Jump to content

Съвет при избор на телевизор


Recommended Posts

Колеги тези дни разглеждам телевизорите от 40 и 42 инча. Исках да си купя сони, но опресняването на картината при останалите телевизори е в пъти по-голяма. Моля ако някой е по навътре с нещата да ме посъветва за най-качественият телевизор от тези инчове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 200
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С какво сравняваш ?

Различните производители използват различни мерни единици и методи и така залъгват купувачите.

Тази честота на опресняване не е онази както при кинескопите, където имаше огромно значение.

Тук се прави апроксимиране и се вкарват междинни кадри, за да се направи картината по-гладка.

Има значение основно при спорт и бързи сцени във филм, но аз лично филми никога не гледам в такъв режим.

Филмите 24р за максимално близко усещане за кино.

Виж, футбол и формула 1 - само на макс.опресняване.

 

Ето ти един линк да видиш за какво говоря.

http://www.rtings.com/info/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion

Тук може да видиш сравненние на различни телевизори от един и същи клас и да прецениш накъде да се ориентираш.

 

Последно взехме на племеника 42" SONY W805 на 1099 лв,

Другите кандидати бяха един Филипс и един Самсунг.

Аз лично съм с Филипс, но предпочетохме Сонито заради по-добрата цена и почти двойно по-бързата матрица, което е много важно при игрите.

Иначе всичко е въпрос на личен вкус, ако щеш и заради дизайна.

И не забравяй най-важното - докато си в магазина съседният телевизор винаги изглежда сякаш малко по-добър, но като купиш и го занесеш в къщи няма с какво да сравняваш, и от твоят по-хубав няма ;)

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А самсунга бил със четириядрен процесор? Сонито със какъв е или изобщо няма? Важно ли е при телевизорите? Днес в технополис ми казаха, че самсунга имал много повече екстри от към прищявки като интернет, но сонито имал перфектна картина? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.setcombg.com/телевизори-и-проектори/

От този форум можеш да научиш много за всяка марка и какво означават цифритеи буквите в модела.

Аз от там разбрах, че най добрите са шарп и панасоник (поне до миналата ггодина), но и доста по-скъпи. Също така разбрах, че три са основните производители на матрици - шарп, самсунг и третия не помня, но не е сони. Става въпрос само за матриците, но не и за електронното управление към тях.

Най-напред си избери размера. Потърси калкулатори за това в интернет, има доста. Резолюция - ако ще го ползваш и за филми, избора е поне full hd. Ако е само за тв - hd ready е достатъчно. След това вида на му - tft, lcd, led lcd, plasma и т.н. После екстри и функции - 3д, смарт, интернет, wifi. Чак тогава ще имаш база за сравнение на цени и марки. Който има претенции за звук, си закупува отделно. В тези плоски тв-та не очаквай много от звука им.

Лед лсд са икономични за ток и по-ефтини. Плазмата дава по-добра картина, особено се усеща при спортни и бързодвижещи картини, но харчи повече ток и стареят (избледняват).

Само за статистиката: имам три самсунга - монитор и тв по 22цола и 40цола лед тв. Без оплаквания до сега. При избора на 40-ката миналата година отказах всякакви гъзарии - 3д, скайп, интернет, смарт и т.н. Има само юсб плейър да си гледам филми. Не съжелявам.

Успех!

Редактирано от pifbull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не се повтаряме безкрайно - ето една тема, в която са обсъждани подобни телевизори: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=168233

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Full HD със сигурност. Екстри: всички възможни: skype, wifi и т.н. Цена:1500лв макс. Размери 40-42 инча (без никакво значение). И ще се радвам ако разполага със поне 100 реални HZ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Full HD със сигурност. Екстри: всички възможни: skype, wifi и т.н. Цена:1500лв макс. Размери 40-42 инча (без никакво значение). И ще се радвам ако разполага със поне 100 реални HZ.

