Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено дизелово гориво?



Recommended Posts

Ако го пуснат на цената на обикновения Efix получават голяма червена точка!

Ще е добре да пуснат такъв "зимен" дизел и дано качеството е добро! Днес сутринта като слязох да запаля колата малко трудно запали, а след като успя изкара син пушек, а попринцип това не го прави - дори когато карам и я форсирам не пуши грам!

Колебаех се като свърша този резервоар дали да заредя от ОМВ Алпин Дизел или пак да си сложа от Ромпетрол обаче с добавка на Сонакс или Кастрол, но ако го има този зимния със сигурност ще заредя от него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хмммм... т.е. зимното гориво все още не е в мрежата им и караме с лятно?!

Вчера сутрин едвам запалих, май ще трябва да се помоля за днес, че е -10 навън.

Мой приятел смени Еко с Ромпетрол и е много доволен, колата му вървяла много по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз някъде от около месец установих, че миризмата от ауспуха се е променила. Сега мирише едно тежко и гадно, а лятно време леко като на парфюм една такава миризма. Дали причината е зимната нафта (добавка) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз някъде от около месец установих, че миризмата от ауспуха се е променила. Сега мирише едно тежко и гадно, а лятно време леко като на парфюм една такава миризма. Дали причината е зимната нафта (добавка) ?

Лятото е с аромат на морски бриз или теменужки предполагам... :hilezh::P:flipoff:

Сега сериозно - на мен също ми се струва, че мирише по-силно и тежко сега зимата обаче не съм слагал от тази, която щели да я пускат (зимната) и не съм наливал никакви добавки... Факт е, че малко трудничко паля сутрин, а и пуши при запалване и се надявам по-скоро да пуснат Ромпетролската (зимна), за да я пробвам, ако ли не се чудя дали да слагам на ОМВ Алпин Дизел или да си заредя пак от Ромпетрол обаче да си сипя добавка? :P

п.п.: Не съм карал колата от миналия ден вечерта и сега като сляза се надявам да нямам мъки с паленето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в момента с Ромпетролска нафта ли си? Защото гледам, че си казвал, че си караш с предимно с ШЕЛ и чат-пат ОМВ... :P

п.п.: Кажи как е Алпин Дизела на ОМВ? По-добре ли ще е от колкото един Ромпетрол с добавка на Кастрол примерно...? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в момента с Ромпетролска нафта ли си? Защото гледам, че си казвал, че си караш с предимно с ШЕЛ и чат-пат ОМВ... :P

п.п.: Кажи как е Алпин Дизела на ОМВ? По-добре ли ще е от колкото един Ромпетрол с добавка на Кастрол примерно...? :P

Пак съм с Шел Ви пауър. ОМВ не съм сипвал от доста време.

Нямам идея човек кое е по-добре. Нали тук това се чудим всички. Аз добавки не ползвам. Каквото ми забъркат на бензиностанцията това е.

Минали години съм ползвал Алпин дизела на ОМВ и гледам по замерванията ми е дал нисък разход. Тази зима ще го пробвам пак. Нали се говореше, че от Австрия го карали директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственика на сервиза, в който ме обслужват каза да сипвам само Ром Петрол. Аз сипвам Шел и от 3 дни ги псувам, винаги като паля след дълъг престой нещо се мъчи и се разтриса за няколко секунди, най-вероятно част от нафтата замръзва... Показвал ми е как цвета на нафтата на ром петрол е по-различен (източена от горивен филтър), каза че на всички останали е един и същ цвят пикня. Май имат някакви добавки, но не помня вече какво точно ми обяснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновената. С V-Power съм забелязал, че колата върви по същия начин, но харчи повече :bia:

Редактирано от pNkLr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се говореше, че от Австрия го карали директно.

Само се говори Влади.....всичко е от гръцко и румънско ...и яко добавки

бг горива почти нема на пазара...и по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата неделя ,когато бяха студовете съседката беше сипала на колата си за 50лв от UMW нафта. Съседката на празно се мъчеше да запали и бензиновата помпа щеше да се пръсне, та нафтата беше замръзнала и цял ден стоя в гаража да се размразява :bia:. Така че ви препоръчам да не сипвате от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата неделя ,когато бяха студовете съседката беше сипала на колата си за 50лв от UMW нафта. Съседката на празно се мъчеше да запали и бензиновата помпа щеше да се пръсне, та нафтата беше замръзнала и цял ден стоя в гаража да се размразява :bia:. Така че ви препоръчам да не сипвате от там.

бензинова помпа и нафта :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се говори Влади.....всичко е от гръцко и румънско ...и яко добавки

бг горива почти нема на пазара...и по-добре

А горивата на неФТохима да не ги гласят за износ към братска Австралия ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А горивата на неФТохима да не ги гласят за износ към братска Австралия ? :hilezh:

Просто не произвеждат....излиза по-скъпо от колкото да внесат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятна нафта на пазара няма! Или по-точно не трябва да има тъй като по БДС след 01.11 нафтата трябва да е с гранична температура на филтруемост до -15

Аз също карам с ЕКО в момента и колата определено се мъчи сутрин на ниските температури. Обяснявам си го с това, че гръцката нафта няма изискване да се филтрира до

-15 поради по-мекия климат в Гърция. Съответно вносителя не я блендира с антигел добавка и воала.... трудно палене.

За бъдещата зимна нафта на Ромпетрол по спецификации трябва да се филтрира до -23, което е по-малко от Алпин дизела (-33) ама аз така или иначе на ОМВ нямам грам вяра :wall:

@Кадиев, а Нефтохима айран ли прави?

Редактирано от BADBOY111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сега това се чудя като колегата,да напълня резервоара с ОМВ Алпин,или ЕКО или Лукойл с добавка.Ако мина на варианта с добавката против замръзване каква ще ми предложите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги незнам само като хранилище ли ползват базата на петрол в бургас до пристанище запд или направо си пазаруват от там , но няма верига бензиностанций ,която да неминават техни камиони от там.

последното нещо което ми се случи оче незнам какво е , че 2 последователни пъти заредих на един и същи лукоойл през ден едно и също количество пък минах коренно различни километри.

става въпрос за газ за 10 лв 1 път 19 км 2 опит 47 километра къде е истината незнам!!!!

според мен е това колко ще краднат пълначите независимо дали в базата до нас или нефтозавода, шофъорите на цицстерните и колко ще я кръщисат на бензиностанцията. и там пак си играем с налягане броячи и тем подобни.

Вкрайна сметка познайте кой е преебания, като изключим един малък процент потребители, които са облагодетелствани от изброените лица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си еднолитрова разфасофка на Лики моли против замръзване. По етикета пише, че е за 1000л. нафта, което определено е доста евтино. В момента има 10% намаление на продуктите им и ми излезе 21лв.

Аз лично съм доволен от добавките на Лики моли и си е оферта. Вие се преценявайте дали си струва да зареждате с 20ст./л повече за Алпин или В-пауър :)

Редактирано от KGK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибнах един резервоар от Лукойл + Лики Моли против замръзване пък ще видим.Отдавна не бях зареждал там.Фен съм си на ЕКО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...