Jump to content

215/40/16 летни гуми


Recommended Posts

за лятото с тия гуми разумно ли е да се кара или си е живо самообийство, някой от форума има ли опит с такива галоши, или улиците ни не са готови :gaehnen::twisted::gaehnen: за подобен род тунинг?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази комбинация дава диаметър 57,8 см. най-добре да се доближава възможно най-много до фабричния размер. ако караш много внимателно няма да имаш проблеми с дупките прекалено често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калкулатор за пресмятане и сравнение

при подбор на гуми с различни размери

Стар размер 195 / 65 R 15

Нов размер 215 / 40 R 16

Стар диаметър mm 635

Нов диаметър mm 578

Разлика в диаметрите на двете гуми -56 mm

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч 109 км/

Според мен доста неприемлива комбинация си избрал колега....Това е за кабриото нали...защото съм смятал по критерия за Б4 :)

Бробваи с 205/55*16 ...225/45*17 .... нямам ядове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам лятото с 225/40/18R и съм много щастлив от поведението на автомобила...вярно е че изправям често джанти ама направо колата е страхотия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи на какви жертви си готов спрямо външния вид :) но определено големия цолаж и нископрофилната гума придават на колата страхотен вид

ето един приятел които е с 225/40/18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е гъзария, определено, но тая снимка допълнително ме отказа. :) не ми се сменят гуми и изправят джанти през седмица :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто пътищата ни не го позволяват...

снощи прибираики се в тъмницата успях да уцеля една страхотна шахта без капак (минавам доста често по този маршрут но се бях замечтал, а знаех за шахтата) за щастие се разминах без никакви последици но се замислям ако бях с нископрофилни гуми какво щеше да се случи :)

Редактирано от gambini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...