Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено дизелово гориво?



Recommended Posts

аз лично зареждам само на ЕКО евро дизел и съм доста доволен, колата пали зимата добре, разхода е нормален.....двигателя мърка, нямам достатъчно средства да слагам от модифицираните дизели...но пак бих слагал ЕКО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги, виждам, че отдавна не е писано и темата е позамряла. Предлагам да направим един голям UP и всеки да сподели на ново от къде зарежда гориво и от къде е най-доволен той и колата му.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично реших да пробвам новата верига Газпром. Преди това 2.5 години съм карал с дизела на Еко и бях доволен, НО(винаги има едно "но") в последно време колата ми започна при студен мотор леко да глъхне , прекъсвания леко на празен ход при загрял мотор и малко ми увеличи разхода. Престраших се да зареждам от новореставрираните бензиностанции на Газпром, построени на мястото на старите ШЕЛ бензиностанции (в Пловдив). Понеже зареждам по половин резервоар, то с първото зареждане нищо не се усети. С второто обаче усетих, че колата получи малко мощност в ниските обороти и съвсем леко ми свали разхода и останалите симптоми с глъхнене и прекъсване изчезнаха в голяма степен. Шумът от мотора е същия. Уж руско и гадно, ама е по-добро за момента, като че ли.(уж от сръбско идват горивата)  Аз разчитам, че все още са нови и затова няма да правят магарии, пък и кроасани дават без пари при заредено над определено количество гориво, ако изобщо това може да бъде решаващ мотив.   ^_^

Редактирано от babatonka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Наистина е субективно, но и на мен ми се струва, че с V-Power Diesel колата върви повече, разхода също е субективен, не карам по един и същ начин, по едно и също време и по един и съш път всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дизел нормален на ЕКО бул. Черни Връх – СФ, от 4 години все там и без проблеми.

Собственикът и живее наблизо, та може от това да е ;-)

От ОМВ Бъкстон съм също доволен от дизела преди това. Пак обикновен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол  :zustimm:  жалко че ми е далеко и рядко сипвам като имам път натам, но най-голяма икономия ми е давало с тая нафта супер е  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз лично заредих преди време цял резервоар от Ромпетрол тъй като изчетох много положителни коментари и не останах много очарован, определено колата почна да работи по шумно, като разход не съм засичал.... за момента от ОМВ обикновения дизел съм най-доволен.

 

По думи на баща ми, който отива с негов приятел да зареди бус с резервоар 80л.(лампата е била светнала) от Ромпетрол на колонката в графа литри изкарва над 80л... чувал съм за същите морафети само че за газова бутилка от същата бензиностанция, което ме отказа повече да ходя там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Ромпетрол съм тотално разочарован. Преди ми зареждаха повече газ в бутилката сега е същото и с нафтата. От качеството на гориво съм доволен,но с тези шменти-капели ме отказаха от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звинетИ ,темата била за дизела пък аз бързам да се разпиша как съм доволен от газта на Шел... :hilezh:  :steinigung:

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно съм зареждал дизел на Ромпетрол-Сопот. По-добре е от ОМВ и Шел. Ползвам горива без добавки.

 

