Jump to content

Audi B4 - 1600 ili 2000 куб.см.?


Recommended Posts

Приятелю,само разгледаи главния форум колко теми има такива за сравняването на моторите на Б4,само виж за колко теми става на въпрос...

Приеми моя съвет на доверие...зимаи една Б4-ка АБК мотор 2.0Е 115 коня и това е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че 2000 си заслужава повече ....

Човеко, ти си го решил вече, ако търсиш подкрепа от нас - имаш я ... Взимай 2000см3, правилно си се ориентирал. 2,0Е е чудесен мотор наистина.

Но и чети темите, както те посъветва колегата по горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако търсиш пъргаво Б4,вземи си поне 2.0 16 вентила :bia: .2.0Е/115к.с./ е определено тромав :huh: ,а си харчи като 2.0.Мисълта ми е и двата са 2.0 ,поне да е пъргава колата. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако търсиш пъргаво Б4,вземи си поне 2.0 16 вентила :bia: .2.0Е/115к.с./ е определено тромав :huh: ,а си харчи като 2.0.Мисълта ми е и двата са 2.0 ,поне да е пъргава колата.

:P Не знаех,че двата двигателя харчат еднакво!?И погледнах тук-там и доколкото видях,1л/100км е повече за 16 клапанния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Карам Б4 АБК мотор и намирам, че е доста пъргава, доста хармонична.

Казват, че това е добър вариант по отношение на цена на поддръжката към качества.

2.0 16V само ремъци и ролки като го вземеш е два пъти по скъпо за обслужване, има и други неща по ходовата част, които са с 20% по-скъпи от АБК-то.

Така че те съветвам добре да помислиш.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един кабел за свещи при 2.0 16V, ако ти се скапе, струва над 200 лв. Карал съм и този мотор, и 115 к.с. Никаква разлика . Разходът на бензин е горе-долу еднакъв, но поддръжката на вентилирания мотор е по-скъпа. 115 коня е класика и изобщо не е тромав, дори с климатик, както е сега през лятото. В момента карам такава кола и съм много доволен.

За 1.6 101 к.с. не ми се коментира, двигателят е слаб за това купе.

Редактирано от klam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам Б4 АБК и съм много доволен, но брат ми взе Б4 АДА мотор 1,6 101 коня и също е много доволен, ако не си тъй наречения рацер (то за да си рацер ти трябва от 150 коня нагоре мотор) вземай 101 коня щото данъка на година е 38 лв, а на АБК-то е 150 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пак да се изкажа за куцата механична инжекция на 16 вентиловия която е в експлоатация в ауди от скромната 1986-та поне. така че скачай на ABK-то и си свиркай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....вземай 101 коня щото данъка на година е 38 лв, а на АБК-то е 150 лв.

само не разбрах по каква формула го изчисли данъка на 101-те коня,ако можеш да ми обясниш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колега,лично аз те съветвам да си вземеш,2000см3 мотор.аз карам този който е моноинжекцията,92 к.с.и съм доволен от него.препоръчвам ти го.моторът ми е АБТ.поддръжката му е евтина и поносима,а самия двигател е здрав и издръжлив.само че не е за състезателно каране и ръчкане,а просто за нормално шофиране и удоволствие от возенето.големият двигател също е доста добър-2.0,115 к.с.,пълна инжекция,но тук много внимаваи от кого купуваш колата и по-специално,какъв внос е.понеже се занимавам с тези неща,горещо те съветвам да избягваш коли внесени от италия.заложи на австрииски и немски внос.за този двигател 1.6,101 коня,изобщо не ти го препоръчвам-много слаб мотор за много тежко купе,тромав и много харчещ бензин.този двигател се монтира на седаните и комбитата от последните им години на производство-94-95г,като същия мотор се слага и на А4-та,после.хубав мотор е и 1.9 ТДИ,даже малко съжалявам че не си взех такъв,но цената му е по-висока от бензиновите варианти.успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам коя му е формулата колега,но скоро продадох едно такова 1.6I и се наложи да му платя данъка,тъй като знаете нотариуса го изисква,та беше 28лв!!За сравнение на А6-цата 2.5-140 коня с която съм в момента е 140 кинта,ай честито!!А и по темата мога да кажа,че от 1.6I-101к.с като цяло, съм с много добри впечатления,не мисли,че 14 коня отгоре ти късат врата(карал съм доста и двете)освен ако не си брачед на Карлос Сайнц,но не мисля,че тогава бе се задоволил с 2.0-115к.с :hilezh:

