Jump to content

Окачване на А4


Ganev87

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Подочух от един познат,че имало някакво окачване на VW което било стоманено,а не алуминиево както обикновенното на Audi А4.Човекът ми каза,че съвпадало въпросното окачване с това на Audi.

Та въпроса ми е някой чувал ли е за такова окачване и ако евентуално е чувал да каже от къде може да се закупи или някакъв номер или име на фирма? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Подочух от един познат,че имало някакво окачване на VW което било стоманено,а не алуминиево както обикновенното на Audi А4.Човекът ми каза,че съвпадало въпросното окачване с това на Audi.

Та въпроса ми е някой чувал ли е за такова окачване и ако евентуално е чувал да каже от къде може да се закупи или някакъв номер или име на фирма? :)

Колега, защо ти е стоманено окачване? Тампоните са си тампони навсякъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение от какъв материал са носачите. Проблема е в шарнирните съединения, които са капсуловани в тях. Ако ще и от карбон да са направени, пак ще се разбиват шарнирите и ще трябва да се сменя целия носач.

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е ставало въпрос за окачването произвеждано от Meyle ,което се води heavy duty .То обаче пак е алуминиево,а вероятно са подсилени въпросните шарнири и колко по-здраво е от стандартното все още не е доказано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега важно е там вътре шарнирната връзка с какво качество е , аз напоследък налитам на ас метал и текнорот щото са си оргиналдъ турски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е ставало въпрос за окачването произвеждано от Meyle ,което се води heavy duty .То обаче пак е алуминиево,а вероятно са подсилени въпросните шарнири и колко по-здраво е от стандартното все още не е доказано.

Еми може това това да е имал предвид моя съсед.Всмисал точно подсилени шарнири.Принципно на какви пари вървят тези носачи и струват ли си парите ме интересува.

Да колеги прави сте относнотова ,че се търси здрав шарнир ,но човека каза,че били по здрави :flipoff: .Но колко не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или около 800 лв. в КИРОВ те работят с MEYLE

Но дали си струват парите? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водят се MEYLE HD (Heavy Duty). Няколко души от VW форума са с такива и поне от написаното, като първи впечатления, са доволни. Друг е въпроса какъв пробег ще изкарат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата във форума, който продаваше окачване за около 350 предлагаше Heavy Duty, най-добре се свържи с него (около 350лв.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали си ги е сменял сам( целия комплект ),защото мисля сам да го правя,само незнам в каква последователност се свалят(в смисъл дали има някаква тънкост) при самото разкачване.Не мии се вижда сложно,струмент имам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои знае ли дали има разлика в двата прави (ляв и десен) долни носачи , и ако има каква е тя :hilezh:

Няма разлика

Някой дали си ги е сменял сам( целия комплект ),защото мисля сам да го правя,само незнам в каква последователност се свалят(в смисъл дали има някаква тънкост) при самото разкачване.Не мии се вижда сложно,струмент имам.....

Няма значение последователността на сваляне. Само затягането на тампоните е важно да се стегнат след като колата стъпи на земята с гумите или с хидравличен лост натегнеш шенкела или главината нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали си ги е сменял сам( целия комплект ),защото мисля сам да го правя,само незнам в каква последователност се свалят(в смисъл дали има някаква тънкост) при самото разкачване.Не мии се вижда сложно,струмент имам.....

Казвали са ми,че има някъв болт дето бил труден за захващане и било много играчка с него.

Аз също се чудя дали не го сменя сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си смених цялата предница няма нищо сложно само както казва колегата трябва да се натягат при положение както си стои колата на пътя. Ако някои мисли да си ги сменя сам трябва да има - два хубави и здрави ключа 16 и 18 , гидория с 16 -18 камък ,скоба за шарнири wheel43_tool-07.JPG

чук и свободно време . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази скоба от къде може да се вземе и каква цена е,и предполагам за вкарването на шарнирите служи.

Редактирано от plambata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават ги в магазините за авточасти аз я взех за 35 лв. и е малко по голяма от тази на снимката

Редактирано от dymbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази скоба от къде може да се вземе и каква цена е,и предполагам за вкарването на шарнирите служи.

Шарнирите не се вкарват със скоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...