Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Качвам снимки на някои от оригиналните аудио компоненти на A3 8P (стандартното изпълнение на Blaupunkt), които махнах от колата. Предполагам снимките може да са полезни на някой:

 

Усилвател:

3o2x.jpg

 

Високочестотни говорители:

n3o3.jpg

 

Предни говорители:

hjz9.jpg

 

u0ll.jpg

 

Нискочестотен говорител (subwoofer) заедно с предпазна решетка и принадлежаща кабелна инсталация:

3tca.jpg

 

inhp.jpg

 

Централен говорител:

ruej.jpg

 

5tkh.jpg

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви запитам един въпрос :schreiben:

 

Излезе ми вариант за не много пари (но все пак не за без пари!) да си сложа борд компютър и темпомат в колата... Та вие, които имате изброените екстри, колко често ги използвате ? Заслужава ли си ? Чувал съм, че темпоматът подобрява разхода и бил доста добро помощтно средство за извънградско. За борда се колебая най-много, понеже карам на газ и предполагам, че ще се ползва само за показване на външната температура....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам борд. комп. ежедневно и постоянно за визуализация ня разход, температура, индикация на какво върви по аудио системата, интеграция на телефона и мн. др. вкл. и при употреба на темпомата.

Трудно ми е да си представя кола без борд комп.

Темпомата ползвам мн.рядко - определено е най-икономичния вариант за шофиране, но е приложим само на дълга отсечка с еднакво ограничение и най-вече без много трафик. За града разбира се - неприложим. Полезна и добра екстра, но не непременно задължителна, освен ако човек не пътува често извънградско.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темпоматът съм на 99% сигурен, че ще го сложа. На таблото си имам индикация за аудио системата, нямам свързан телефон (ама и да имам, то май излиза в горната част на екранчето, където са надписите за аудио системата). С това газово разходът на колата, който се изписва е, предполагам, неверен. Май само индикацията за въшната температура може да се следи (което си го имам на GSM-a...). Идеята ми е, че - ДА съгласен съм, че е много добра екстра, обаче дали няма да ми е излизашна и неизползваема в сегашната ситуация... или май си търся някой, който да ме разубеди.. не знам :D

 

btw - честито за новото озвучаване !

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май последното е най-вярно :D

Не знам какво изисква ъпгрейда, не съм сигурен, че е толкова прост и не знам дали бих се занимавал поради тази причина на твое място.

Последната кола без борд. комп. която съм карал бе набор 1992 и не бих купил кола без, но ъпгрейд... не знам.

Да, аудио информацията и информацията от телефон са алтернативни в едно и също поле, реално никога не са ти нужни и двете едновременно така или иначе. Щом си на газ - показваният разход ще е грешен. Сам си прецени дали си заслужава усилието и инвестицията. :) Няма кой да знае по-добре :)

 

Аз и не знам в твоя случай очевидно нямаш и меню за настройки на тахото, или? Един куп неща излизат на тоя дисплей...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е това меню за настройки ? и какво е тахо ? :D

 

Относно интервенцията - бях при Мишо и човекът ми каза, че по колата има всичко хардуерно и софтуерно, освен двете лостета за темпомат и борд отстрани на волана и каза, че може да стане много лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тахо = тахометър

иначе при мен почти всички достъпни настройки по електрониката се контролират от FIS меню...

Отделно показание на серивзни интервали, темп. на маслото, 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги много ще съм благодарен ,ако някои знае как се вади кората под чистачките ??/

трудно ми е нещо ,а искам да достигна до компютъра ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този борд комп коя година трябва да е ? Моята кола е 2004 и нямам такива опции :(

Добър въпрос!

Мисля, че отделните опции са добавяни на етапи, като пълното FIS меню до колкото разбирам от прочетеното го има едва от МГ2008. Но поне част от опциите са били въведени по-рано.... споменава се МГ2007 но си мисля, че трябва да е по-рано поне за базовите неща, показание на скоростта дигитално на екрана и т.н. 

Само че освен от таблото всичко зависи и от редица контролери, които ако човек иска да има менюто и пълната функционалност също трябва да смени... :-/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги много ще съм благодарен ,ако някои знае как се вади кората под чистачките ??/

трудно ми е нещо ,а искам да достигна до компютъра ..

самата кора има ръб който се заклинва в една лайсна под стъклото. само с много внимателно дърпане се вади, защото пластмасата е доста податлива на счупвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори на това меню има и опцията "coming home" което е супер зарибяващо ... аз нямам нищо такова със контролера, който ми е на чистачките мога само да си гледам разхода, нищо повече .......
Moonland и как така се добавят опциите на етапи? Сподели малко тази информация защото моето меню е се едно карам тъпо бмв, на което му пише само колко  е разхода, моментния и общия ..... 

Редактирано от Sc00by
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам на А3 8p, към фабричното CD има отзад изкаран изход за AUX, свързах кабела както трябва обаче го няма като функция, заключен е. Ако някой може да ми каже как да го отключа ще му бъда много благодарен, колата е 2006г..  :) post-84562-0-51661600-1381814138_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз бих се радвал да разбера за моето дали има такава опция за аux, по някъв начин,.... това е convert-а

 

post-41872-0-62895400-1381992906_thumb.j

Редактирано от ThEBlazZeD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разбира се и за теб важи същото, което съм написал на колегата: 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=151427

 

Но и тук ще кажа - аз имам заводски AUX и го намирам за почти неизползваем поради лошото качество на аудио сигнала през него... Удобно е да го има за всеки случай, но не знам дали бих го ъпгрейдвал ако го нямаше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам, ама не мога да си намеря за момента. искам да са като тава и да задържа всичко, а не с некжи дупки и решетки и да изтича навсякъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, някой купувал ли си е гумени зимни стелки за А3-то?

 

Да но моите са оригинални от Ауди и съм много доволен, но ако взимаш от там изчакай, намаленията им, всяка година им намаляват цената с %20 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...