Jump to content

Проблем с челното стъкло.


Raino

Recommended Posts

Имам ужасен проблем с челното стъкло.От миналата зима когато завали дъжд и пусна чистачки се замазва много.След като мине чистачката остава една холограма,която ако не мине пак чистачката в следващите 5 секунди изчезва.Когато това се случва по тъмно и срещу мен има фарове направо нищо не виждам.Другия проблем е,че дори и при леко влажно стъкло чистачките скърцат.

Смених февруари месец чистачките с оригинални,няма разлика.Стъклото е оригинално.

Дайте съвети какво да правя.Мислех да ходя да го полирам ама професионалист в тази област ми каза,че след полиране стъклото ставало като с диоптър и не ми го препоръчва.Има ли някакъв препарат ? Замислям се за рамена + безшарнирни чистачки,но май и това няма да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с една гидория и спирт да изчистиш стъклото .

изчисти и перата на чистачките за всеки случай . и ако пак няма ефект .

бии му един камик и си сложи друго .

ако резултата е същия лошо .. но има някаква вероятност от някъде да му се лепят мазни пари .

ако е от твойта кола виж си антифриза .. изпаренията му могат да ти правят мазно стъклото . може и маслени пари да са .. кой знае макар че вероятността е малка .

има вариант и да е от местото на което държиш колата ..

помисли ..

Редактирано от marsianec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....След като мине чистачката остава една холограма,която ако не мине пак чистачката в следващите 5 секунди изчезва.....

Не знам на кое казваш холограма, но при мен се получава, когато е студено стъклото. След като се обдухва 15-20мин. нещата се нормализират.

П.П. Аз затова не си взимам оригинални чистачки, а такива от 10лв и като се разкърцат или започнат да замазват и в коша направо. Изкарват по година, а и да ми ги гепят няма да ме е яд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми се е случвало, оказа се , че е от мивката , която ползвах..... ваксата във препарата за безконтактно правеше мизерията, имай го в предвид!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно, при мен е същата работа мамка му.

Вчета в МЕТРО (при автоаксесоарита) видях един препарат на TurtleVax с който на всеки 15 дни се намазва стъклото отвън с чиста кърпа, след което се измива с вода. Шишето е прозрачно с около 200 мл. течност, която мерише много гадно и струваше около 15 лв.

Все още ме е яд , че ни си го взех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с една гидория и спирт да изчистиш стъклото .

изчисти и перата на чистачките за всеки случай . и ако пак няма ефект .

бии му един камик и си сложи друго .

ако резултата е същия лошо .. но има някаква вероятност от някъде да му се лепят мазни пари .

ако е от твойта кола виж си антифриза .. изпаренията му могат да ти правят мазно стъклото . може и маслени пари да са .. кой знае макар че вероятността е малка .

има вариант и да е от местото на което държиш колата ..

помисли ..

Варианта с камик не стои,първо защото е измама,второ искам стъклото да ми е оригинално и с щампа годината на производство на колата.Ако тръгна да я продавам се ще се намери някой умник да ме пита защо съм сменял стъклото и имала ли е удар. :)Нямам доверие и на БГ майстори,с малки изключения.

Антифриза не мърда,варианта с изпарения не смятам,че е възможен.

и на мен ми се е случвало, оказа се , че е от мивката , която ползвах..... ваксата във препарата за безконтактно правеше мизерията, имай го в предвид!

Сменям препарати мивки,шампоани,все тая. :)

Райно, при мен е същата работа мамка му.

Вчета в МЕТРО (при автоаксесоарита) видях един препарат на TurtleVax с който на всеки 15 дни се намазва стъклото отвън с чиста кърпа, след което се измива с вода. Шишето е прозрачно с около 200 мл. течност, която мерише много гадно и струваше около 15 лв.

Все още ме е яд , че ни си го взех.

Явно при Б6 това е някакъв дефект,имам информация за още 2 с този проблем.

