Jump to content

какъв газов инжекцион да избера за да съм доволен


Recommended Posts

  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги,не карам Audi но и аз съм решил да слагам газов инжекцион, и вече сигурно 6 месеца и все още не мога да избера какъв да бъде.Изчел съм сигурно всички всевъзможни форуми и мнения и пак не съм стигнал до някакво решение.Пиша тук във този форум,защото видях че темата е съвсем "пресна" и ще ми бъде от полза.Това което съм решил със сигурност е че монтажа ще бъде в сервиза в Горна Баня.Карам Fiat Punto 1.2 75HP MPI.Много се радвам че колегата @eurogaz пише в този форум защото при нас във форума на Fiat го няма.Ще бъда много благодарен ако може да ме насочи коя марка ГИ би била най-подходяща за колата ми.През това време ако колегата @Kissman вече е поставил своя ГИ ще се радвам да сподели мнения и препоръки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колега не съм сложил още защото нямам финансова възможност засега,затова ако сервиза в Горна баня работи с TBI кредит за мен ще е по-удобния вариянт да не губя лятото а и пари с тия цени на бензина,но поне смятам че съм с спрял на уредбата която по препоръки от много хора е добра-Фобос,1120 лв за 4 цилиндров двигател,но може да ти препоръчат там на място спрямо колата и нещо друго по-евтино и пак добро като решение.Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се дават на изплащане би било добре,че сумата не е малка и си е зор да се дадат на веднъж.Мен също ме интересува дали работят с някакъв вид разплащателни карти,или само в кеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и един приятел също се интересуваме дали при колегата "еурогас" ще се осъществи сделката с изплащане, така че колега зарадвай свички ни!!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако не стане с вариант на изплащане при тях, винаги можете да си вземете един потребителски кредит от банка примерно, като даже лихвите могат да са по-добри :D Така, че според мен това не е проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой чувал ли е за газов инжекцион АГЕ? Имам двама приятели с монтиран такъв и нямат абсолютно никакви проблеми.Едната кола е рено еспейс и вече 3 години каза човека никакви ядове,харчи му 8 газ градско,разхода бензин газ не му се е променил въобще.Другата кола е ситроен ксантия и вече година пак няма проблеми,разхода бензин/газ също е еднакъв.За съжаление и двамата не знаят какво производство е инжекциона.Ако някой има някакво инфо моля да сподели,прерових нета ама нищо не ми излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е любопитно какъв разход ти дава 2.8.

17.5/100 газ градско по колонка. На бензин не съм я засичал още, но по борд е под 15/100, което за автоматик + quattro + 17-ки според мен е добре.

Кой от двата мотора върви по-добре на газ?

И двата вървят еднакво добре в смисъл, че няма доловима разлика между бензин и газ. 1.8T е турбиниран мотор и там би трябвало да има повече трудности и проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АГ доколкото знам са полски газови уредби.Имам приятел с такава и е доста доволен, и доколкото знам повечето части в комплекта му са италиански...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Каква е цената на Фобос-а с монтаж и бутилка на мястото на рез гума и зареждачка при входа за зареждане на резервоара в сервиза в Г.Баня?

Евентуално има ли вариант за изплащане..........?

Колата е А4 1,8 Т 2000 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е цената на Фобос-а с монтаж и бутилка на мястото на рез гума и зареждачка при входа за зареждане на резервоара в сервиза в Г.Баня?

Евентуално има ли вариант за изплащане..........?

Колата е А4 1,8 Т 2000 г.

