Jump to content

Не зареждайте от Петрол


jordanik

Recommended Posts

и за ОМВ не е вярно - бензиностанциите са си техни.

Не е вярно.Бензиностанциите са на франчайз, ако може така да се каже.Давам парата,и им ползвам името.Иначе аз си правя каквото си искам дпкато не ме гепат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

, тъй като колега на мой познат, зареждащ само на тая верига, си е сипал V-Power дизел и вчера не е могъл да запали.

Това звучи малко като Агенция ЕЖК :-)

Но да оставим това настрана, знаеш че за да пали дизела при тези температури, двигателя трябва да е меко казано изряден. Така че може да не е виновно горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,ако искате да нямате проблеми с автомобилите си,не зареждайте от бензиностанциите на Петрол или на такива,които взимат гориво от тях.Поради естеството на работата ми имам вътрешна информация,която със сигурност ще ви заинтересува.От средата на месец ноември Лукойл прекрати доставките на горива за петролните бази на Нафтекс,поради неуредени спорове за собствеността на същите.От този момент Нафтекс се чуди как да закърпи положението и доставя горива от всевъзможни източници,като изобщо е занижило качеството.До преди 5 дни горивата се получаваха от складовете на държавния резерв на гара Антон.Така държавата обновяваше резерва ,а Петрол взимаше пълен боклук на изгодни цени.Бензина,който се получаваше беше с неустановен цвят,нямаше характерната си миризма,а за октана му-мога само да гадая.Освен това онези хитреци от Антон,понеже явно бяха крали от резерва,бяха допълвали резервоарите с всякакви боклуци.Така получените цистерни не можеха да се източват от крановете,а ги обработваха през люковете,защото отдолу утаените мръсотии и вода замръзваха на слой дебел по 50 см.След прекратяването на доставките Лукойл изтегли и цистерните си и Нафтекс се принудиха да вземат цистерни от БДЖ , които от много дълго време не бяха ползвани .Нямате си на представа какви  ръжди,разтворени боклуци и какво ли не още излизаше от тях при първите 3-4 зареждания.Лаборантите в базите се правят едва ли не на Хари Потър, за да докарат на така получените "горива" приблизително нормален цвят и октан.За това моя съвет е да избягвате бензиностанции на Петрол,поне докато не започнат регулярни доставки от Бургас.Не искам да правя реклама на ОМВ,но имам вътрешни наблюдения,че в момента техните горива са в пъти по-добри от на Лукойл.Доставките им пристигат от рафинерията в Румъния,цистерните им се почистват след всяка доставка,контролът на качеството им е на много високо ниво,базите им са нови,а и като видите каква опашка от бензиновози се вие пред тях,сами ще си направите изводите.Да допълня,че и Шел вече се преориентираха към зареждане от ОМВ.Дано съм ви бил полезен!

Колега, не знам какво е естеството на работата ти, но това са малко неточни данни. Вярно е, че Петрол и Лукойл се поразритаха, но Петрол има дългосрочен договор за покупка на горива от рафинерията и ПРОДЪЛЖАВА да продава горива от Лукойл. Изключение са някалко бензиностанции - в София на бул.Данаил Николаев и на Симеоновско шосе - 2 в Пловдив, Ябланица, 2 Варна - Петрол Перфект, както и франчайинг обектите. По- голямата(все пак имат около 500 бензиностанции) част се зареждат от Лукойл.

За резерва е друга бира-не я знаеш тази игра. Ха със здраве!

П.С. Петрол вкарва горива именно от Румъния за споменатите бензиностанции, както и за на едро!

Редактирано от mushmorok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...