Редактирано от kosar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези,които коментираха данъка ще кажа че за всички коли до 100 к.с.,с действащи катализаторни устроиства,има 50% намаление на данъка.а самият данък се изчислява ето така:за коли с мощност до 100 коня,данъка е 0,54 стотинки на киловат,а на коли с мощност над 100 коня, 1,23 на киловат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега формулата е взета от сборник данъчни закони,които са актуализирани към настоящия момент.там в графата за данък МПС,има цяла таблица на стоиностите,като се вземат под внимание кубатура,конски сили,възраст на колата и т.н.ако се интересуваш погледни ги и така ще си изчислиш данъка и на Б4-та и на А6-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........за този двигател 1.6,101 коня,изобщо не ти го препоръчвам-много слаб мотор за много тежко купе,тромав и много харчещ бензин.този двигател се монтира на седаните и комбитата от последните им години на производство-94-95г,като същия мотор се слага и на А4-та

........Ми те в Ауди само малоумници-най-скапания мотор влиза в употреба при последните им модели от 94г.....,че и после такива оплаквания ,че и на А4-ката го турили :hilezh:Ако 101коня са слаби за това купе какво да говорим за 90 коня моноинжекцията..... :hilezh: Относно разхода -огромен-10-11л само градско и то Авант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега формулата е взета от сборник данъчни закони,които са актуализирани към настоящия момент.там в графата за данък МПС,има цяла таблица на стоиностите,като се вземат под внимание кубатура,конски сили,възраст на колата и т.н.ако се интересуваш погледни ги и така ще си изчислиш данъка и на Б4-та и на А6-та.

Аз ти казвам какво платих оня ден -имам и квитанции, а пък ти щом искаш си ги изчислявай по сборника!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

Не знам коя му е формулата колега,но скоро продадох едно такова 1.6I и се наложи да му платя данъка,тъй като знаете нотариуса го изисква,та беше 28лв!
ами няма да споря ама ето я таблицата тука и сам може да сметнеш
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза,че в Бургас сме на ПРиМОЦИЯ........аре грабайте телата..... :hilezh: Сега малко сериозно нито има откъде да го измисля,нито веждам причина да ви лъжа,не искам да занимавам момчето да ми даде квитанцията,която платих лично,да я сканирам и да я кача тук!!Не ми се спори за глупости,всеки да смята както и откъдето иска,аз казвам какво платих на гишето и имам документ за това :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, данъка не е 38 лв., а 30 лв. сега го изчислих с данъчния калкулатор, а бе къде са 150 лв. къде са 30 лв. за има няма 14 коня.

Само се радвам че моята тази година става на 14 години и за последно плащам 150 лв. от догодина почвам да плащам по 94 лв. :flehan::hilezh::hilezh: пак е нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се радвам че моята тази година става на 14 години и за последно плащам 150 лв. от догодина почвам да плащам по 94 лв. :bia:

А защо тогава аз платих за 2006 г данък за АВК/115кс,над 14 години 199175лв :bia::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се радвам че моята тази година става на 14 години и за последно плащам 150 лв. от догодина почвам да плащам по 94 лв. :bia:

А защо тогава аз платих за 2006 г данък за АВК/115кс,над 14 години 199175лв :D  :flehan:

Ако си купил колата тази година (като мен)- плащаш само за остатъка от годината, според договора за покупко- продажба. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...