Колега,аз до 10 дена ще се обадя в сервиза в Горна баня да се уговоря за ден и час,ходих миналата седмица с колата да поговоря на място с момчетата и шефа им Жоро (писал е много по форумите и се запознахме вече на живо) и останах с прекрасни впечетления от тях,интелигентни момчета са и си разбират от работата.Те ми огледаха колата,казаха че малко тесничка отпред но ще намерят място да наврат частите и ще стане в крайна сметка,освен това ми предложиха най-голямата бутилка като вместимост-40 л. тип пура,при мен се връзва идеално,имам голям багажник,няма да слагам тип резервна гума защото на това място имам резервна гума :-) без нея не тръгвам,всичко се случва както и държа да монтират пълначката там където ми е капачето за пълнене на бензин-по-елегантно е и прибрано,а и няма да ми дупчат бронята,но се доплаща 30 лв за това удоволствие.Така че това е,решил съм го,слагам Фобос 1 и се надявам да остана доволен.Питай ако нещо искаш още да знаеш.А,и да те предупредя-не работят на лизинг или на изплащене,затова се бавя още защото не съм събрал всички необходими пари.Иначе за самия монтаж казаха че ще им отнеме 2 дена.

цената е 1120 лв без допълнителни екстри,но включва монтаж и бутилка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolega, ти си с б6 съ6таата работа купето като при б5!И аз сам с голям багажник и може и аз да мина на този вариант!Тази т.нар. пура странично ли се поставя или в дъното на багажника?Що се отнася за сервиза питам тъй като цялата тази работа и за 950 лв ми я предлагат на друго място, пак Фобос, та за това питах за цената..... :steinigung:

Kolega, ти си с б6 съ6таата работа купето като при б5!И аз сам с голям багажник и може и аз да мина на този вариант!Тази т.нар. пура странично ли се поставя или в дъното на багажника?Що се отнася за сервиза питам тъй като цялата тази работа и за 950 лв ми я предлагат на друго място, пак Фобос, та за това питах за цената..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolega, ти си с б6 съ6таата работа купето като при б5!И аз сам с голям багажник и може и аз да мина на този вариант!Тази т.нар. пура странично ли се поставя или в дъното на багажника?Що се отнася за сервиза питам тъй като цялата тази работа и за 950 лв ми я предлагат на друго място, пак Фобос, та за това питах за цената..... :hilezh:

Kolega, ти си с б6 съ6таата работа купето като при б5!И аз сам с голям багажник и може и аз да мина на този вариант!Тази т.нар. пура странично ли се поставя или в дъното на багажника?Що се отнася за сервиза питам тъй като цялата тази работа и за 950 лв ми я предлагат на друго място, пак Фобос, та за това питах за цената..... :steinigung:

В дъното се поставя по дължина и не стои грозно понеже не е много голям диаметър.Къде ти го предлагат за 950 лв?..Все пак 170 лв разлика не са малко а и ако сложим тия допълнителните екстри от рода на пълнене от капачката за бензин,показания за нивото на оставащата газ в купето на автомобила и т.н.става и по-голяма разликата в парите...но при тази система а и при всяка друга е много много важно качествения монтаж а някак си им имам доверие на сервиза в Горна баня...поне от коментарите които съм чел от Жоро.В официалния сервиз на Фобос на Околовръстен път 80,цената е същата-1120 лв,но някак си не мога да им се доверя там,не искам да навлизам в подробности за това какво ми казаха за там,знаеш-конкуренция има и то не винаги е лоялна.А иначе предполагам си запознат и си прочел че всичко по тази система Фобос 1 е с италиански части и се води система от най-висок клас...да се надяваме че е така и че ще е надежна и прецизна. Не забравяй обаче че ако искаш резервоар тип резервна гума май доплащането е от порядъка на 80 лв..поне.Така че помисли си,реши и ако искаш нямам нищо против да отидем заедно и на място ще разбереш и научиш подробности за всичко. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледайте официалния сайт на ФОБОС! Това което са предложили на колегата за 950 лева наистина е ФОБОС, но не ФОБОС 1, а ФОБОС 2!!! Има разлика в компютъра влезте и прочетете!!! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дъното се поставя по дължина и не стои грозно понеже не е много голям диаметър.Къде ти го предлагат за 950 лв?..Все пак 170 лв разлика не са малко а и ако сложим тия допълнителните екстри от рода на пълнене от капачката за бензин,показания за нивото на оставащата газ в купето на автомобила и т.н.става и по-голяма разликата в парите...но при тази система а и при всяка друга е много много важно качествения монтаж а някак си им имам доверие на сервиза в Горна баня...поне от коментарите които съм чел от Жоро.В официалния сервиз на Фобос на Околовръстен път 80,цената е същата-1120 лв,но някак си не мога да им се доверя там,не искам да навлизам в подробности за това какво ми казаха за там,знаеш-конкуренция има и то не винаги е лоялна.А иначе предполагам си запознат и си прочел че всичко по тази система Фобос 1 е с италиански части и се води система от най-висок клас...да се надяваме че е така и че ще е надежна и прецизна. Не забравяй обаче че ако искаш резервоар тип резервна гума май доплащането е от порядъка на 80 лв..поне.Така че помисли си,реши и ако искаш нямам нищо против да отидем заедно и на място ще разбереш и научиш подробности за всичко. :-)

