Jump to content

Свети ми на таблото че имам изгоряла крушка


nindja

Recommended Posts

Имам следният проблем.

Свети ми на таблото, че имам изгоряла лампа а всъщност нямам всичко проверих габарити стопове, усветлението на регистрациония номер, всичко работи.От време на време спира да свети но за малко после пак се появява.Колата е ауди 100 91г. без борд копютър, от къде може да идва проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си че тази лампа е за изгоряла крушка? :) Имам същото АУДИ, но 93г. и нямам такава индикация. Да не я бъркаш с някоя друга лампа???????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има мини-чек най- вероятно. Символа е жълта крушка, която е задраскана.

Ако си слагал ксенон или трети стоп наскоро, там също може да е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не съм слагал ксенони с нормални крушки съм навсякъде.Прилича на задраската граната :respekt: всъщност е крушка с "Х".Но от време на време спира да свети после пак.Защо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините за тази индикация при здрави крушки е или проблем с модула на ауточека/малко вероятно/,или лош контакт на някоя крушка във фасунга/най-вероятно/.За начало,почисти от нагар фасунгите на всички крушки на стоповете. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Имам абсолютно същия проблем, като колегата от първия пост.

14 пиновата букса на ауточека не е свързана въобще, защото нямам такава.

Таблото с борда е слагано допълнително. По принцип колата е с табло без борд.

Прерових всички крушки .. здрави са.

Къде може да е проблемацията? В ауточека?

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък и боднах ксенон на моята,и се появи проблема с игорялата крушка а няма.Засега не ме дразни,че пищи но за по натам незнам.Някой да знае има ли решение на тоя казус.Бях,чел някъде,че с 50 ватов ксенон се оправяло и не давало грешка,аз съм с 35 мисля :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато сложиш ксенон пищи, защото имаш реле за фаровете, което мери съпротивлението. Реле 287 май беше или нещо такова.

При мен свети и пищи и без да имам реле. Та за това се чудя къде е проблема. А може и да е за запояване. Мдам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като караш на къси,цъкнеш за момент дългите и след това пак върнеш на къси,при мен пище един път а при теб?Явно са идентични проблемите.

Наистина бях мернал в някоя тема тука,че слагането на 50 ватов ксенон уж оправяло проблема :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Почти същия проблем като при автора на темата. Колата е Ауди Купе от 1990 г. При включване на ляв мигач пищи (не всеки път), че има изгоряла крушка и остава индикация на таблото, която си седи постоянно. Нямам ксенон, а и фаровете за мъгла си работят нормално. Останалите светлини също си работят. Помислих си, че може да е грешка в ауточека и откачих акумулатора, но след като го вързах проблема си остана. Ще съм благодарен, ако някой предложи решение. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...