Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено дизелово гориво?



Recommended Posts

И в крайна сметка какво излиза - че тази въпросната RS-Antigel (не знам добавка ли е) е най-хубава от всички изброени? Някой ползвал ли го е това чудо, за да си изкаже мнението? Аз нито съм я виждал някъде да се продава нито съм я чувал дори... пък не знам, може да е хубава! :)

Все още обаче продължавам да бъда раздвоен между това да сложа Алпин Дизел или обикновен+добавка Кастрол или Сонакс...? :) Обаче при положение, че в Ромпетрол пуснат така наречената "зимна" нафтичка мисля, че този казус ще бъде разрешен! А и никога не пречи да си сипеш нещо допълнително в резервоара... :)

п.п.: Сега се сетих - защо добавката на Кастрол ТДА струва към 15лв и е за 250л, а тази на Сонакс е към 8лв и е само за 1 резервоар (50л)? :)

Редактирано от Sambata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз също карам с ЕКО в момента и колата определено се мъчи сутрин на ниските температури.

карам с дизел+ на Еко и няма никакви грижи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам с дизел+ на Еко и няма никакви грижи

Това е защото по инерция първите 10литра, които сипваш са безнин :hilezh:

По темата: Шел В-пауър дизел. Никакви грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: ... дизел.

такива като теб приключИха оная Тема :bia: трябваше да напишеш " Просто дизел. Никакви грижи." :hilezh:

Редактирано от Toledo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+добавка Кастрол или Сонакс...?

п.п.: Сега се сетих - защо добавката на Кастрол ТДА струва към 15лв и е за 250л

Този Кастрол ТДА не е ли за всичко друго но не и против замръзване?Ако и в двата случая имаш предвид него де,поне това което съм че е че е само за почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз къде съм чел пак бееееее,уж съм висшист да се у ...... :bia:

Еми аз пляснак на Лики Моли + нафта от Лукоил,ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сипах на ромпетрол-а в Дружба. От касата ме насочиха към някаква жена, която ми обясни че имат сертификат за нафтата - с добавки била и замръзвала на -26, но миналата година при -30 нямали проблеми. Дадоха ми и брошура за нафтата - Efix Diesel.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво...нещо интересно на брушурата, която са ти дали? :) И това, което ти е казала означава ли, че няма да пускат друг вид дизел, а ще си е стария обаче с разните му вътре неща и няма да замръзва? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много значение има колко дават колонките колеги - работих на бензиностанция - ако са изправни колонките ОК ако не са може да дават и + можи и - такаче ..... сами си прашете сметката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво...нещо интересно на брушурата, която са ти дали? :nixweiss: И това, което ти е казала означава ли, че няма да пускат друг вид дизел, а ще си е стария обаче с разните му вътре неща и няма да замръзва? :steinigung:

Колега всички горива се блендират (смесват се с добавки) след като са произведени от съответната рафинерия!

Ромпетрол не правят изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам на всеки резервоар добавка ТДА на Кастрол....

разликата е осезаема

а когато се сетя ползвам на Лики моли ...добавката за помпа-дюза(че е по-агресивна )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм доволен от Ромпетрол, ама то си нямаше големи студове. Като падне по -20..25оС ще си проличи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето резултати от изпитания на антигел добавки на Gold Eagle:

базово гориво - Лук ойл

базово гориво третирано с DI 16

базово гориво третирано с CD 32

Резултатите са показателни. По-високо цетаново число и по-ниска температура на филтруемост - до -33 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукойл Красна Поляна колонка номер 1 - 3 години нагта оттам - не съм имал драми - АЕЛ си пали винаги.

Не ползвам добавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 За "Ром Петрол". Определено съм най-доволен от нея. Основно карам с Ром Петрол, Еко или Alpin Diesel на ОМВ. Колегите от offroad форума бяха направили една интересна тема, относно горивата... За съжаление ЕКО показаха най-лош резултат.. От тогава карам приоритетно с Ром Петрол.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибнах един резервоар от Лукойл + Лики Моли против замръзване пък ще видим.Отдавна не бях зареждал там.Фен съм си на ЕКО.

Резултатите са добри,но и времето си е повече от пролетно :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време Лукойл рекламираха яко нова инсталация за намаляване на сярата в дизеловото гориво.

Някой знае ли, дали този "нов дизел" е вече в оборот или това беше само рекламен трик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Ромпетрол,като че ли са най-постоянни.Нямал съм никакви проблеми до сега с тях.Сравнявам ги с всички други на пазара.

Алпин дизел и V-power съща са ОК!

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 1 изразходен резервоар от Ромпетрол извода е, че минах по-малко километри (52л = 730км), но това предполагам, че се дължи 1. на това, че сложих зимните гуми 2. на това, че е значително по-студено от предните засичания и 3. от това, че работеше 1 час на място, за да осветявам! Като цяло съм доволен - не съм усетил коренна разлика във вървежа, но след още 1 зареден резервоар от днес ще видим! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

С един резервоар от лукойл минах 741км само градско в София,а в комбинация с Лики Моли против замръзване си палеше много добре без да се замисли :rotcol: Исках сега да тествам и един резервоар от ЕКО + Кастрол ТДА,но с удивление видях цена от 2.40лв за литър и се отказаха.Кво ше прайм не знам........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един резервоар от лукойл минах 741км само градско в София,а в комбинация с Лики Моли против замръзване си палеше много добре без да се замисли :) Исках сега да тествам и един резервоар от ЕКО + Кастрол ТДА,но с удивление видях цена от 2.40лв за литър и се отказаха.Кво ше прайм не знам........

Аз сложих Кастрол ТДА и наистина пали по-лесно и ми се струва, че има ефект! Иначе отностно цената от 2.40лв./л. и мен ме заболя сърцето вчера, но за щастие само минавах покрай бензиностанция - сега си имам още над половин резервоар зареден на 2.31лв. и да се надяваме, че докато свърши цената ще е паднала и ще бъде по-приемлива! :hilezh:

Между другото миналата година точно по това време си спомням, че зареждах дизел на 1.78лв./л., а сега ... :hilezh: Луда работа... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз с спомням колега когато зареждах турбо дизела на 1.50 за литър на бензиностанцията и от туби за 1лв,ама за съжаление това време отмина.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...