To за тия пари Италианска система можеш да сложиш и то от доказана марка като Ланди,Брц,Ловато. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To за тия пари Италианска система можеш да сложиш и то от доказана марка като Ланди,Брц,Ловато. :steinigung:

то и Фобоса е с италиански части :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и Фобоса е с италиански части :-)

Избрани ефтини части,сбирток с БГ мозък.Няма гаранция дали няма да ти набутат с турска сонда,изпарител,рейка защото и такава комплектация има.Гаранцията им е никаква.Виж мненията в опел форума.Не може да има сравнение с марки като БРЦ,Ланди или Ловато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрани ефтини части,сбирток с БГ мозък.Няма гаранция дали няма да ти набутат с турска сонда,изпарител,рейка защото и такава комплектация има.Гаранцията им е никаква.Виж мненията в опел форума.Не може да има сравнение с марки като БРЦ,Ланди или Ловато.

е,гаранцията че не са турски частите е донякъде 2-те години гаранция и неограничен пробег-нещо което не го предлагат при монтаж на италианските уредби,да не говорим че не е много вярно че същите пари струват -да,но ниския клас от тези три споменати италиански.Така съм чувал.Защото истинските са по 2-3000 лв.Нека не забравяме все пак и друг момент-освен монтажа след това има и подръжка,нали.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ги води? :hilezh:

Избрани ефтини части,сбирток с БГ мозък.Няма гаранция дали няма да ти набутат с турска сонда,изпарител,рейка защото и такава комплектация има.Гаранцията им е никаква.Виж мненията в опел форума.Не може да има сравнение с марки като БРЦ,Ланди или Ловато.

От няколкото ти мнения оставам с впечатление, че Бигас не е от ранга примерно на Ловато. Така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е,гаранцията че не са турски частите е донякъде 2-те години гаранция и неограничен пробег-нещо което не го предлагат при монтаж на италианските уредби,да не говорим че не е много вярно че същите пари струват -да,но ниския клас от тези три споменати италиански.Така съм чувал.Защото истинските са по 2-3000 лв.Нека не забравяме все пак и друг момент-освен монтажа след това има и подръжка,нали.....

Прочети гаранционните условия на Фобос и тогава пиши.Практически гаранция няма. :) Ланди са без ограничение нач километрите и ЗАБЕЛЕЖИ С ГАРАНЦИЯ В ЦЯЛАТА СТРАНА. :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети гаранционните условия на Фобос и тогава пиши.Практически гаранция няма. ;) Ланди са без ограничение нач километрите и ЗАБЕЛЕЖИ С ГАРАНЦИЯ В ЦЯЛАТА СТРАНА. :)

JIMID-чо, Я СТИГА СИ ПИСАЛ ГЛУПОСТИ, ДОГОГА ЩЕ ПЛЮЕШ ПО ФОБОС БЕЗ ВЪОБЩЕ ДА ПОЗНАВАШ СИСТЕМАТА, ТОВА Е УРЕДБА ОТ НАЙ-ВИСОК КЛАС, КОМПЛЕКТОВАНА С ЕДНИ ОТ НАЙ-КАЧЕСТВЕНИТЕ ИТАЛИАНСКИ КОМПОНЕНТИ, ГАРАНЦИЯТА Е БЕЗ АНАЛОГ НА НАШИЯ ПАЗАР, ВЗЕМИ ТИ ДА Я ПРОЧЕТЕШ, НЯМА НИЩО ПОДВЕЖДАЩО, ДВЕ ГОДИНИ БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ НА КИЛОМЕТРИТЕ И ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ СЕРВИЗИ НА ФОБОС В ЦЯЛАТА СТРАНА, ТОЧНО ЗАТОВА ФОБОС Е НАЙ-ПРОДАВАНА НА НАШИЯ ПАЗАР.