А за газта - вчера заредих на Шел в Красна поляна, на колата все едно и сипах ракетно гориво....ще видим разхода как ще е.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMV Maxx Motion Dizel. Спрямо обикновената нафта, и от други бензиностанции, работи по тихо, по приятно и равномерно, не съм засичал разход но стрелката на резервоара пада една идея по бавно. Но ако имаш 10 литра някаква нафта и сипеш 10 литра Макс мошън, няма да усетиш разлика, лично изпробвано. Трябва да си на минимум на резервата и тогава да сипеш или да долееш колко ти трябва и после като я издухаш да сипеш пак, и чак след второто наливане когато е вече по наситена нафтата с таз добавка на омв се осеща разликата в работата на двигателя особено на място на тихи обороти, цъка като швайцарски часовник. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Вчера заредих 95 на бензиностанция Круиз в София малко след сервиза на Дунев незнам дали си внушавам, но определено мотора е по тих и няма притрисане на празен ход ще видим разхода как ще е спрямо ЛукЧи-ойл :))).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази Круиз и аз съм чувал добри отзиви. Мисля да я пробвам и ще пиша как е..... :zustimm: Добре е и колегата да напише още впечатления за тази бензиностанция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин да сложих  12 литра 95 за проба, добре се държи колата , мисля да пробвам цял резервоар и ще напиша обективни впечатления спрямо Лук ойл и Петрол , който обикновено ползвам спрямо изминати километри, маршрута ми всеки ден е един и същ с доста трафик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея в Дружба и преди време зареждах на Петрол 98.....колата трудно палеше и в началото губеше цилиндри. Майстора каза, че меже да има омекнали пружини на клапаните. Реших да опитам с Ромпетрол на Цв.Лазаров и когато заредих Efix 95 останах много доволен...първоначалното запускане ставаше с четвърт оборот така не е била никога, това притрисане го нямаше изобщо, мотора си промени звука и стана по тих, започна много хубаво да набира когато е натоварена и след няколко зареждания с 95 реших да пробвам и 98, но на второто установих, че колата отново при запускане не работи с всичките цилиндри. Шашнах се отново и след като прочетох разбрах, че 98 на Ромпетрол не е ромски, а Лукойл...както и газта. Само Efix 95 и Efix дизел са ромски. След това заредих на Петрол 96 и тогава започна и повечкото въртене при запускане и работата на няколко цилиндъра. Не съм доволен от Петрол! От Ромпетрол бях доволен, но имах някакво впечатление, че всеки път е нещо по различен бензина.......от към страна на разход!  Та сега и аз мисля да пробвам Круиз. Колега каза, че вече само там зареждал и му е смакнала нафтата.  Мисля, че лошия бензин по някакъв начин шашка паленето при мен а не толкова омекналите пружини. Ама знае ли човек къде да зарежда вече....всеки се оплаква!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че където дизела е добър би трябвало и бензина също...... :bia:

Колегата зарежда нафта от Круиз и е доволен.......

Засега и колегата Pharmacist  е доволен от бензина там.

И аз ще заредя там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Круиз или която и ще да е бензиностанция да не зареждат от Марс ,да не говорим ,че с 12 л. гориво ,при положение ,че в резервоара има поне още толкова едва ли може да се прецени точно и по-скоро е някакъв плацебо ефект .Сигурно 99,99 % от  продаваните в Бг горива са от Лукойл ,а разликите вероятно идват от разните гимнастики по пътя от естакадата до крайния клиент , а не толкова че поначало са си гадни горивата ,така че няма смисъл от такова филмиране и обикаляне из целия град щото еди къде си било вълшебно горивото  . В момента карам най-често с 98 на Лукойл и махмоушън100 на ОМВ , просто са ми  по пътя , преди карах 95 ,ами и двете стават и нямам оплаквания ,дизела също си е ок  . В малки бензиностанции не зареждам още от едно време , като се бъркаха страшните бъркочи ,нямам им вяра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малки изключения голяма част от от горивата наистина идват от Лукойл с изключение на 100-октановите бензини, които са внос, иначе в района на София има още две петролни бази освен тази на Луккойл, това са на ОМВ и на Сакса в Нови Искър, но и те често зареждат от Лукойл. С нафта зареждам и карам една Тойота, само обикновен дисел от Еко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре зареждам до горе и ще пиша като свърши обективно както съм се изразил по горе, а иначе в резервоара имах около 7 литра преди 12 от Круиз :)



Незнам прочетох някъде в нета, че "Сакса" имали договор с някаква гръцка компания за внос на горива, но незнам дали това е вярно, ще пробвам ако не ми хареса ще пробвам и Газпром, но определено не искам да чувам за Петрол нито 96 нито 95.Още един път да бъда извинен това е предпоследният ми пост за бензин в тази тема ще пиша само за впечатления :).Лека вечер на всички  :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...