 

Колега, гледай само качеството на картината и на дизайн да ти харесва. Смарт екстрите едно, че са маловажни и второ, че лесно може да си ги добавиш с донгъл за 40-50$. Даже ще работят и по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този донгъл за смарт който препоръчваш и какви екстри може да добави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- популярния е Google Chromecast. С него управляваш телевизора си не с някакво глупаво дистанционно, а със смартфона си. Цената му е 40-50$

 

 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или Сумсук или Панасоник според мен. Панасоника много хубави модели имат АS650 IPS матрица не активни 3Д очила, АS640 Стандартната матрица, но със скъпи активни 3Д очила, седма серия също така, но тя е с два тунера картина в картината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- популярния е Google Chromecast. С него управляваш телевизора си не с някакво глупаво дистанционно, а със смартфона си. Цената му е 40-50$

 

Благодаря за идеята. Ще го разгледам защото моя смарт не е много умен и ми се ще да поумнее. Специално HBO GO ако пуска ще е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуска пуска, виж в playStore си пише:

http://www.google.com/chrome/devices/chromecast/

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Робуването на марка няма да ти донесе полза.

Сайта, чийто линк ти постнах, се опитва да направи обективна (числова) оценка на различни модели.

Там може лесно да разбереш кой е с по-висока оценка и защо, но въпреки това не е сигурно, че този с по-висока оценка ще ти хареса повече.

Харесването, до голяма степен, е субективно.

Затова, прочети малко и се ориентирай според това, кое е най-важно за тебе.

Форума на сетком е добър, макар колегата да е прав, че няма ненаплюта марка :)

Спри се на няколко екземпляра и, задължително, иди и ги виж на живо.

Разцъкай ги, никой от продавачите няма да ти откаже помощ.

И накрая ще си избереш твоя телевизор.

Що се отнася до смарт екстрите - всеобщо мнение е, че на Самсунг и LG са най-добре реализирани.

После са на Сони и Филипс, за Панасоник нямам знания за да кажа.

Но честно казано, за мен те не са определящи при избора, защото избирам телевизор, т.е. на първо място би следвало да бъде качеството на телевизията (при добър сигнал).

Другото важно е матрицата, времето на респонс и лага, ако ще се играят игри през компютър.

И да не забравяме дизайна, че и да върви и да не върви, винаги ще ти се набива в окото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за мнението на колегата SoftMaster.

Аз също харесвам сони, но когато работата опира до пари, а конкурентите предлагат по-ефтин продукт със същите характеристики, че и по-добри даже...

Само да допълня. Тррябва да си наясно какво ще правиш с телевизора, да си наясно точно какви екстри ще използваш. 1500лв и всички екстри са две несъвместими неща. Не се и надявай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като качество активните или не активните очила са за препоръчване? Кои уморяват по-малко?

 

пасивните уморяват по-малко, но реално ти се губи половината хоризонтална резолюция. С активните виждаш постоянно 1080p сигнала, но са ок само при високите класове с по-бързо опресняване и плазмите, иначе дразнят бая. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз загледах 50 инчовата версия, ходих до технополис тука до офиса и го разгледах - добре е телевизора, но малко ми се сториха грубо изпълнени алуминиевите части - поставката най-вече. Менютата са добре направени - точно като плейстейшъна (баси изненадата), върви си на български, картината ми хареса. Накарах ги да ми пуснат едно 3D, но този леко ме напрегна като ми даде едни Самсунг активни очила и ми каза те са същите просто не мога да намера на Сонито - добре беше 3д-то, погледах 4-5 минути, не усетих да ме напряга. Картината също ми хареса, някакво филмче на 1080 точки с доста бързи сцени - не забелязах замазване и тн. Не знам защо обаче нещо не ме грабна телевизора, в смисъл уж всичко си му беше наред, но просто нещо не ми хареса, не знам може да е дизайна или нещо друго - не мога да кажа. 

 

Забелязах и това: http://www.technopolis.bg/b2c/details/15454/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-48AX630E-4K-3D-LED

 

но нямах време, да разглеждам повече за съжаление, в някоя обедна като няма какво да правя ще мина да вида пак още 1-2 модела и ще взема някой накрая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...