Jump to content

Какви зимни гуми за SUV - 4 Х 4


Recommended Posts

Така колеги както се подразбира от заглавието на тема ще се търсят нови гуми, но незнам на коя да е марката, един вика  Michelin, друг пък Vredestein  , трети Kumho, Lassa и т.н. Трети сезон търкалям едни Yokohama W. Drive и съм много доволен от гумата много добре се държи зимата тиха е, комфортна с добро пътно поведение  , но никога не ми се е налагало да буксувам  с тази гума, но все си мисля, че ако ми се наложи няма да мога да издрапам с тази гума поради това, че гумата е с насоченост да гази мек и отъпкан сняг, а не да рови и копае заради  което и искам да я сменя. Новите гуми които искам да взема не искам да са изцяло „копачи” по-скоро търся тиха и  комфортна с възможности, ако се наложи да „копае” да го прави без да се замисли. Ще помоля колегите които ще се включат по темата да дава предпожения  на база личен опит с марка и модел ! 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно за какъв размер зимни гуми,става дума-при мен 17-ки 235/55/17,миналата есен,вземах 4 броя нови Lassa-доволен.

Има и по скъпи-примерно Pirelli-то ми идваше на двойна цена.

Така или иначе,2-3 сезона и смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил пак на Yokohama-та. Аз си взех такива за леката кола и миналата зима се представиха чудесно , вървеше си в снега много прилично и нито веднъж не ми се е пускал abs-а или TC-to . Решил съм тази зима да купя за рав4-ката си пак такива , защото и цената е горе-долу добра. Изтърквам ги винаги за 2 сезона , дори и да не ми харесат , няма да е нещо фатално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ласата си е доста шумна и малко тежка.Иначе копае на всякъде.Карах я на Мерцедес Е320 А/Т и нямаше никакви проблеми в снега.Мишелина е най-добре от изброените,но и най-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kарал съм две служебни "джипки" с такава Yokohama и определено смятам, че в копаенето е без грешка. В много дълбок сняг даже съм разривал пред офиса и съм утъпквал снега.Карал съм и с Пирели Scorpion Ice&Snow, където нещата стоят по същия начин.

 

Не мисля че W drive-a e guma, с която да се притесняваш от нещо зимата.Коя е по-добрата от свете обаче не мога да кажа.

Редактирано от bivolan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така колеги както се подразбира от заглавието на тема ще се търсят нови гуми, но незнам на коя да е марката, един вика  Michelin, друг пък Vredestein  , трети Kumho, Lassa и т.н. Трети сезон търкалям едни Yokohama W. Drive и съм много доволен от гумата много добре се държи зимата тиха е, комфортна с добро пътно поведение  , но никога не ми се е налагало да буксувам  с тази гума, но все си мисля, че ако ми се наложи няма да мога да издрапам с тази гума поради това, че гумата е с насоченост да гази мек и отъпкан сняг, а не да рови и копае заради  което и искам да я сменя. Новите гуми които искам да взема не искам да са изцяло „копачи” по-скоро търся тиха и  комфортна с възможности, ако се наложи да „копае” да го прави без да се замисли. Ще помоля колегите които ще се включат по темата да дава предпожения  на база личен опит с марка и модел ! 

Те ти Коле : http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/bridgestone/lm254x4-20570-p-44183.html

че копат доволно, шефа до сега на всички Жипки кара с такива и не е оставал никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Toyo Snowprox това са твоите гуми , 2 комплекта съм сменил и съм супер доволен. Иначе и Lassa са добри но са супер много шумни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...