Ще взема да пробвам този препарат и да си купя безшарнирни чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм с безшарнирни и си мисля,че е точно от чистачките този проблем ,но при мен като обдуха леко парното и се оправя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем, но с друг автомобил. След като забърша стъклото отвън с гъба скърцането изчезва, но след време отново се появява. Смених 3 комплекта чистачки и няма ефект.

В моя случай подозирам, че причината е в малък, незабележим теч от радиатора на парното. Антифризът прави филм в/у стъклото и чистачките почват да скърцат. Тези дни ще сменя радиатора и ще разбера дали съм познал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифризът прави филм в/у стъклото и чистачките почват да скърцат. Тези дни ще сменя радиатора и ще разбера дали съм познал.

Няма логика колега,защото радиаторчето е от вътрешната страна на стъклото,а проблема е от външната.Аз все си мисля ,да не би да е от разните летни и зимни течности за чистачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика колега

Че няма логика - няма. Но не мога да измисля друга причина за този мазен филм по стъклото освен антифриз. А антифриз няма откъде да дойде, освен от изпарения през решетката под челното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза не е мръднал,няма течове,а и наистина радиаторчето е от вътрешната страна.

Ако проблема беше от антифриза,дори във времето когато не вали и не пускам чистички щях да забележа наличине на мазнотии по стъклото.

Може би в този случай щях да имам и проблеми със загряване и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазнотията е от атмосферата на града, в който живеем! Редовно измивайте стъклото с разтвор от препарат за стъкла и чист медицински спирт и изтърквайте с напоен вестник с вода! И няма да имате проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазнотията е от атмосферата на града, в който живеем!

Мислиш, че много се потят онези и зат'ва ни се цапат стъклата :)

На мен чистачките ми проскърцват след около 30 км. Това ми е едно ходене на работа. Всекидневното миене на стъкла ще ми дойде в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазнотията е от атмосферата на града, в който живеем! Редовно измивайте стъклото с разтвор от препарат за стъкла и чист медицински спирт и изтърквайте с напоен вестник с вода! И няма да имате проблеми.

Ако е така,то трябва всички стъкла да са така.На другите ни коли всичко е ОК.

Иначе съвета е добър,още утре ще пробвам . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще те успокои, ще ти кажа, че и на двете ми бараки скърцат чистачките, като на А6 цата са шампион за немалко пари! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е нещо в материала на перата .. и мазното и скърцането ..

Първите чистачки Bosch AeroTwin които си купих изкараха три години без помен от скърцане и замазване.

Явно си бяха оригинални.

Вторите Bosch AeroTwin ги изхвърлих на третия ден ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го има абсолютно същия отвратителен проблем.Стъклото е оригинално,чистачките са от Бош на около година.Забелязал съм обаче,че проблема не е от това колко са нови чистачките...нямам представа от какво е.Вчера като заваля дъжда пак се получи и карах буквално по спомени. :)

Лек ефект има пръскането на стъклото с течността за чистачките или пускането на климатика,за да изсуши въздуха.Ако чистачките работят при продължителен валеж проблема изчезва,все едно мазния филм се изтрива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще те успокои, ще ти кажа, че и на двете ми бараки скърцат чистачките, като на А6 цата са шампион за немалко пари! :)

Мини при Калоян,Има Валео на добри цени. Лично аз се родих с тях.Няма скръц-няма пръц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова масов проблем .. не е от анрифриза ,..

или чистачки .. или от газовете в града .. или течноста която се ползва е кофти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имам тоя проблем,отвратно е при дъжд и тъмница.....карам на боб и леща ......чистачките са champion безшарнирни на година са и си мислех че от тях иде играта,но пък скърцане никога не съм долавял,смятам да пробвам със спирта и вестника...ако не павето:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Голфа на жена ми смених стъклото ,че имаше люспа и го няма този проблем (при дъждове и на топло време ),а е с обикновени чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...