Jump to content

ауди радио касетофон


Recommended Posts

Здравеите.някои знае ли как се маха касетофон оригиналниа които е на ауди А 4 защото искам да му сваржа кабел за ЦД чеинджер.Няма дупки за штипки и незнам как да го махна.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами някои от копчетата (крайните), които по принцип не изпълняват функции се изваждат от жлебовете и после с тънка отвертка (така е правописа на думата) изваждаш скобичките, които задържат касетофона в слота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас кое е по добре.да си сложа цд чеиджар или да си купя някаква МР-3.искам да си оставя оригиналниа касетофон само защото много добре свети и се вразва с таблото,а ако си купя МР-3 то идва малко по касо на широчина и незнам как ще се сложи .Ако някои има отговор на някои от моите вьпроси ще сьм му благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези сложни процедури за махането на оригиналния касетофон,моя не е оригинален- някакъв филипс(можете да го видите в гаража),така 2-3 дена се чудих как се вади накрая хванах му ръгнах две отверки от двете страни и лека по лека го издърпах напред.Той излезе с нещо като "кутийка"-при мен играе роля да уплътнява разстоянието м/у касетофона и корпуса на конзолата.От зад на тази кутийка са ми закачени антената,и куплунгите, а самият касетофон беше захванат с нещо като пружинки които го спират да излиза свободно.

Тези дни и аз много обмислях тази идея за СД-чейнджъра,6 диска,ако има и дистанционно- устройва идеално,някой имали сведения какви пари вървят,кое място е подходящо за монтиране-виждал съм в багажника и в жабката?Как се свързва този чейнджър към касетофон който няма такава опция,колко кабела излизат от чейнджъра,ако са само 3 ясно!

Колегата Дако може да каже,той май беше с такава система-оригинален касетофон и СД-чейнджър!

Редактирано от drag_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги реших да не махам оригиналното стерео което е само с радио и касета но как да разбера какав чеинджар ми трябва.казаха ми че имало значение каква ми е колата.аз мислех че са стандартни.дадоха ми един филипс но буксата не става.сега гледам разни в ebay.com,но трябжа да сум сигурен преди да го купя.как да разбера кои е за мен и дали стереото ще може да работи с чеинджер.благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ваденето става с плоски щипки - трябва да имаш 2 такива отвора в долната част а касетофона - пъхаш ги и вадиш всичко накуп. ако си в софия ще ти услужа с моите.

най-добре виж отзад на касетофона каква е буксата и после купувай чейнджър. аз лично предпочетох този вариант, наместо да го сменям с мп3. защото всички функции (примерно ГАЛА, ауто-дим и т.н.) оригиналното радио си ги поддържа, а мп3 не е ясно дали ще стане.

ако можеш да си намериш оригинален ауди чейнджър за твойта кола - най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ще кажете ли какви са тези функции Гала и Ауто-дим.?Дако твоя чейнджър само тракове ли чете или и МП3-ки,колко струват тези неща.Тука погледнах е един саит все към 500лв и нагоре.?Ще можели да обесните какво представлява буксата на изхода на чейнджъра !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя чете само аудио СД-та, все пак от преди 10 г е. но 6 диска са ми достатъчни където и да пътувам. обичам да слушам и радио и мп3 не ми липсва, даже го продадох.

ГАЛА е функция която автоматично увеличава или намаля звука според скоростта. при по-висока скорост има повече шум от гумите, двигателя и др. съответно музиката се усилва и обратно. Ауто-дим или както там се казва намаля подсветката на касетофона като включиш фаровете, за да не ти пречи силната светлина вечер. и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги - от пловдив съм и се занимавам с автомобилно озву4аване - савета ми е да не се занимавате с cd changer-и защото изискват сериозна грижа и поддрьжка - а и се амортитзират по лесно - да не гожорим колко струва а и като циало е old fashion вече - монтирал сум в ауди -мп3 плеьра е перфектниа компромис между цена и качество - за препорьчване kenwood а за тези които имат повече средства - alpine - но тва е вече личен избор

а относно тези специални функции те не са нищо необичаино и класните мп3 плеьри ги имат както и много други вазможности :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ами някои от копчетата (крайните), които по принцип не изпълняват функции се изваждат от жлебовете и после с тънка отвертка (така е правописа на думата) изваждаш скобичките, които задържат касетофона в слота.

Да си сложиш некво MP3 и некое хубаво тате е със PAINER много добре е и непрескача!Аре и касмет! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас кое е по добре.да си сложа цд чеиджар или да си купя някаква МР-3.искам да си оставя оригиналниа касетофон само защото много добре свети и се вразва с таблото,а ако си купя МР-3 то идва малко по касо на широчина и незнам как ще се сложи .Ако някои има отговор на някои от моите вьпроси ще сьм му благодарен

Е за тук е вече тоя коментар!Да си сложиш некво MP3 и некое хубаво тате е със PAINER много добре е и непрескача!Аре и касмет!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само за 40- 50 отгоре си вземаш нещо по- прилично от рода на Пайнер или Кенууд и забравяш за другите боклуци (не че тези са кой знае какво). Абе колега намали го този подпис (синьото ТТ става дума).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или с щипки както каза колегата се сваля, или ако имаш стара чистачка махаш гумата и отдолу излизат две дълги метални... има два отвора хоризонтални на касетофона от долната страна - там ги ръгаш тия и има от всяка страна по едно зъбче, което трябва да преместиш

иначе кажи кво ти пише на касетофона - chorus ili concert?

най-добре оригинален чейнджър от ибей - кабел може да ти направат тука за 50 кинта а и аз имам един изостанал...

имай предвид, че само concert управлява чейнджър - ако не ти е концерт радиото ти трябва касетофон + чейнджър - около 300 еур втора ръка... тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас кое е по добре.да си сложа цд чеиджар или да си купя някаква МР-3.искам да си оставя оригиналниа касетофон само защото много добре свети и се вразва с таблото,а ако си купя МР-3 то идва малко по касо на широчина и незнам как ще се сложи .Ако някои има отговор на някои от моите вьпроси ще сьм му благодарен

при всиички положения по добре е да си сложиш мп3. Аз съшо бях с оригиналния касетофон и , направих следното : първо си намерих хубаво сд което е с подходяши цветове( таблото ми свети в червено и всички копчета на сд-то светят в червено), след това отидох в тоягата(сервиз в който се занимават с монтиране на музика, ако си от сф ще ти кажа каде е ) и там ми го монтираха перфектно, има си специални пластмаси който се слагат от страни и заемат това пространство което каза че ще остане.... става мн добре....

иначе оригиналния касетофон съм го забутал в някой шкаф :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Чух, че се продават FM предаватели, големи колкото автозапалка. Включват се в гнездото на запалката, а в тях с включва USB флаш памет с мр3ки. Предавателя излъчва на определена честота, на която трябва да се настрои радиото на колата. Цената е около 80лв.

Между другото колко искат в Тояга за поставяне на стерео? Един познат спомена за цена на труда около 150 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Чух, че се продават FM предаватели, големи колкото автозапалка. Включват се в гнездото на запалката, а в тях с включва USB флаш памет с мр3ки. Предавателя излъчва на определена честота, на която трябва да се настрои радиото на колата. Цената е около 80лв.

Между другото колко искат в Тояга за поставяне на стерео? Един познат спомена за цена на труда около 150 лв.

Не няма такава цена от 150лв, на мен ми сложиха и говорители, като за да се монтират трябваше да се изрязва и да се преправи, работиха около 2ч и ми взеха общо 40лв за труда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...