Jump to content

Дилема за хидравлично масло В4


Recommended Posts

Колеги,ремонтирах кормилната рейка.Преди ремонта отидох да купя хидравлична течност.Казах{накратко},че искам зелена,минерална да отговаря на стандарт 02000.Човека прегледа какво има има и ми даде MANOOL.Бързах и не прочетох всичко на етикета{видях,че е зелена и отговаря на стандарта}.Докато чаках да свърши ремонта разбрах,че е синтетична,пише го.Нямаше време да търся друга течност и сипахме тази.Сега се налага смяна.Поразрових четмо и писмо и тук има,потърсих по магазините и картинката е следната.Стандарта вече е 04000.В ЕУРАТЕК има оригинална има си 04000, ама не пише минерална.Питах и отговора беше ,че на VW групата всичката хидравлична течност е минерална.Айде бе.На други места има FEBI.Два вида.Зелено шише ,отговаря на 04000,ама синтетична.Бяло шише ,минерална ама не пише да отговаря на стандарта[то има и Приста].Та казвайте какво да сипвам, че покрай тази минерална течност взех да сънувам Централната баня.Благодаря предварително. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вярно е, че пише минерална, на казанчето също, но Audi/VW от тия години ползват такава - 11S, синтетична е, но като състав е минерални масла с малко по-стабилен вискозитет от 7.1:

http://www.partsgeek.com/catalog/1993/audi/90/fluids-fs-manuals-fs-misc/hydraulic_system_fluid.html

Eто, ориентирай се: http://www.pentosin.net/f_hydraulicfluid.asp

Оригиналната, която е налята в завода е 11S на Пентозин.

Редактирано от Бъчи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах! :) Бях гледал някъде ,че трябва да бъде 11S а не 12,ама го бях забравил.Вече всичко е ясно.И искам да питам- има ли значение какви да бъдат последните два символа на стандарта?Колегата DROB4O дава G 004 000 A1,а на етикета в ЕУРАТЕК пише G 004 000 M2.Благодаря :gruebel::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип накрая е вида на разфасовката (60л/25л/1л) :rolleyes:

Аммм,ся баш не мога да се сетя,ама обозначението А се ползваше със 002,а след като е сменено мисля че беше М !

Трябва да е с М !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата на колегазта за да запитам, за мнение за това: Масло хидравлично АМГ-10 (FH-15)

Може ли да се използва в хидравличната система на VAG автомобилите?

Или поне за промивка на системата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, какво хидравлично масло да си взема за колата, че гледам, в казанчено клони към минимума? Всичките надписи, които указват такава информация ми липсват и не мога да се ориентирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...