Jump to content

Безжичния нет-фирма за препоръчване?


Recommended Posts

Налага ми се да полвам безжичен интернет с флашка, но не знам към коя компания да е. Чуват се добри думи за Макс Телеком, но не съм сигурен доколко е вярно. Допускам също и варианта да е някой от предлаганите продукти на мобилните ни оператори. Ако е от тях обаче, кой е най-добър? Интересува ме основно покритието, а не скоростта. Ще се ползва за влизане в един конкретен сайт и качване на данни там (е, и за форума разбира се :rolleyes: ). Нищо повече. Така че ми трябва покритие навсякъде. Какво бихте препоръчали?

Извинявам се ако има вече такава тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Тони! И аз тези дни разглеждах предложения и се чудех. Иначе подобна тема е тази. Другите са старички или не са по темата. Гледам в момента някаква тънка оферта на Vivacom за 10лв. на месец(тук). Чудя се дали да я пробвам - в крайна сметка 10лв. за какво ли не ги даваме иначе.Покритието иначе изглежда добре покритие

Редактирано от BaCeTo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им разбирам. Но тази на виваком за 10лв. я позлва един познат и казва, че едвам си проверява мейла. За нищо не ставала. Влизането в сайт с повече от две картинки било мъка. АБВ-то му го отваря по 3-4 минути. Аз доколкото знам, макс телеком дават най-добър нет. Но за покритие нямам идея.

За покритие, от мобилните май ментел би слдевало да са най-силни, ако е свързано с гсм мрежата им.

Редактирано от D_I_V_A_K_A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Vivacom като най-добро 3G покритие.

Скоростта при Мтел е най-висока, но само в определени райони на София и Пловдив.

Стой далеч от Глобул за интернет ако ще излизаш от големите градове.

Покритието на Макстелеком далеч не е като при мобилните оператори.

http://www.maxtelecom.bg/bg/coverage.html

За определени цели става, но единственото предимство е скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изцяло за България Мтел е с най-добро 3G покритие. За София е все тая, но пак бих заложил на Мтел. В центъра прави 5мегабита лесно. Макстелеком е за домашно, ако има покритие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е в живия живот тооолкова не е верно. Всички с бензиностанции вече знаят, колко им липсва дори всекъв нет на тях. Скоро на всички по ДДС ще им стане ясно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За България JVV е прав, че Виваком има най-добро 3Г покритие.

Тони предполагам, че ти трябва за работа в София основно а тука всички мобилни оператори се справят добре. Виж кой дава най-изгодна оферта. Мисля, че имахме един колега който работи в Max Telecom ако го издириш може да се разберете нещо за тест например.

Аз ползвам нет от Глобул и съм доволен. Наистина след изчерпване на бързия трафик почва да тегли с 15к, но въобще не е толкова зле колкото го представят някои. Форума се отваря без проблем, само малко бавно зарежда снимки. Клипове не може да се гледат нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в подписа ти, че имаш мтелски телефон. Пусни си интернет пакет към тази SIM карта и го ползвай през компютъра когато се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това принципно не е много удобно решение. Аз правя така, но телефона виси нонстоп на зарядното иначе 3-4 часа на ден и си без телефон и нет :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав. Зависи колко време на ден ти трябва този мобилен интернет. Аз го ползвам с кабел. Зарежда се докато го ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Нокия не са сметнали за необходимо да предложат тая "екстра" зареждане от УСБ иначе става :bia: Страшно удобно в да си пуснеш нета с Wi-Fi и да не се занимаваш с кабели ама пустата батерия умира за норматив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално днес изнесоха информация че мрежата на Виваком не била най-доброто 3G – според независимо експертно проучване по поръчка на Мтел :-)

Не мисля, че WiMax е удачен за мобилен компютър. Глобул, Виваком и Мтел имат неограничени оферти и безплатни модеми. Аз лично имам 3G модем от Виваком и съм доволен, също ползвам данни от Глобул през IPhone, за Мтел също нямам оплаквания от данните. Мрежите са много развити и далеч не са в начален стадий, за да е фактор при избора. Според мен си вземи на оператора, с който се чувстваш най-удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателните отговори!

