Jump to content

Колеги проблем с А8


edisport

Recommended Posts

Колеги,имам А8 4.2 quattro 1996год.,преди около месец колата изведнъж спря да върви ( все едно и свърши бензина а имаше поне 20 литра вътре) интересното е че като налях още 10-тина литра запали и тръгна,но ден-два след това отново спря ,помислих че проблемът е същият и заредих 30 литра бензин-но увиколата не тръгна.Обадих се на майстор,той дойде и каза че помпата е отказала.До тук добре,извади той помпата и я сменихме с нова ( втора употреба ),сложих ме я и колата тръгна,тогава имаше около 50-60 литра бензин вътре.Карах докато стигна половината и като подмина половината на резервоара и пак спря колата.Като дам контакт чувам че помпата върти но на сухо,може би така изгорихме и втората помпа.Купих трета,посъветваха ме да си купя помпа от БМВ 750 i W12, купих си и такава ,сега съм с нея обаче проблемът остава.Падне ли нивото на бензина под половината резервоар и колата гасне.ходих на 3 сервиза всички вдигат ръце и незнаят от къде се получава проблема.Ходих и в специализиран сервиз на АУДИ там отказаха въобще да я приемат за ремонт искат да сменят целият резервоар с нов с нови помпи и т.н. ( около 2000-2500 ще ми струва)

Ако някои е имал същият проблем или знае лек нека пише! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

твоят резервоар е разделен от кардана на 2 части. Помпата се намира в дясната половина и смуче директно от нея. Горивото от лявата половина се "транспортира" в първата с помощта на механична помпа (струйна помпа) задвижвана от горивото изпомпвано от ел. помпата. При зареждане горивото отива в дясната половина. В двете половини има горивомери, които са свързани последователно - следователно ако едната половина е пълна а другата празна, стрелката показва половин резервоар.

При теб най вероятно горивото от лявата половина не се транспортира в дясната - т.е. струйната помпа или е запушена, или просто маркуча и е скъсан или не е закачен за ел. помпата. Във всеки случай ел. помпата е ОК!

Трябва внимателно да се огледат маркучите и тръбите свързващи ел. помпата и механичната помпа в лявата половина на резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, ще добавя че струйната помпа се движи от връщания в резервоара бензин и най вероятно проблема е в откачен маркуч. Няколко пъти съм разглобявал и съм прехвърлял всичко от един резервоар в друг. На нова А8. Пайжината вътре е невероятна. Иска много нерви и търпение да ровиш вътре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря много за информацията ,но абсолютно всички мъркучи тръби и т.н сме ги проверявали и които е имало и най малко съмнение сме ги сменили с нови,изгорихме и третата помпа,сега вече ми писна да давам само пари за помпи и майстори и си намерих цял резервоар окомплектован,утре ще е при мен и ще го сложа,дано проблемите да изчезнат.Благодаря много и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря много за информацията ,но абсолютно всички мъркучи тръби и т.н сме ги проверявали и които е имало и най малко съмнение сме ги сменили с нови,изгорихме и третата помпа,сега вече ми писна да давам само пари за помпи и майстори и си намерих цял резервоар окомплектован,утре ще е при мен и ще го сложа,дано проблемите да изчезнат.Благодаря много и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!

баща ми кара а8 2.5tdi 180hp и при него стана същият проблем, ходи по майстори и всеки му казваше различно, сменяваха некви датчици и кво ли не и пак нищо палеше единствено като е заредена догоре . Оказа се, че колата има два резервоара и неква помпа която тегли от единия в другия

Накрая след цифра подменени здрави части и цифра пари хвърлени на вятъра се оказа, че проблема е в едно изгоряло бушонче за30 стотинки

и да знаеш, че тея от ауди много добре знаят за въпросния бушон ама не им е изгодно. дано съм помогнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то всеки глупак тръгва да сменя, затова става така. Сменяш, сменяш и пак - НИЩО. Никой не ходи да му проверят инсталацията при запознати майстори, а само в гаражни условия при някой, дето и да има желание, не е запознат със системата.Спестени 60-8- лв. диагностика, и сменяй , сменяй, докато ти дойде акъла дали няма други начини за решение на проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега, предполагам че си отстранил проблема вече, но все пак да поясня за тези които тепърва им предстои подобен сблъсък с подобна помпа! Не съм много технически грамотен, но горе-долу разбрах следното: значи помпата работи на 2 режима: веднъж черпи гориво и веднъж прави налягане горивото от долните ръкави на резервоара, които са ниско долу с цел осигуряване на голямо вътрешно пространство, да стигне до помпата. Та във сервиз на БОШ във Варна след голямо умуване ми смениха помпата със уж оригинална за 250 лв, и след 10-на километра каране се прибрах до Шумен с пътна помощ, въпреки поне 50-те литра бензин в резервоара. Та после се оказа след търсене в цяла БГ, че във Пловдив при представител на VDO има такава помпа за 420 лв и моите мъки приключиха. Така че като сменяш нещо по колата имай едно наум, щото от много компютри и техника понякога няма полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз да ви кажа го имам този проблем(А8 4,2qattro ABZ)-падне ли стрелката под половината и тичам веднага да зареждам,щото иначе следва сериозен РЕЗИЛ :flipoff: А и сондата(бензиномера) нещо според наклона дава страшни разлики-ненормално големи имам предвид. Аз до сега не съм срещал 8-мица да няма ядове с резервоара :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Мисля да свържа двата дяла на резервоара с една тръбичка под кардана. Да ги ... у инженерите.

Струва ми се добра идеята.

Бих чул някое мнение по въпроса.

Редактирано от зеФс
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

баща ми кара а8 2.5tdi 180hp и при него стана същият проблем, ходи по майстори и всеки му казваше различно, сменяваха некви датчици и кво ли не и пак нищо палеше единствено като е заредена догоре . Оказа се, че колата има два резервоара и неква помпа която тегли от единия в другия

Накрая след цифра подменени здрави части и цифра пари хвърлени на вятъра се оказа, че проблема е в едно изгоряло бушонче за30 стотинки

и да знаеш, че тея от ауди много добре знаят за въпросния бушон ама не им е изгодно. дано съм помогнал

Колега а кой е този бушон и къде се намира? Благодаря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушончено е в кутията с бушони в краката на пътника до шофьора.

На мен ми е изгаряло в движение и след като го смених, пак изгоря след няколко секунди. Следва смяна на горивна помпа VDO.

Помпа, дето тегли от единия в другия се оказа че няма. Има мрежа от струйни дифюзери, в които високото налягане се подава от горивната помра в десния резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...