Jump to content

Не зареждайте от Петрол


jordanik

Recommended Posts

Колеги,ако искате да нямате проблеми с автомобилите си,не зареждайте от бензиностанциите на Петрол или на такива,които взимат гориво от тях.Поради естеството на работата ми имам вътрешна информация,която със сигурност ще ви заинтересува.От средата на месец ноември Лукойл прекрати доставките на горива за петролните бази на Нафтекс,поради неуредени спорове за собствеността на същите.От този момент Нафтекс се чуди как да закърпи положението и доставя горива от всевъзможни източници,като изобщо е занижило качеството.До преди 5 дни горивата се получаваха от складовете на държавния резерв на гара Антон.Така държавата обновяваше резерва ,а Петрол взимаше пълен боклук на изгодни цени.Бензина,който се получаваше беше с неустановен цвят,нямаше характерната си миризма,а за октана му-мога само да гадая.Освен това онези хитреци от Антон,понеже явно бяха крали от резерва,бяха допълвали резервоарите с всякакви боклуци.Така получените цистерни не можеха да се източват от крановете,а ги обработваха през люковете,защото отдолу утаените мръсотии и вода замръзваха на слой дебел по 50 см.След прекратяването на доставките Лукойл изтегли и цистерните си и Нафтекс се принудиха да вземат цистерни от БДЖ , които от много дълго време не бяха ползвани .Нямате си на представа какви ръжди,разтворени боклуци и какво ли не още излизаше от тях при първите 3-4 зареждания.Лаборантите в базите се правят едва ли не на Хари Потър, за да докарат на така получените "горива" приблизително нормален цвят и октан.За това моя съвет е да избягвате бензиностанции на Петрол,поне докато не започнат регулярни доставки от Бургас.Не искам да правя реклама на ОМВ,но имам вътрешни наблюдения,че в момента техните горива са в пъти по-добри от на Лукойл.Доставките им пристигат от рафинерията в Румъния,цистерните им се почистват след всяка доставка,контролът на качеството им е на много високо ниво,базите им са нови,а и като видите каква опашка от бензиновози се вие пред тях,сами ще си направите изводите.Да допълня,че и Шел вече се преориентираха към зареждане от ОМВ.Дано съм ви бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да тва за ОМВ че ги зареждат от румъния и аз го чух и явно е веерно и като цяло съм наи доволен от бензина на ОМВ ,но наскоро ми се налагаше чат пат да зареждам от петрол с шишета и да ти кажа 95 си беше с доста добър и чист жълт цвят!явно тая работа е пресна с петрол,

мерси колега за инфото ако узнаеш кога евентуално са си управили бакиите петрол да ни споделиш отново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мислех че OMV ползват услугите на "Лукойл" :) но понеже не съм от Бургас и не работя в рафинерията ,едва ще съм наясно :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за първи път от 1999 г. ми замръзна нафтата и то по време на път и последното зареждане беша на Лукойл-Петрол. :):) Вервам ти :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми беше заредил на Петрол и каза,че чувствал някаква разлика в колата,но на никой не му хрумна,че може да е от бензина.

Става дума за Петрол -ИСПЕРИХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво става като ти замръзне нафтата :)  :)  не ми се е случвало, а звучи доста неприятно.
чувсвото е ужасно и неприятно. Бях по работа в центъра и усетих, че пали доста продължително. На кръстовището на България и Несторов направо изгубих мощност и едвам се добрах почти до мястото на срещите ни. :rotcol: Вече имам всички указания и ще пиша как съм се оправил. :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за бензина и нафтата не знам как е,обаче като зареждам от Петрол газ,дава голям разход!! тоя извод не е от 1-2 зареждания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощти четох тая тема и преди малко заредих на Шел.. Това не ми се беше случвало откакто карам кола... МРАЗЯ Шел.. Ма като нямаше никъде ОМВ така е.. Аз на Петролска бензиностанция не мисля да зареждам засега :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че и на бензиностанциите под марката на ЛУКОЙЛ е същото дередже, или само тези на ПЕТРОЛ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи ми замръзна нафтата на едната кола - гаджето ми каза, че е заредила в ОМВ, обикновен дизел. Тази сутрин моята си я запалих без проблем, но аз винаги слагам добавка на Кастрол, иначе също съм с ОМВ-нафта, но Алпин-дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво става като ти замръзне нафтата :)  :D  не ми се е случвало, а звучи доста неприятно.

Караш кола на пролет :):flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flipoff: Не знам!? На два пъти ми се случва като зареждам бензин от ЛукойлПетрол до София ленд(аз само от там зареждам щот ми е близо) се получава накаква идилия с педала на газта :) . Газ до дупка и колата върви отпусна и не ще и така докато се "отпуши".... :) може вярно да са на зле нещата. С газта от тези бензиностанции за сега няма проблем. Не знам за бензина в ОМВ но газта е отврат, за горивата на Шел съм против, и газ и бензин...

Съвместните вериги ЛукойлПетрол дали имат същият проблем както Петрол?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам всички указания и ще пиша как съм се оправил. :flipoff:

Непременно, моля!

По темата -- аз зареждам от Шел и още паля на -20 :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също зареждам от Лукойл /до София Ленд/, с колегата M_sub може и да сме се засичали, ама като не се познаваме :)

Аз съм доволен от тях общо взето, ОМВ пък беше първия бензин който сипах въобще на буто :)

Ако колегата jordanik разбереш нещо за Лукойл свиркай за да не сипвам при тях повече, щото нашите колици с такива смеси които ги описваш...

направо не ми мисли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз зареждам само от петрол и това, което прочетох тук ме накара да се замисля сериозно.... до сега не съм имал никакъв проблем.

Като пробваш другаде, може внезапно да се окаже че колата ти върви повече (примерно) :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сипвал съм и в ОМВ като се е налагало много рядко - никаква разлика във вървенето. това, че като сипеш другаде "колата ти върви повече" ми се струва малко мит и по-скоро предубеждения. за да има такава осезаема разлика, трябва единият бензин да е абсолютна боза, а другият перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че нова такава тема можем да си отваряме всеки 3 месеца, пак ще обсъждаме едни и същи неща и пак ще напишем няколко страници.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...