Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги :) Имам един въпрос - откъде мога да си взема графитна смазка? Който знае нещо да помага.

Благодаря Ви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

и аз имах нужда от такава и си направих сам с грес и графит на прах.

Графит-а го имах в наличност. Ако и Ти намериш такъв ще Ти споделя " тайната" рецепта! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Графитна грес, трябва да има по магазините за авто части. Иначе в комплекта на всяко каре има такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Графитна грес, трябва да има по магазините за авто части. Иначе в комплекта на всяко каре има такава.

В комплекта на всяко каре има молибденова смазка (с молибденов дисулфит), а не графитна, разликата е голяма. В случая на колегата смазката ще се използва за смазване на водачите на спирачните апарати, трябва да е баш графитна. Казаха ми, че в Евро 07 продавали такава. Отделно намерих в една брошура на верига железарски магазини във Варна малка тубичка за скромната сума от 1,69 лв.

Редактирано от kerekovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има по магазините една смазка Brake Lube, която се води специално за водачи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pro Tec имат една медна смазка с номер 2931 около 25 лева!

И още една която е предназначена за спирачни апарати с номер 2601 - около 15 лева!

Спрейовете са по 400-500 мл!

Препоръчвам втората :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В комплекта на всяко каре има молибденова смазка (с молибденов дисулфит), а не графитна, разликата е голяма. В случая на колегата смазката ще се използва за смазване на водачите на спирачните апарати, трябва да е баш графитна. Казаха ми, че в Евро 07 продавали такава. Отделно намерих в една брошура на верига железарски магазини във Варна малка тубичка за скромната сума от 1,69 лв.

Възможно е и така да е:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По железарите трябва да има.Иначе от автомагазините ще ти излезе освен графитна и солена :dance: .Незнам за какво ти трябва , в ТЕЦ-а ползваме на "АЗМОЛ" по 1 бака минимум на ден :respekt:

http://www.azmol.com/archive/pdf/-greas/Grafitna_J.pdf

http://www.azmol.com/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=203

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...