Значи излиза, че прехваленият Макс телеком не е кой знае какво?

Може би тогава ще се ориемтирам към М-тел, поне да плащам всичко на една каса и с едно ходене. Иначе ще ми е отделен ангажимент.

А те имат ли неограничен нет, че бях чувал, че са само на трафик и сметката ставала брутална?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи излиза, че прехваленият Макс телеком не е кой знае какво?

Прехваления Макс Телеком е много добър ,но на места където има покритие.

Скоростта наистина е много добра.

Аз си взех предплатен пакет с модем за 6 месеца на 10мб/с,но на моменти достига дори 15мб/с.

За съжаление покритието все още е само в големите градове,но ако покрият цялата страна наистина няма да имат конкуренция.

А относно мобилните оператори миналата година ползвах интернета на Виваком/с 3G устройство/,но беше трагично положението./сега може и да са подобрили мрежата/Зареждаше по няколко минути една страница,рестартираше модема и т.н.

Редактирано от Васил
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те имат ли неограничен нет, че бях чувал, че са само на трафик и сметката ставала брутална?

Не зная как са пакетите на Ментел, но гледай да е фиксирана сумата, която ще плащаш и внимателно чети условията (точно както съветваш хората да четат общите условия в полиците:bia:) защото педерастлъка там е умопомрачителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прехваления Макс Телеком е много добър ,но на места където има покритие.

Скоростта наистина е много добра.

Аз си взех предплатен пакет с модем за 6 месеца на 10мб/с,но на моменти достига дори 15мб/с.

За съжаление покритието все още е само в големите градове,но ако покрият цялата страна наистина няма да имат конкуренция.

Ами то и мене ме тегли към Макс телеком, но това с покритието малко ме плаши. Въпреки, че ще се ползва на 90% в София и чат-пат на някоя вила или на морето. Но това ще е 5 пъти в годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Нокия не са сметнали за необходимо да предложат тая "екстра" зареждане от УСБ

Моята се зарежда през USB кабела като пич. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои модели на Нокия се зареждат, други не. Например моята Е66 не зарежда, докато Е52 която съм взел на колега се зарежда. Тя всъщност няма друга дупка за зарядно.

Дакс – WiMax-а по принцип не е мобилна технология, въпреки че вече има и USB пръчки, концепцията им не е такава.

Мтел вече имат планове с фиксиран абонамент, Глобул и Виваком също. Скоростта е по-висока от тази на дайлъп модем, а доста години сме си вършили работата само с модеми. Ако ти трябва за работа в движение, е малко вероятно да стигнеш лимита и да работиш в ограничението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дакс – WiMax-а по принцип не е мобилна технология, въпреки че вече има и USB пръчки, концепцията им не е такава.

е супер мобилна технология си е. Sprint го наричат 4G и HTC Evo 4G си е мобилен телефон от където и да го погледнеш. Но на макстелеком идеята е да е стационарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек,който се занимава с интернет и предлага услугите на Макс телеком те съветвам,ако ще го ползваш в София си вземи от тях.Скоростта им е много по-добра от на мобилния интернет и няма ограничения и намаляне на скоростта.Вземи си флашка на 8bmps и не го мисли.Макс телеком имат покритие почти по цялото черноморие,така че не би трябвало да имаш проблем и там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spunky, един телефон технология не прави. Може да се ползва като мобилна услуга, но няма развитие в дългосрочен план.

Доказва го това, че никой производител не се хвърля там, няма чипове, не може да се развие.

По-добре да си с най-добрите, а те са мобилните оператори – имат огромни финансови възможности, както и конкуренцията им диша във врата и от това ние като потребители получаваме осезаеми и реални ползи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...