Jump to content

Въпрос за обслужване на торсен quattro


Geraka

Recommended Posts

Колеги колата е а4 1,8tq.

Купил съм масло за двигателя, масло за хидравликата и масло за скоростната кутия.

Въпроса ми е сменя ли се маслото в диференициалите.

Според Autodata

1. Маслото за скоростната кутия е 2,2литра. До тук добре. Купил съм 2,5литра.

2. Маслото за задният диференциал е същото като за скоростната кутия - 1,5литра

3. Маслото за предният диф ми е голямата неизвестна. На снимката се вижда, че там където пише количеството има наклонена черта и символ AT (което май е за автоматиците). Отделно името на маслото е с някакви неизвестни за мен символи G 052 190.

masla.png

Отделно ходих в Порше и там ми казаха следното:

1. За задния диф е ясно и маслото и количеството.

2. Маслото на предния диф, според тях се сменяло заедно с маслото на скоростната кутия и видиш ли трябвало ми над 3литра за операцията на скромната цена от 59лв./л.

Та ако някой е сменял маслото на диференциалите и скоростната кутия на торсен quattro, ще му бъда благодарен да ми сподели как се сменя, какво масло се налива и и колко събират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че някъде бях чел, че маслото на диференциалите и скоростната било за целия им живот(не се сменяло), само в случай, че е текло по някаква причина се долива или сменя изцяло, но нека все пак някой по запознат да ти каже със сигурност как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно до сега никой ли не е сменял маслото в диференциалите и скоростната? Толкова quattro-та има във форума.

Това със доживотното масло хич не ми звучи добре. Каквото и да е маслото все си мисля, че с годините и километрите все му се намаляват качествата.

Редактирано от Geraka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на задния диф си го смени, но маслото на предния диф и скорости смятам че можеше да си го спестиш. Като ти сметят на задния диф да видят нивото на предния и ако е до пробката и ти се види бистро, завиваш пробката и газзззз....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на предния диф. и скоростната кутия е едно.

Оттам и повечето литри.

Ако държиш да го сменяш, вземи от АСЕ това масло ТАФ (нещо си) точно за скоростни кутии и дифове.

И не е 60 кинта литъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на предния диф. и скоростната кутия е едно.

:rolleyes: Просто предния диференциал е поместен в скоростната кутия, както и средния диференциал (торсена). Така че ако си решил да сменяш нещо то има две неща, масло на задния диф. и масло на скоростна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на предния диф. и скоростната кутия е едно.

Оттам и повечето литри.

Ако държиш да го сменяш, вземи от АСЕ това масло ТАФ (нещо си) точно за скоростни кутии и дифове.

И не е 60 кинта литъра.

Да аз именно от ACE взех TAF-X 75W90 само че взехме само 5 опаковки или 2,5 литра с идеята, че скоростната кутия е отделно.

Сега обаче явно ще трябват повече.

Последно маслото ако някой е запознат да сподели:

1. Колко литра събират скоростната кутия+предния диф

2. Колко литра събира задния диф.

3. TAF-X 75W90 - това ли е маслото, което ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Маслото за скоростната кутия и предния диф,както ги делите а те са едно ти е 2.2 литра и това което си го взел ще ти стигне и количеството което ти е за задния е толкова колкото си писал.Едиствено трябва да обърне внимание на следния паръметър на маслото.API:GL4 и GL5.GL4 или GL4+ е масло за скоростна кутия и диф а GL5 си е само за диф и не трябва да се смесват или да им сменяш местата.И слагай само пълна синтетика никакви други ако искаш да нямаш проблеми.И няма такива игри за доживотни масла и не знам си какво.Аз не съм чувал за вечни неща а и хората са си написали кое на колко се сменя а това че в БГ сме големи дяволи и "майстори" си е наш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...