране) :blink:

Я направи ново засичане, като занулиш дневния километраж и да запишеш цифрите на главния.Стана ми много интересно,ще чакам с нетърпения поста ти с резултатите.

ПС:Колко литра газ ти събира бутилката?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите от една седмица забелязах че борда ми отчита 9.....100км и не пада .Каква може дае причината можели дае от нафтата или друга причина.Колата е б6 1,9- 131 к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6.5/100 газ, Пловдивско градско, наистина звучи много малко... :)

едит: Това е относно разхода на Kutrov, който споменава по-горе...

Уточнявам, щото Ради, не е разбрал.... :hilezh:

////////////////////////////////////////

Цолажа на джантите не е важен- важни са общия диаметър(джанта+гума), широчината на гумата и общото тегло(джанта+гума) ;)

Редактирано от ИСО
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6.5/100 газ, Пловдивско градско, ..

Ми защото на бензин по каталог го дават около 10-10,5л на 100км.

Та 6,5л - сигурно километража нещо не е верен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко настройки на газанализатор - 7/100 чесън магистрално/първокласни ...

С каране в повечето време - 120-140+ !

Обичам си колата :hilezh::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота и Неделя (7-ми и 8-ми юли) изминати 530км. със 60лв. или 53литра газ - 10/100 извънградско неикономично каране - 7А е мотора :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДР колеги миналата седмица заредих от ОМВ (никога вече) събира ми 28 л. принципно , а тогава събра 29,5 л минах 30 км градско в Пловдив и 20 км в Слънчев Бряг а останалите 300км са от Пловдив до Сл.Бряг.На тръгване заредих на Петрол и събра 29 л. 300 км извън градско и 35 км . в Пловдив.Колата ми гори градско 12/100 км това ме навежда на мисълта че ми е дала извън градско под 8/100км карал съм със около 105/110 км не ми работи километража но по спомен на тия обороти 2300/2400 к . нг 2,3 е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Отпреди 3 седмици данните са такива София Бургас разход 6.2 на 100км без климатик с 2-ма човека по подбалканската.По магистралата 130-140,по останалия път 100-110.

На връщане Бургас-София с климатик целият път по магистралата 130-140 от Ст Загора-София по останаличт път 100-110 с 4 човек 8л/100.

Заредил докато изключи пистолета на Лукойл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София- Слънчев Бряг- средно 10.3- магистралата 160-200, двулентов- 120-130. Супер доволен съм от този разход! АБК, кабриолет, 3ма души, багаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДР моята Б3 ПМ мотор ми дава разход градско м/у 13 и 15,а извънградско над 10.това е с нов изпарител.свещите ми са шампион триполюсни.дайте съвет как да го намаля тоз разход.

Редактирано от kaloian_85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си отвъртял много кранчето на газовата?

Или да не са слегнали още новите мембрани.. свещите последно кога ги сменя?

Кабели, капачка (дистрибуторна) и въздушен филтър скоро сменял ли си?

Моето моно гори 12 в града и 9 извън като изобщо не му се вторачвам на икономично каране.

То и без това няма душа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък да не си сменил колата бре? Какво е това от подписа?

По темата- Бургас- Нова Загора(по стария път през Сливен)-7.1л, с включен климатик и 3 души. Магистралата- 140км/ч, двулентов- 110-120км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Колеги, темата е доста интересна.

Ауди 80 с NE мотор може да гори малко само 6/100 газ но при идеални условия: топло време, равен път, извън градско с 80 км/h .

Същия мотор ми е горял и 15/100 газ градско.

Направи ми впечатление колко е голяма разликата в разхода на гориво от посоката на маршрута/тоест наклона на баира/!!!

Пловдив-София 10/100 газ, а София-Пловдив-7,5/100 газ.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...