Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Започва да ми прави впечатление, че на 8Р преди 2006-та година, май това си им е нормална болежка.

 

И при мен не отчита винаги, че е отворена дясната врата. Доста е дразнещо и според мен се влияе от времето  :D.

 

 

52-Door Elect, Pass. -- Status: Malfunction 0010 - проблемно микро ключе във вратата - не отчита отворено/ затворено положение

00929 - Locking Module for Central Locking; Front Passenger Side (F221) 
            008 - Implausible Signal - Intermittent
00106 - Signal Central Locking SAVE/LOCK Passenger Side 
            008 - Implausible Signal - Intermittent

 

Insomnia:

Address 52: Door Elect, Pass. 
 
2 Faults Found:
00097 - Front Passengers Central Locking (Safe) Motor (V162) 
            012 - Electrical Fault in Circuit
00929 - Locking Module for Central Locking; Front Passenger Side (F221) 
            008 - Implausible Signal

 



И все, дясната (пасажерската) врата.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът със спуканите (не студени) спойки, си остава актуален до 2008-2009 година, при платките подложени на вибрация. 

 

Въпрос на дефиниция явно... Това, което наричаш "спукани" спойки всъщност се нарича "студени спойки" (dry joints)  :)

Това на снимката, която си постнал, е именно студена спойка и нищо повече :) (или "спукана" спойка по-простичко)

dryjointsmall_659.jpg

 

По-честа причина са (или поне бяха) микроключетата в бравите... 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В електрониката, понятието студена спойка означава друго, но това е тема за друг форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм да се обзаложа, че ако махна с вакум помпата стария тинол и направя нови спойки (с RoHS тинол) на платките на ключалките на baha и Insomnia (за fifipaldi не знам, тъй като не съм виждал лог от колата му), никога повече няма да видят тези грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не го е показвало като грешка до сега като е била закачана колата. Явно точно тогава си е работило (но не го е и записало като стара грешка). Както казах от време на време работи от време на време не. Събота дано сме свободни и двамата за да мина да я закачим. Може и да експериментираш на моята кола, нямам нищо против ;). Тамън искам да те питам и за фейслифт климатроника дали си измислил нещо, че ги оглеждам по ибей...

 

EDIT: Виж

хаха. Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така колега! физически е plug&play, но фейслифт климатроника се управлява по различен начин и лятото ще падне чесане, защо нещо не е хладно в колата!! ;) Проблемът е в контрола, а не в физическия или електр. интерфейс! И най-подлото е, че привидно всичко тръгва точно, няма грешки, работи на пръв поглед ок ;)

 

П.с. А и не виждам какво ще му намаляш повече!? Май се бъркаш с монтирането на климатроник от Single DIN на Double DIN.

 Ако си с двоен DIN фейслифта пасва точно, ако не си - ще има луфт отстрани! Ама както казах не е в това основния проблем :)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Q3 е малко по-широк панела (визирам точно същия от клипчето където е упоменато, че се монтира от `q3). Иначе си работи доколкото управлява клапи и духа. Слагали сме на един приятел и от там знам. След това нямам наблюдения дали прави бъгове при управлението. Монтирали сме на двоен дин конзола.

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че ако колата е след 2007-ма няма да има проблем с монтирането на фейслифт климатроник. От тогава почват да монтират "различна" обдухвателна система. Този от q3 трябва да се пилне малко наистина, иначе фейслифт климатроник Single DIN няма, всичките са Double DIN. Колегата bsdnikolov спомена, че може да се прехвърлят чарколяците от стария климатроник и да се ползва само "лицето" на новия, което ме устройва ако е възможно :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде са тия платки? Трябва да разколачваме пасажерската врата? Не мисля, че ми се занимава само заради тоя датчик да свалям 100 неща...   :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи Колеги и Колежки,

както всички сте забелязали, имаме нов, посветен на A3 8P раздел от форума. Това най-после позволява дискусиите за модела да бъдат провеждани по систематичен и подреден начин, в теми посветени на съответния проблем, без да бъдат заливани от други в океана от A3 8L. Това пък улеснява значително всеки следващ със същия или сходен проблем, който до вчера трябваше да зарови глава с дни и часове в една тема от 150 страници за да намери (евентуално) нещото, което го вълнува.

По горните причини воденето на всевъзможни дискусии една връз друга в една единствена тема с безличното (вече) заглавие "Audi A3 (8P)" е абсурдно и не е от полза за никого. В този ред на мисли темата ще бъде заключена, НО остава на разположение като архивна тема за четене, както и за линкване към конкретни постове или дискусии когато това е необходимо и от полза!

Моля обърнете внимание на новата структура на раздела:

Като ВАЖНИ са изведени най-отгоре теми, свързани с често дискутирани въпроси около модела:

  • Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013) - тема, създадена в името на това да предостави най-най-важната информация за модела, синтезирана по чудесен начин за всеки "прохождащ" в областта.
  • Масла, консумативи и планово обслужване на A3 8P - заглавието говори само за себе си, всички въпроси свързани с нормалната профилактика и обслужване на всеки един от двигателите на модела следва да бъдат събрани за удобство само в нея
  • Гуми и джанти за A3 8P - аналогично на горната, за всички въпроси свързани с избор на гуми и джанти за модела, техните характеристики, отзиви, препоръки, мнения за естетика и т.н.
  • Audi A3 8P - VCDS - тема посветена на всичко онова, свързано с Ross-Tech VCDS и възможностите и по отношение на A3 8P
  • Модификации по нашите А3 - за всички онези сладки екстри, които колата няма от завода, а бихме искали да имаме. Домът на всеки "ретрофит" и не-силов "тунинг" по A3 8P.
Всеки въпрос, проблем или информация, която не пасва в нито една от горните теми, следва да бъде поствана в отделна тема със съответното заглавие (по възможност в съществуваща такава).

Надявам се всички разбирате смисъла и ползата от горното! Ако не, съм сигурен, че с времето ще станат повече от очевидни :)

:bia:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...