Jump to content

Проблем с Ауди 80-неопределен


elemeNt

Recommended Posts

Ще се опитам да буда максимално ясен, макар че съм се обърквам... проблемът е че колата се тресе здраво в определени моменти. Сякаш прехлъцва и не иска да върви. Кога става това? Най-вече като е студена, при тръгване с малко газ(много сериозно придърпване) при тръгване над 2000 оборота няма проблем, при смяна на скорости и падане на оборотомера между 1000 и 2000 оборота... имам чувството че като загрее се държи на ниво но понякога се появява проблема. Не я карам на далечни разстояния. Колата я карам на газ. Незнам дали на някой му стана ясно но се надявам на малко помощ за идентифициране на проблема които сериозно ме мъчи. Дефакто при всяко тръгване а и при смяна на скоростите най вече от 1ва на 2ра трябва да съм на високи обороти и да ги държа след смяната на предавката. Излишно е да казвам колко много ме вкарва това с газта. При предърпването се чува и някво чукане.... help :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно добро ревизиране и обслужване на изпарителя, мини на "Елкон" да ти погледнат центровката и си е джаза!!!

УСПЕХ :hilezh::bia::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам мотора е някой от "карбураторните" така да ги кажем и отдавна не е покарвана на бензинец...всъщност там как се държи,прави ли същото на бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам мотора е някой от "карбураторните" така да ги кажем и отдавна не е покарвана на бензинец...всъщност там как се държи,прави ли същото на бензин?

Не я карам на бензин от доста време, има някакъв проблем но това е ...друг проблем :bia:. Моторът е карбуратурен 1.8 СФ 88год

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като я запалиш на малко загрят мотор гасне ли ако не и даваш газ?

Аз залагам на мембрани.Смени си ги,заедно с филтърчето на клапана.

Редактирано от GSI90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като я запалиш на малко загрят мотор гасне ли ако не и даваш газ?

Аз залагам на мембрани.Смени си ги,заедно с филтърчето на клапана.

Вчера се случи това гаснене на 2 пъти. Изчаках 2-3 минути и се оправи без да придупрва. Също трябва да кажа мисля, че ми гасне преди да загрее колата до 60 градуса, което допълнително прави ситуацията тежка. Но това гаснене е от година и повече и незнам дали има връзка с основния проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мембрани и филтърчето 25 лв някъде и смяната ти е за 30 до 60 минути. С какъв модел изпарител си,ел. или вакумен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При предърпването се чува и някво чукане.... help :zustimm:

За газовите проблеми не знам, за тях добре насочихте колегата. Но това чукане за което споменава, да не се окаже заминали демпфери (пружини) на феродовия диск на съединителя?!

@element, при смяна на предавките (примерно от 1-ва на 2-ра или от 2-ра на 3-та), в началния момент на отпускане на съединителя чува ли се това чукане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да не се окаже заминали демпфери (пружини) на феродовия диск на съединителя?!

На шефчето на еспайса е по същия начин,но само като потегляш имаш чувството ,че ще събори мотора.Няма скъсани пружини защото е проверяван и остана самото феродо да е..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На шефчето на еспайса е по същия начин,но само като потегляш имаш чувството ,че ще събори мотора.Няма скъсани пружини защото е проверяван и остана самото феродо да е..........

Ден 2: След разглобяване на газовия клапан и старателно почистване на филтърчето(всичко около него беше \"мазало\" или по точно пълно с песъчинки от газта) леко регулиране на газта....и О0о0 чудо! Можело! поне засега е добре, и се държи нормално б3ката. Иначе мембраната е за смяна определено. Това че гасне преди да загрее 50-60 градуса от нея ли е?

За газовите проблеми не знам, за тях добре насочихте колегата. Но това чукане за което споменава, да не се окаже заминали демпфери (пружини) на феродовия диск на съединителя?!

@element, при смяна на предавките (примерно от 1-ва на 2-ра или от 2-ра на 3-та), в началния момент на отпускане на съединителя чува ли се това чукане?

Митака ще проуча нещата, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...