Jump to content

Автоматични къси светлини на B6 ???


zoro

Recommended Posts

Колеги въпросът ми е ориентиран към ВАГ-КОМ-аджийте .

Колата ми има положение AUTO на ключа за светлините , което положение обаче се активира от датчик за светлина т.е. включват се само когато навън е тъмно.

Възможно ли е чрез ВАГ-КОМ да се укаже късите светлини да се включват винаги , когато копчето е на положение AUTO и колата е запалена , независимо дали е тъмно или светло ?

ПП : Смяната на региона със Скандинавски сработва , но има недостатъци. Има ли друго решение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен със смяната на региона пали само габарити. А и нямам АУТО на копчето за фаровете. Къде се намира тази позиция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен със смяната на региона пали само габарити. А и нямам АУТО на копчето за фаровете. Къде се намира тази позиция?

Вероятно е така при теб защото нямаш AUTO. При мен фаровете се включват дори копчето да е на положение OFF.

Сменя се само региона, нищо друго.

Какъв е недостатъка за Финландия? Че работи ксенона ли?

Недостатъка е , че не можеш да си изключиш ксенона (късите светлини) щом си дал контакт. Ако се наложи да си ровиш нещо по колата само на контакт, фаровете светят постоянно, което ме дразни. Компромисното решение е да се превключи на габарити - само тогава късите угасват.

Ако някой знае къде се намира постият му датчик за светлината, да взема го изолирам, нека сподели. Тогава фаровете ще светят само при пожение AUTO, без да се налага да сменям региона със скандинавски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика трябва да е под основата на вътрешното огледало. Това наистина е единствения недостатик, и аз за друг не се сещам. Ама то кога пък ще ти се наложи да я гледаш и да е на контакт. Аз на такава кола бих закачил зарядно и бих работил на включен габарит. Надали я бъзикаш всеки ден,я

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато дам на контакт и светват лупите..не мога да ги изгася или на габарити ще карам или на лупи.

Ако сложа ксенон това проблем ли ще е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм да залепя черно тиксо на този датчик (на вътрешното огледало), фаровете се включват, но това влияе и на самото огледало - затъмнява се и нищо не се вижда вече на него защото е с някаква електроника в огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи говоря за основата на огледалото, там където залепва на стъклото. Огледалото ти е " Anti dazzle", и трябва да има 2 отвора малки, единия отпред, другия отзад. Те обаче не би трябвало да имат нещо общо с датчика за светлина. Освен това като залепиш нещо отгоре му имитираш, че навън е тъмно, а трябва просто да е на осветено за да не дава сигнал. Това на Б6 ли е? Коя година е? Да нямаш и соларен люк случайно, само съм чувал, ама твойта явно си е натоварена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това като залепиш нещо отгоре му имитираш, че навън е тъмно, а трябва просто да е на осветено за да не дава сигнал. Това на Б6 ли е? Коя година е?

Извинявай, но това не го разбрах. Как да имитирам, че е тъмно, но пък трябва да е на осветено ?

А иначе колата е B6, 2004 г. , соларен люк няма.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много просто, когато е навън светло датчика го разбира и не включва светлините, когато сложиш лепенка, както пишеш, не достига светлина до датчика и той си мисли, че навън е нощ и ще пусне фаровете. За огледалото разбра , нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, когато сложиш лепенка, както пишеш, не достига светлина до датчика и той си мисли, че навън е нощ и ще пусне фаровете.

Не е точно така, пробвал съм няколко пъти.

За да светнат фаровете когато е светло трябва да се залепи тъмна лепенка на датчика, който е за фаровете (там където е залепено за стъклото) и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и на датчика за огледалото, който е на гърба да огледалото.

В противен случай, ако е "шунтиран" само датчика за фаровете, то те не се включват.

Искам да кажа , че двата датчика ( за фаровете и огледалото) имат някаква зависимост и ако единият е осветен , а другият не, то фаровете не светят. До тук добре , но когато "шунтирам" и двата датчика се появява проблема със затъмненото огледало. Това е така ,пак казвам, пробвал съм го няколко пъти и сега търся начин да светна фаровете автоматично без това да се отразява на огледалото.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на огледалото има сензор и отпред. Затъмняване на огледалото се получава когато отзад ( т.е. на сензора до стъклото за огледалото) има светлина, а отпред няма - т.е. нормално се затъмнява , когато предния отчита нощ, а отзад идва автомобил и ти блести с фаровете в огледалото. Така, че може да затъмниш и задния сензор и огледалото ще остане в нормалния си вид.

Имай в предвид, че с тестера, няма други варианти освен за Скандинавието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбрах те. :)

Но тук вече опираме до следващият проблем, че по този начин вечерно време заднодвижещите се коли винаги ще ме заслепяват поради изолирането датчиците на огледалото.

Май няма да можем да го излъжем така, че хем агнето да е цяло, хем вълът да е сит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, приятел аз разбрах, че това го искаш само когато чоплиш нещо по колата, да не светят фаровете, а не да си джиткаш. Струва ми се варианта да се махне скандинавието и ръчно да си включваш фаровете когато искаш. Няма да има проблем и с огледалото тогава

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се варианта да се махне скандинавието и ръчно да си включваш фаровете когато искаш. Няма да има проблем и с огледалото тогава

:)

Натам отиват нещата и според мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна или Враца си?

:)

Кода ти сега трябва да е 1012, правиш го на 1011 и си готов. За съжаление на Б6 май няма нищо друго. И да махнеш лайт сензора програмно незнам какво ще ти помогне ( код 0012 за Скандинавието и 0011 за останалите).

Може да пробваш с 1013 за САЩ и 1014 за Канада, не знам какви точно промени ще има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Враца (казват, че гарга не каца, ама не е вярно).

Ще пробвам кодовете, който казваш и каквото сабя покаже.

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!! :)

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравейте колеги.

Имам следното питане по темата.Как за активирам дневни светлини на В6?

Като вляза в automatic light с VCDS ми изписва че не намира модул.възможно ли е да нямам такъв и ако да може ли да се монтира?

Или не се активират от automatic light.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...