Jump to content

Проблем при работа на бензин(прекъсване, пукане и т.н.), а на газ работи добре!


Matrix88

Recommended Posts

Аудито от няколко дни взе да работи много зле на бензин. Сутрин много трудно го паля на бензин, пали и се дави и гасне. Като загрее пали на бензин, но работи в ниски обороти, мени оборотите, като подам газ се дави, чак от време на време пука...:О Принуден съм от няколко дни да го паля на газ и на газ си работи добре. Сменял съм скоро бензинова помпа и измерих налягането и си е нормално, следователно е от нещо друго. Моля помагайте или кажете читав майстор, който може да помогне? Аудито е 96г.(ако това е от значение). Благодаря предварително!!!

Редактирано от Matrix88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги моля помагайте, че не пали на бензин, а като стане студено незнам дали ще пали на газ? кажете читав майстро, който може да даде решение на проблема? благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатор? Моята се пооправи малко като го премахнах. Иначе може да е от инжектори, дебитомер, ламбда... какво ли не. Успех

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатор? Моята се пооправи малко като го премахнах. Иначе може да е от инжектори, дебитомер, ламбда... какво ли не. Успех

Е на газ работи добре, може ли да е катализатор? Кажете читав майстов, който разбира от тези неща? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало вземи я закачи на диагностика,щом казваш че само на бензин куца.Смени горивен въздушен филтър неща които са по наложителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пак не си писал за кой град става въпрос.Мята е същата като твоята и правеше абсолютно същото нещо,после се оправи сама,но аз мисля че е от бензина.Пробвай да го махнеш или изхабиш и сложи нов.УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде зареждаш бензин?

Бях заредил от лукоил и аз мислех, че е нещо от бензина и след това сложих още 15 литра някъде от Шел уж да се разреди ако е нещо лош, щото беше в резерва някъде 7-8 литра да е имало ама пак не се оправи?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега погледни дебитомера , и по специално потинциометара отгоре там има една пластина която се трие по една плочка с графитено покритие когато се изтрие се полочават такива проблеми! поне при мен от това имах подобни проблеми. Оправи се с нова плочка и сега нямам проблем , преди да грамне газовата и да ми изкрижи клапата де  :hilezh: , но сам сигорен че е от плочката ако дебитомера ти е наред .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 няма дебитомер с потенциометър като Б4! На А4 1.8* дебитомера е с нажежаема жичка/

Най-вероятно проблема е от позапушена дюза/дюзи - един от страничните ефекти от газта ако караш по-рядко на бензин. И с моята А4-ка беше се получило така, особено лятно време, когато буквално 10 сек. след паленето колата си минаваше на газ. Бях стигнал до момента, в който колата на газ бе по-пъргава отколкото на бензин. При мен се оправи като изгорих 2 резорвара бензин:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги и аз имам подобен проблем , заради газовата уредба, грамна много жестоко и ми сасипа дебитомера сега колата е с откачен дибитомер и ми прави сащтите проблеми тарся дебитомер за 80 б4 2.0 115к.с. Но не намирам намерих от пасат 2.0 115к.с. Дали ще стане дали е същия защото двигателите са същите ако някои знае нещо моля помогнете. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...