С какво я сравняваш, с Ланди от най нисък клас без никакви опции за настройка, с BRC най-нисък клас която има 18 месеца гаранция и колегите несмеят да я монтират че може и да не тръгне на всякаква кола, за евтиния модел на Ловато пък да не говориме каква пръчка е, хубавите модели от висок клас на тези марки са МНОГО ПО-СКЪПИ, да добри са няма спор но цената винаги има значение, ако парите нямаха никакво значение хората щяха да си карат на бензин. ;)

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JIMID-чо, Я СТИГА СИ ПИСАЛ ГЛУПОСТИ, ДОГОГА ЩЕ ПЛЮЕШ ПО ФОБОС БЕЗ ВЪОБЩЕ ДА ПОЗНАВАШ СИСТЕМАТА, ТОВА Е УРЕДБА ОТ НАЙ-ВИСОК КЛАС, КОМПЛЕКТОВАНА С ЕДНИ ОТ НАЙ-КАЧЕСТВЕНИТЕ ИТАЛИАНСКИ КОМПОНЕНТИ, ГАРАНЦИЯТА Е БЕЗ АНАЛОГ НА НАШИЯ ПАЗАР, ВЗЕМИ ТИ ДА Я ПРОЧЕТЕШ, НЯМА НИЩО ПОДВЕЖДАЩО, ДВЕ ГОДИНИ БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ НА КИЛОМЕТРИТЕ И ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ СЕРВИЗИ НА ФОБОС В ЦЯЛАТА СТРАНА, ТОЧНО ЗАТОВА ФОБОС Е НАЙ-ПРОДАВАНА НА НАШИЯ ПАЗАР.

С какво я сравняваш, с Ланди от най нисък клас без никакви опции за настройка, с BRC най-нисък клас която има 18 месеца гаранция и колегите несмеят да я монтират че може и да не тръгне на всякаква кола, за евтиния модел на Ловато пък да не говориме каква пръчка е, хубавите модели от висок клас на тези марки са МНОГО ПО-СКЪПИ, да добри са няма спор но цената винаги има значение, ако парите нямаха никакво значение хората щяха да си карат на бензин. :)

EUROGAS-чо,някой от нас пише глупости и това не съм аз.Никой не плюе системата.На реалните неща ако казваш плюене то може и да е истина.Кои компоненти са качественни?Във всички ли сервизи се монтира системата с една съща комплектация?Няма ли безброй творения на всички сервизи които я монтират?То не бяха мешавици от Анадола,разни италиански марки и то от некачественните,сонди турски и тук там италиански.Човек няма сигурност на какво ще попадне.Гаранцията ясно е описана в сайта им.Виж тук http://www.fobos-bg.com/index.php?option=com_google&view=standard&id=1&Itemid=184.На всеки прочел го му става ясно за неоснователноста на твърденията ти.Мислех те за професионалист ама ти май излезе обикновен лаик.Като си толкова запознат сравни какво повече има Фобос като настройка от Ланди а след това и БРЦ.Може и Ловато да включиш ама едва ли знаеш за що иде реч.Колко са по скъпи хубавите модели на тези марки?Какво имаш впредвид хубави модели?Знаеш ли каква е разликата между моделите или поне наименованията им?Аз не съм професионалист но поне съм чел и интерисувал се.Вие господин ПРОФЕСИОНАЛИСТЕ (май трябва да е в кавички)дали можете да ми посочите обосновано с предимствата на системата пред горепосочените? ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...