Jump to content

Audi RS3


brabusGTI

Recommended Posts

Как виждаш hot-hatch 1.5 тона и отгоре, да ми се вижда "леко".

Audi RS6 - 2 тона и отгоре.

Са остана новото S8 да е 3 тони и идилия.

Де да бяха само от Ауди толко тъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че съм учуден от това, че 1.5 тона ти прави впечатление. Че то Голф 4 с 1.8 мотор е 1300 + кг.

Кой съвременен спортен хеч бек се приближава към 1 тон? Да не би да е STI на Субару? И той 1.5 тона.

"Леките" коли свършиха в далечната 1990 г., когато нямаше толкова много системи за активна и пасивна безопасност.

Аз лично предпочитам колата ми да тежи 1.5 тона, но при челен удар да имам въздушна възглавница и скоростната кутия да не отива на задната седалка :icon_arrow:

Що се отнася до колата (RS3) е перфектна спортна кола с възможност за нормално ежедневно каране. А цената й също много добра. Не говоря за мижавата покупателна възможност на българина. Но точно тук ще се намеси онова ганьовско мислене - вие, луди ли сте? Аз за сто бона знаете ли какво Порше (или S класа) ще взема на 3 години?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и Ферари и Ламбо щеше да е хубаво да тежат под 1700кг, ама нейсе.....

Тия леките работи ги може само Лотус, ама то са си за сметка на други неща.

Мен теглото въобще не ме учудва. То един Голф R32 е пак толкова.

4-местно купе + Автомат + 4x4 + фул екстри няма как да тежи по-малко.

На ауди бегачките винаги са били абсолютен лукс. На Горубляне му казват Full Extras :icon_arrow:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много или малко ти се струва това тегло? Защото за справка Еволюшън 10 е 1450 кг.

Ево 10 е 1560/1590/1600кг. според нивото на оборудване и скоростната кутия, най-лекото е GSR ниво и с механична трансмисия, 9-тка е 1400 и нещо килограма, така пише в дебелата книга за Еволюшън, която ми стой под масата.

Иначе си много прав отдавна сигурно 15-20години вече няма среден клас хечбеци по 1тон.

Един модерен средностатичтически хот хеч е към 1400кг. (Фокус СТ/ГТИ/ОПЦ/ Рено РС и т.н.) така, че килограмите на Аудито са повече от прилични, при положение, че разполага с доста по-мощен и силнен мотор от всяко едно ЕВО/СТИ.

Тон и половина хеч - честито... :icon_arrow:

Явно отдавна не си гледал в каталозите колко тежи един 4х4 хечбек или седан от сегмент "C", едно Ауди S3 8L е ~1420кг. един Голф Мк4 2.8 4motion даже тежи повече и това са коли на по 10години.

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от AUDI,пак изкъртиха всякаква конкуренция!

Да БМВ се забавиха 2 години с 1М , но пък то ще бъде купе , така че РС3 практически няма да има конкуренция ...

ускорение от място до 100 км/ч. за 4.6 секунди- това верно ли бе ???

Но точно тук ще се намеси онова ганьовско мислене - вие, луди ли сте? Аз за сто бона знаете ли какво Порше (или S класа) ще взема на 3 години?

- не , по скоро някой БМВист ще каже - аз тея пари ще си взема 335и и ше го пипна до 360 кс :respekt:

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега доста се забави с актуалните си пояснения,мислех че по-бързо ще ни светнеш кое е по- хубаво.

Ама в тази тема ства въпрос за автомобили,а не за снегорини,машини на времето и луноходи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теглото е нормално, даже ниско за всекидневна кола.

На мен най-много ми харесва концепцията с 5 цилиндровия напречен двигател. Без никакви усложнени V®-образни 6 или 8 цилиндрови двигатели. С 4 клапана на цилиндър и ниско тегло. С потенциал (според чуждите форуми) за "safety" 500+ кс.

...Волво/Форд отдавна експлоатират тази концепция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна количка :) А за килограмите, предполагам понеже това е от "старите" платформи е такива кила, защото при А8-цата с новата така да се каже версия на ASF килата са 1840 мисля че бяха при това с V8 4.2TDI така че... следващите поколения на всички модели на ауди или поне по-високия клас се очаква да са със доста снижено тегло. Бях чел че А5 го тествали с 200кг май беше по-леко и давало еди колко си по-бързо време на писта, така че Ауди вървят в насока намаляване на килограмите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...