Jump to content

Проблем със светенето на таблото на А4


beroe

Recommended Posts

От скоро забелязах, че таблото ми свети доста по-слабо от преди, някой знае ли на какво може да се дължи това и дали може да се регулира степента на светене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази която е до часовника ти върти се наляво за по тамно и надясно за по светло !!а ако издарпаш към теб местиш часовника! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъх за това ли на моята кола няма врътка... Ще пробвам да видим дали регулира :-)

На други съм виждал отделен реостат за тази работа. Като пробвам ще кажа :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък моя километраж друга модификация-започва да свети ярко от 60 нагоре.Веднъж го забелязах и случайно изфорсирах колата и се оправи.Да ама сега нищо не помага-до 60 просто си седи по блед!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

drag, по принцип таблото ти се осветява от крушки. Съответно те не са разположени една до друга, а на разстояние и ако някоя не работи, тогава при нея е тъмно, а около нея не чак тъмно, но не и светло, защото другите крушки върлят светлина там (разбра ли ме ;)) - при тебе казваш че до 60 стои по тъпен. Мисля че имаш изгоряла крушка по таблото (или не дава контакт т.е. работи си, но не свети)

Редактирано от lllubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си сигурен,че не дава контакт,ама като не ми се разглобява,па знаеш ли кога ще ми пришрака и ще го зафърлям и него!Ако е изгоряла неможе един път да свети друг път не !Това за осветяването го знам.Почти всички касетофони са на този принцип!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази която е до часовника ти върти се наляво за по тамно и надясно за по светло !!а ако издарпаш към теб местиш часовника! :birthday:

Имаш предвид самата врътка за часовника, нали?

МАШАЛЛА светна ми по-силно таблото :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Не са 5-6, а повече.Аз скоро смених 3, а имаше още доста , но не съм ги броил. Само за сведения ,не ми светеха 1000.обр и 40км и около тях светлината е по бледа. Като сложих нови крушки светлината стана еднаква навсякаде.Една крушка осветява 2-3 цифри.

Редактирано от Iv-o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Не са 5-6, а повече.Аз скоро смених 3, а имаше още доста , но не съм ги броил. Само за сведения ,не ми светеха 1000.обр и 40км и около тях светлината е по бледа. Като сложих нови крушки светлината стана еднаква навсякаде.Една крушка осветява 2-3 цифри.

А от къде ги купи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз преди месец имах подобен проблем

Трябваше да сменя две крушки

Като ги смених те светнаха по силно от другите и се наложи да сменя всичките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми що си сложил по силни крушки ??

стандартните са 1.1 ват а ти ако си сложил 1,4вата е нормално да ти свети по силно ....и съответно по оранжево..

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен при завъртане на лостчето се усилва и намалява само светлината на цифрите на общия и дневния километраж , а на цялото табло не се променя или може би много слабо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а при мен е на макс тая врътка ама пак не свети нормално силно.Видимо нямам изгоряли крушки щото свети равномерно навсякъде ама се пак е малко слабо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен при завъртане на лостчето се усилва и намалява само светлината на цифрите на общия и дневния километраж , а на цялото табло не се променя или може би много слабо :f_ck_you:

И аз съм така. Някакви идеи защо е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...