Jump to content

Централно заключване Ауди Б4


connor cane

Recommended Posts

А при мен пък проблема е доста по странен, с ключа няма ядове, ама с алармата заключва и се опитва да отключва понякога. Даже по скоро отключва пасажерските врати а левите (шофьорски) не. Лостчето се вдига но не достатъчно и пада и остават заключени. В моя случай си мисля, че централното не иска вече да е централно и издъхва, но поправете ме ако греша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен пък проблема е доста по странен, с ключа няма ядове, ама с алармата заключва и се опитва да отключва понякога. Даже по скоро отключва пасажерските врати а левите (шофьорски) не. Лостчето се вдига но не достатъчно и пада и остават заключени. В моя случай си мисля, че централното не иска вече да е централно и издъхва, но поправете ме ако греша

спукани тръбички някъде по трасето или недостатъчен импулс от алармата за заключване и отключване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен - оказа се изгорял транзистор в самата интегрална схема на алармата.

Голям колкото половин главичка на пирон - едва видим с просто око.

Намери такъв от стара аларма, смени го и нещата отново заработиха. :hilezh:

Пича се оказа много начетен и разбиращ от работата си - макар че основното му занимание е car audio.

2-3 часа работа, 25 лева и всичко си работи пак. :)

Бай дъ уей - Алфата му е 146 - с нечовешката музика. :D

Да, той е много по алармите. С тях е започнал, кар аудиото го стартира в последствие. Не случайно споменах, че беше направил усилватели на половината квартал и дигаха всичко във въздуха. Музиката в Алфата е нещо страшно, но се изкарва само за морето и да се дъни AC/DC :D Радвам се, че ти е свършил работа пичагата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

При мен централното работи когато си искаше с ключ или с дистанционно,дори понякога се отключваше и веднага заключваше.Направи ми впечатление,че когато плафоните не светят при отворени врати,тогава не работи.Алармата е слагана допълнително и веднъж като си вървя по улиците и си щракам копчето ей така,отключих една дачия и естествено фокусирах собственика и си поиграх малко с алармата <_< .Реших да почистя пластините на копчетата на плафоните и имаше промяна,централното започна да работи без проблем.Понягока лампите пак не светват при отворена врата и естествено центр пак не работи,скоро ще развия бутоните на вратите,чрез които се активират плафоните и ще ги почистя добре,мисля че там е проблема, а не в помпи или др.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разглобих всички бутони на вратите и ги почистих до блясък.Сега при всяко отваряне на вратите светят плафоните /имаше някаква тема за тези плафони/,освен задната лява врата,защото самия бутон беше пукнат и докато го гледах се счупи :respekt::zustimm: .Разглобих самите бутони.Трябва много да се внимава при разглобяването,че 5 минути търсих една малка пластинка.

На първата снимка се виждат елементите.

53649126118042085831313257264OZFcJAYv7JAnPYX95WAv.JPG

На втората снимка е редът на сглобяване.Вътре остава една малка пружинка,трябва да се внимава и с нея.

201637361560681267313132572753GvvpnQEWXowHZJeH3N4.JPG

Централното работи без проблем.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...