Simeonov_B

Кори в багажника на Авант

Recommended Posts

Здравейте колеги

Някой демонтирал ли е страничните кори в багажника на Авант - онези на които има по едно капаче за разни неща.

Трябва да ги сваля но леко се притеснявам да не счупя нещо и после да ме е яд.

Има ли някаква тънкост, щипки или нещо от сорта или се държат само на уплътненията.

863900.th.png

Аз съм ги свалял, но доста отдавна. По спомен първо се развива болт 5 от картинката, после има щипки,дърпаш с умерена сила, и най-горе, към задната седалка са хванати с механизма за коланите, там някъв шестограм май се развиваше.

Edited by Bluedog

Ако някой има пресни спомени да обясни как точно става свалянето,и има ли място за тонколони там.Мерси

:bia:

Виждал съм Б4-ки Авант с говорители сложени в самите капаци и да ти кажа, вижда ми се добър вариянт от гледна точка на това да си купиш утре само капаци ако решиш да ги махаш и ти пречат. Иначе сигурно има местенце да влезе говорителче в големите кори. Ако погледнеш, в багажника няма раздувка за калника на задните гуми т.е. този обем е взет от вътрешното пространство по някаква причина и би трябвало да има задоволителна кухина в горния край. Аз пък трябва да откача може би частично едната кора за да си сменя задния ляв мигач. Нямам инструмент с който да успея да развия 2-те винтчета на външната част на мигача (тази дето се пада отстрани на колата). Наистина добро разяснение би било добре дошло :bia:

Темата е стара, но давам малко инфо ако някой в бъдеще се чуди ..

Нужни са лула 17, шестостенен ключ 5 мм и кръстата отвертка.

С отвертката се махат крепежните халки :

YVxIKp.jpg

и се развива скритата рапидка под леглото на щората:

o9s0BB.jpg

С лулата се развива гайката на палеца, който придържа задните седалки:

eOFGQK.jpg

Маха се пластмасовата капачка на отвора на колана, и се развиват двата болта със шестостена.

Кората вече се държи на щипки отгоре и отдолу и на копчета отзад :

eOxmeF.jpg 333HJa.jpg

С горните две щипки се внимава, защото лесно се чупи пластмасата. Най-добре е първо да се подпъхне нещо за да отворят и тогава да се вади нагоре кората.

post-90068-0-25527900-1413713569_thumb.j

post-90068-0-51489700-1413713661_thumb.j

post-90068-0-48973700-1413713752_thumb.j

post-90068-0-01538800-1413713955_thumb.j

post-90068-0-60945700-1413713994_thumb.j

"Нямам инструмент с който да успея да развия 2-те винтчета на външната част на мигача"

На глух ключ 8Х10  се набива леко един шестограм за удължение  и с много благословии  по инженера, който го е измислил по този начин, става.

Edited by steni