Jump to content

Доливане на 1 л. антифриз


kim4o

Recommended Posts

Колеги можете ли да ми дадете съвет как да долея около 1 литър концентрат в антифриза без да го сменям целия на ново защото после пак обезвъздушаването е жив таш*к..

Мисля да източа отгоре със някаква тръбичка и така да си долея и мисля че няма да има никакъв проблем.

А какво ще стане ако долея 1л. сега както си е м/у мин/мах ??? Като се покачи повече нагоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще стане ако долея 1л. сега както си е м/у мин/мах ??? Като се покачи повече нагоре?

Първо няма да събереш цял литър над максимума, а и да успееш ще се случи следното: след като колата загрее антифриза няма да има къде да се разшири (щото в системата няма да има достатъчно въздух за свиване) и ще избие през капачката. А ако капачката не е изправна ще избие от друго място. Така, че не доливай над максимума. Отидиди да си замериш антифриза на колко градуса замръзва и ако има нужда тогава доливай концентрат. Ако не ти се занимава с обезвъздушаване направи така както си написал в поста си, източи от разширителния съд и долей с концентрат. Но пак казвам не доливай над максимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си купих една голяма спринцовка от аптека и източих казанчето. Долях концентрата после покарах малко и според мен е готово. Иначе при мен се случи нещо, което не знам дали е хубаво, не съм сигурен но май смесих червен със син антифриз. Надявам се да не е проблем (поне аз като смесвам бирите не ми действа зле, надявам се и за колата да е така с антифриза :hilezh: ?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G12+ (червен) е съвместим с G11 син.

Обаче G12 (без ПЛЮС) не е баш съвместим със синия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...