Jump to content

Информация за бордов компютър


Kirilpm

Recommended Posts

Ауди А4 Авант Б5 1998 AFN 81кв 1.9тди.Проблема се състои в това,че не мога да накарам таблото да показва моментния разход на гориво.В програмите за Ауди е обяснено как да настройваме таблото с 2та бутона,но не се споменават точни комбинации за стартиране на бордовия компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди А4 Авант Б5 1998 AFN 81кв 1.9тди.Проблема се състои в това,че не мога да накарам таблото да показва моментния разход на гориво.В програмите за Ауди е обяснено как да настройваме таблото с 2та бутона,но не се споменават точни комбинации за стартиране на бордовия компютър.

:respekt: А другите данните излизат ли ти на бордовият комппютър, среден разход, оставащи километри, време за разбота? То има само един бутон на лоста на чистачките отстрани за превъртане на тези показания и ресет копчето от долната страна на лоста за зануляване на бордовият компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Голямо БЛАГОДАРЯ,че ме светна за бутона на лостчето за чистачките сега ще го проуча аз знаех само за ресет бутоните.Нямам потребителско ръководство за колата и за това се затрудних.

пп Проверих го,но бутона на лостчето за чистачките е с 3 положения за скоростта на мотора друг бутон няма тези работи за разработката ги нямам аз имам само оставащи километри след смяна на масло.Възможно ли е това Ауди да е без бордов компютър?

Редактирано от Kirilpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето Аудита от този период са без бордови компютър - било си е скъпа екстра. Дисплеят ти по средата на таблото как изглежда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея е един правоъгълник висок до лампичките на датчиците.Бившия собственик каза,че го е взел по луксозно изпълнение и мислих че трябва да има бордов компютър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моето табло поради кофти качеството на снимката и снимането вечер не е много ясно но и аз имам това празно пространство под формата на дисплеи просто там нищо не свети.Ще се опитам да проверя по ВИН кода.

post-46034-1268164901.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни ми на ЛС целият шаси номер да проверя как е излезнал автомобилът от завода производител. За да сме наясно какво се опитваме да пуснем. Да не търсим под вола теле. :)

това не са снимки от моето табло! :(

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По шаси излиза, че автомобила не излязъл от завода с бордови компютър. Не се опитвай да го пуснеш според мен ще е трудно, ако наистина не предвидено да има такова. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея е един правоъгълник висок до лампичките на датчиците.Бившия собственик каза,че го е взел по луксозно изпълнение и мислих че трябва да има бордов компютър...

Благодаря!Няма смисъл да се занимавам с това.Ще си взема едно бордово тефтерче като това от жигулката :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ти загледах снимката, щом ти излиза външната температура от долу, със сигурност нямаш такъв бордови компютър. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

аз пък се чудя как на това табло ( без FIS-a) не са могли да му сложат поне индикатор за сложен колан или зумер - неочаквах да няма , не че е кой знае ква екстра ама все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, малко съм нов във този сайт но понеже видях че има доста полезна информация за собственици на Ауди реших да се регистрирам.

Та въпросът ми е следния..

Имам ли борд компютър или не защото когато го копувах ми казаха че има, но доколкото знам трябва на перцето за чистачките трябва да има копчета, но на моята няма...

искам да попитам възможно ли е да е било счупено, и да е било подменено със друго без тези копчета.Ще се опитам да кача снимка със таблото ми за да добиете ясна представа за таблото и ако е възможно да кажете.. иначе аудито е А4 2000 год..

Блягодаря предварително!!

post-60588-0-39646700-1312588744_thumb.g

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не не е на А3.Та някой може ли да ми отговори на въпроса??

Благодаря предварително :zustimm:

А4 с такова табло няма. Няма и как да има. Мястото за таблото е много по голямо от таблото което е показано на снимкита. Това табло на снимката е от А3 с малкия FIS. Или е от ТТ. Но дори и на снимката си пише че е от А3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как да разбера ако сменя перцето на чистачките ще тръгне ли да показва компа като моментен разход и подобни неща.Колата е 2002 А4-Авант 1.9tdi. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е достатъчно само смяна на лостчето , ето прочети :

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=44138&st=0&p=581991&hl=бордкомпютър&fromsearch=1entry581991

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравей колега,ако можеш да ми провериш и моят номер на рама,за да разбера какво точно трябва да ми бъде таблото на автомобила ми.Имай в предвид,че в момента съм с табло като на колегата erSy.

Колата ми е А4 116 к.с./по талон 01.01.2000/,а ето и номера на рамата WAUZZZ8DZ1A071739.

Предварително благодаря,за което ще почерпя,тъй като знам,че обещаното е като наследство. :P:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...