Jump to content

Има ли разлика между Quattro-то на Audi 100 и А6


damdjiq

Recommended Posts

и аз съм с АСЕ купих я преди 3 години беше на 230000км на 232000 и сложих метан сега е на 320000км и не съм имал проблем през тези почти 100000 и до маистор не съм ходил няма повод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,чисто нов съм във форума,а и не съм майстор но искам да запитам компетентните каква точно е разликата,когато се смени диференциала на AUDI A6 quattro с такъв от AUDI 100 quattro?Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни "кодове"...После търсиш "информация" за разкодиране...Там пише едни "предавателни числа"....После трябва да знаеш каква ти скоростната кутия и кой "код" пише на нея....Пък след това трябва да се пулиш да мислиш кое е различно и еднакво :stupid:

Така си попитал така ти отговарям!

Сега ако искаш помощ може малко да опишеш малко по-подробно за какво става въпрос :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Ускорението:2.6 НЕ Е по-бърз на старт от 2.0.При 150 км/ч съм сигурен че ще дръпне по-добре,но в крайна сметка караме предимно градско,следователно ни трябва по-пъргава кола, а тя е АСЕ-то....

Готов ли си да се обзаложиш за това?

АСЕ е един много сполучлив двигател и две мнения по този въпрос няма. Не случайно в Италианския шампионат(преди години) швабите са използвали модифицирана версия на АСЕ.

Но малко се престара в превъзнасянето му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да не палим спора :hilezh: В книжката на колата пише до 80км/ч АЦЕ пред АЕЛ и АБС. След 100км/ч е последно :zustimm: Съжалявам, че все с това се аргументирам, но все пак е официална информация а не предположение на собственици.

С най-добри чувства, но от как моето АЦЕ има плочка за газ(ф30мм) колата има динамика с която нямаше да я купя. Докато карах само на бензин обаче определено бих казал, че KM5 не е в заблуда.

До колкото знам Капитане твоята е с "модове"(разбира се евала за тях чел съм ти темите) Точно с тях си много по-добре не само от АЦЕ а и от стандартен АБС. Или поне аз така си мисля...Сега и аз смених кутията :hilezh: Рано е за отзиви, но за сега ме радва :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да сипя на собствениците на АСЕ, но се въздържам, понеже ще е откровен оффтопик.

Само искам да обърна внимание, че този мотор без подходяща скоростна кутия е ... пълна трагедия като динамика. Много хляб има в този мотор, само да не беше това изчадие с мерките и теглилките за горивообразуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не желая нито да се карам с вас,нито да си меря пишката.Пак ще кажа,че тук идеята е да си помагаме,а не да си дрънкаме на кой колата е по-скапана.То е ясно,моя навес е най-скапан...

П.П. Капитане не го превъзнасям,но супер много ме дразни това,че няма такова леене на говна по тоя мотор.За мен той не е толкова зле.Няколко пъти бях на малко от смяна с 2.6 или 2.8 и не съм се отказал.

ОК ?

Ради - сипи ни бе брат,ние носим :bia:

Айде със здраве !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък на няколко пъти бях на крачка да отлетя с 1000лв за Мега и турбо :hilezh:

KM5 - Няма да се ядосваш. Смисъл няма никакъв :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...