Jump to content

ТранспЛантация на инструментното табло от А4>Б4


miki77

Recommended Posts

Колеги дайте мнение дали ще стане табло от А4(фейстлифт) на Б4.Инересува ме като размери дали ще стане понеже ми се виждат еднакви като размери и форма,свързването на кабелите не ме притеснява.Колеги от VW форума са сложили табло от Г4 на Г3 но с преправяне и изрязване което не ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

018785198.jpg

Така като гледам, май става. Това е снимка на колегата more, на който не мога да открия проекта нещо :)

Редактирано от Alexanderi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време в mobile.de разглеждах Б4 - ки и на 2 от тях видях, че са с табла от А4, а скоро ходих до една автоморга и гледам едни пичове държат в ръцете едно табло на Б4 и едно на А4 и ги питам кво става... те ми викат, че и те са виждали из нета от А4 на Б4 и са решили да пробват... и ги питах как точно мислят да го направят тоя номер... отговора беше, че от таблото на А4 ще извадят уредите и ще ги сложат на това на Б4 и би трябвало да стане ама и те не били сигурни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, интересно.....ще се заформи интрига. Задавал съм си го и аз този въпрос за таблата, ама лично на мен си ми харесва повече това на Б4-ката :rolleyes:

.....а тия на ГоУф-а дето са рязали таблото.....евала им правим на простотията :) еййййй тва голфаджиите са изобритателни повече от екип на НАСА :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не съвпадат като размери но с повечко въображение става. Таблото на А4-ката е с 5 мм по-дълго, и по горния си ръб контурите на двете табла се разминават - това на а4 е по-ниско и на места остават от 5 да 10 мм луфт. Връзването му е елементарно и с мерак може да заработи всичко по него, оборотомера ще тръгне от раз, но не съм сигурен за показанията на скоростомера и километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще се спечели от присаждането на табло от А4 на Б4?

FIS, волтметър, температура на маслото, цифров километраж, визия... на мен ми стига. Ти защо си смени таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FIS, волтметър, температура на маслото,

Tова го има и при Б4-ките. За един цифров километраж едва ли си струва разправията. Аз си смених таблото с такова от Б5, не от Б8.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го, ама не на всички ни харесва :lol: , няма място за сравнение м/у борда и ауточек с-мата на Б4,Б3 и FIS, както и на мен лично не ми допадат допълнителните уредчета долу ниско в средната конзола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корите на вратите се явяват "продължение" на таблото, един вид се сливат с него. Съмнявам се да се "напаснат" както трябва.

Според мен ще стане грозно с луфтове и ще стои малко като подарено...

10b20fd9d4f0962a.jpg

d9c5d93b09f55be0.jpg

Снимките са лични.

Ако имате свободно табло от А4, Б4 на което му предстои смяна на радиаторче на парното, свободно време и излишни нерви - давайте. :)

На тези, на които не им харесва таблото на Б4 им препоръчвам да минават на следващия модел. А, забравих - много е трошлив и нищо не става от него... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логично... Такива неща съм виждал тук и по другите форуми, че не се и замислих, че става въпрос само за уредите по таблото, а направо цялото :lol: Ами, успех в начинанието... :)

Редактирано от Petrov™
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само конзолата(циферблатите) с уредите, значи темата е малко неточно зададена и ни обърква като, че ли...... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не съм уточнил заглавието както трябва.По принцип не искам никакви луфтове или изрязвания да има-то още като видиш таблото ще разбереш ,че не е от тая кола ,но поне да е направено като хората.Колкото до това какво ще спечеля мисля че е по добре с това табло от А4 -бордовия,уредите за масло и волтметъра са пред теб,имам ниша(като си сложа старото барче и по удобен пепелник)изписва инфо от радиото...Ще видим дали ще се реша да рискувам с такова табло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума са голфаджиите,се сетих как лятото ми падна мандибулата след като видях ГОЛФ 2 с електронно табло.Много яко изглеждаше и различно,напомнящо за ТИПО ,но по-яко.

Няма лошо за смяна на табло стига да се направи изпипано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой си направи труда да го осъществи това да сннима и качи снимки,че ми много любопитно как ще изглежда и дали всичко ще сработи както трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...