Jump to content

горене на бензин


ANIO_84

Recommended Posts

Ами колега, това незнам да го има някъде написано, защото надали много хора са се интересували, но от познати съм чувал, че при бензиновите коли 4 цилиндъра е около литър на час работа, а при дизелите 4 цилиндъра - около 300гр/час. Колкото по-голям и мощен е двигатела, толкова повече гори на място. Не гарантирам че е вярно, но поне е нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бъркате колеги.

HDI мотор на Пежо 1.6 110 кс му дават 0.7 на час. HDI на Iveco 2.3 136 к.с е около литър по мой каталожни сметки- 11 гр . по киловат на час.

И това е при загрят двигател на норм. темпер. А това са двигатели с КПД поне 200% над бенз мотор.

Според мен този бенз. мотор лятото когато е 35 гр. гори 1.5- 2 л/ч , а зимата още + 0.5л

Сега да не вземете да викате "да тъ ебем у дизелиста" :lol: . Далеч съм от мисълта да правим конфронтации на теми диз/бенз .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за 500 грама са пълни глупости :flehan: :flehan: Варира между литър и литър и половина - в частни случай може и до 2 на час да стигне горенето. Ако не вярваш, вържи си колата на VAG-COM и пробвай.

Редактирано от Lex_Luthor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е дизеларка и е 0.6 л/час. Предполагам, че за бенз е около 1 до 1.5 л. Виж го на вагком на 15 група , 3-ти канал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че бях аз , да ви вкарам малко размисли и страсти със горния си пост , че да си признаете всичките. :)

Един френд ми каза , че е мерил Фронтерата си 2.0 п.инж. 0.750 л шише го гори за 19 минути - което ще рече 2.36л/ч.Но е било бая студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...