Jump to content

Газови или маслени амортисьори?


airvasilev

Recommended Posts

Здравейте колеги? От доста време предните ми амортесьори са за смяна ,но едва сега съм свободен за това. Не мога да реша обаче какви да взема-газови или маслени. Спрял съм се на Bilstein цените са съответно 96/138 лв. Имам и B4,там съм сложил газови. Колата се държи перфектно в завой,но вози доста твърдо. Дали при А6 няма да е по-мека возията,все пак е доста по-тежка?

Моля за вашето мнение за да ги поръчам тези дни! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни се към Коко за компетентен съвет.

Аз бих заложил на газови Боге, защото един приятел си взе Билщайн и след около 4 месеца са вече за смяна (ментета).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е 2.0 16V ACE. Ще разпитам и аз за Боге. Благодаря за съветите! И аз клонях повече за газови. А имам и лагери за смяна. Изобщо голям ремонр ще се получи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С маслените вози по-меко, така че ако държиш на возия слагай маслени. Кокича е твоя човек :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След време мисля да минавам на високо окачване. Само пълнители ли са отпред? Търся най-меката возия на Ц4 какво ще ме посъветвате? Аз мисля 4бр. маслени амове + оригинални пружини??? :hilezh: Вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,пълнители са само отпред! Всичко наподобява Б4та ми,но в мащаб. Цените също са по-високи и то не малко. Газови амортесьори за Б4 бяха 90 лв,тук са 140лв, лагер преден SNR за Б4 беше 42 лв,за А6 SNR 135лв. Все пак ремонтирал съм Б4 преди 6-7 год,но все пак разликата е голяма!

Аз съм със стандартно окачване,но си мисля дали няма някакъв начин да го повдигна с по 2-3 см?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да каже някаква марка на прахоуловителите за тези амортесьори? От къде да ги взема? От магазина ми предложиха Ruvile,но това май е само надписа на картона на кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва ниска колата, но на тоя път не виждам смисъл да я мъча. Просто сега колата е много подходяща за магистрала. Е уви Искърското дефиле не е такава, ще се принудя и ще дигна като джип. Просто сега не е рядкост да закачи, а и дупките ги взима много лошо колкото и да я пазя :P:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва ниска колата, но на тоя път не виждам смисъл да я мъча. Просто сега колата е много подходяща за магистрала. Е уви Искърското дефиле не е такава, ще се принудя и ще дигна като джип. Просто сега не е рядкост да закачи, а и дупките ги взима много лошо колкото и да я пазя :P:(

Първото ми Ц4-куатро беше с ниското окачване,след като се простих с него едно от първите неща които гледах при следващото бе да е с високото окачване.Освен това монтирах и по-високи от препоръчителните от производителя гуми.Повдигнах с 10мм,задницата и сега вече се чувствам по комфортно по родните ни пътища,особено зимата.Освен това на мен визията на тази "висока"кола ми допада повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да каже някаква марка на прахоуловителите за тези амортесьори? От къде да ги взема? От магазина ми предложиха Ruvile,но това май е само надписа на картона на кутията.

За прахозастичниците не ти трябва опрледелена марка,това са две чашки+2 гумени тампона,аз ги взех за 10 лв комплекта

Много ми харесва ниска колата, но на тоя път не виждам смисъл да я мъча. Просто сега колата е много подходяща за магистрала. Е уви Искърското дефиле не е такава, ще се принудя и ще дигна като джип. Просто сега не е рядкост да закачи, а и дупките ги взима много лошо колкото и да я пазя :angry::stupid:

Оригиналните амортисьори на В4 са газови BOGE аз реших да си сложа маслени и така направихКаяба за по 50 лв броя с отстъпката-гаранцията е две години.Каквото стане,не вози твърдои е стабилна на завоите.Газовите също са маслени,само че от другата страна на буталото има газ.По тези пътища с газови амортисьори не е приятно. http://www.kanex.bg/bg/decarbon/

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с известно закъснение виждам питането ти.

Независимо от мотора ти препоръчвам BOGE Turbo или Sachs Avantgarde. Това са газови амортисьори!

Цената на Билщайна е много висока за този модел на Ауди.

Също така Ники - AudiRulzz продава амортисьори Кони, които му взех аз и ако не греша предните ще станат на твоята кола. Голям плюс им е, че се регулират на твърдост на момента.

За прахозастичниците не ти трябва опрледелена марка,това са две чашки+2 гумени тампона,аз ги взех за 10 лв комплекта

Съвсем не е така!

Хубавите марки като Basf-Elastogran, Boge и Sachs са от перфектна пластмаса, а евтинийките от долнопробна с лоши качества.

Качествен комплект с добра отстъпка е 20-25 лв и то усъвършенстваният вариант със свиваеми прашници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление А6 ц4 с маслени амове не е най-готината кола за каране има доста неприятно поведение.С ниско окачване може да е друго,но с високото ще си е кофти.

Редактирано от bobsen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какви сложи?

пп - Някой запознат ли е с цветните кодове за пружините(оригиналните говоря)??? Че не знам с какви да ги комбинирам, а не знам да не ме минат в Юнитрейд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че при мен пружините са оригинални и колата е доста висока.Имат три лилави петна и едно жълто. Даже в началото се чете един номер- SBG1604 Audi 4A54E

Редактирано от airvasilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не се съмнявам в избора си- газови Bilstein! Поръчах ги,утре идват. Остава прахозащитните маншони да намеря. Проблем се очертава намирането на лагери за главините! Ще звънна утре в Снабтех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от тези марки не ми се иска! Твърде са известни и само фалшификати има на пазара от тях. Спрял съм се на SNR,TIMKEN,KOYO. В Ауто+ ми показаха един лагер SNR,диаметрите му бяха същите,но височината на двата вътрешни бяха различни. Странно е,че това давали по каталог!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не се съмнявам в избора си- газови Bilstein! Поръчах ги,утре идват. Остава прахозащитните маншони да намеря. Проблем се очертава намирането на лагери за главините! Ще звънна утре в Снабтех.

:lol::hilezh::P

Знаеш ли колко фира са дали Билщайн в рамките на форума?? :lol:

Ако търсиш лагер за главина в Снабтех първо иди да се прегледаш! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво предлагаш? Не мога да кажа,че са показателни 45 000км с Bilstain на Б4та ми,но за сега добре се държат. А от къде да взема лагери? В Снабтех съм намирал лагери,редко срещани размери,нямаше ги на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СНР са супер, но ние ги купуваме от вносител.

ПП - Има ли цветни петна пружината значи е оригинална. Няма ли цветни петна, значи е алтернативна. Поне до този извод съм стигнал. Днес звъннах в Юнитрейд предна пружина 360лв. задна пружина 240лв. Това значи че оригинални отпадат. Намерих в Тех-ко някакви на 130лв за А6, стандартни, но много ме притеснява че заместват по номер предни пружини за 5-ци и 6-ци. Да не се получи накрая да вирна нагоре и да стане по-дървена :hilezh:

Някой има ли някаква идея какви пружини на тая кола(за високи и меки говоря)??? Марка, магазин, модел, всичко като информация е добре дошло :hilezh:

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...