Jump to content

Audi B4 - 1600 ili 2000 куб.см.?


Recommended Posts

Миналата Коледа ходих до Сандански - Рупите - Роженски манастир - Мелник - Сандански - Кюстендил - София, общо ~ 700 км с множество спирания, пали-гаси и т.н. Разхода беше под 7/100. Градско - нямам точни изчисления. Иначе, като двигател е малко слаб за това купе, но аз нарочно го взех поради причините (положителните) изброени преди мен. При включване на климатика също се усеща, че е слабичък. Аз, обаче не съм състезател и за сега съм доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога откакто имам колата си не съм съжалявал за избора - карах наскоро и АБК - резултата - продължавам да не съжалявам! ;)

........Ми те в Ауди само малоумници-най-скапания мотор влиза в употреба при последните им модели от 94г.....,че и после такива оплаквания ,че и на А4-ката го турили :wall:Ако 101коня са слаби за това купе какво да говорим за 90 коня моноинжекцията..... :)  Относно разхода -огромен-10-11л само градско и то Авант

:):D:bia::wall:

....Колега, взе ми го от устата... туй... :lol: ... от пръстите де! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика в малолитражните двигатели (1.6) на B4 80 и А4:

- http://www.autoweb-france.com/index.php?ru...ow=2445&pr=Audi ;

- http://www.autoweb-france.com/index.php?ru...ow=2466&pr=Audi .

Т.е. не се заблуждавайте, че този от Б4 се слага и в А4!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, колеги, стига с тези данъци, че ще стреснете момчето.

То иска кола да кара.

Колега, ако още се чудиш, имай предвид, че всеки плюс крие зад себе си и някое минусче - както е случая с данъка. Обаче те съветвам да се замислиш, какво точно искаш - дали веднъж годишно да дадеш 150 лв. и да не го мислиш повече, или целогодишно да се чудиш, защо взе по-тромавия ДВГ, когато можеше да "летиш". :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи по-слабата или 2.0 90к.с. щото този данък кърти зъби, идълго се помни.

Аз платих 89лв. и като си сметнеш данъка за един апартамент 70кв.м. е 70лв. а за един 15г. автомобил ми е всичко на всичко 269лв. и то без каското...

Аиде и успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, квфите ме!

Ако можете да дадете 6к за кола и после 120 лева данък са ви много - има и градски транспорт ако не знаете... а за извънградско - БДЖ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да се върнем на темата :hilezh:

1.6 двигателя е най-нов съответно най-екологичен и най-икономичен.. не е много тромав щото скоростите са по-къси.. но на магистралата ще си с 400об/мин над АБКто. Т.е не е много за магистрала.АБК - гори повече, малко по-стара концепция.

16 вентиловата... мисля че е най добре като динамика.. до 3500 боорота е като АБКто, но от там нагоре си е по зла..:) 16в гори малко над АБКто , мисля че не е страшно.

Не може да се каже че имат завидна динамика.. да кажем че е в рамките на нормалното дори и за да караш през 2006 година.

В момента съм с АБК щото прецених че поддръжка-динамика е най доброто съотношение. И трябва да си късметлия все пак, аз мойта я търсих 6месеца :)

Ако не искаш да се юркаш много всичките са добри... ....и все пак понякога ми се иска да съм 16 клапана и Куатро :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с Б4 1.6 101к.с! Скоро сложих газов инжекцион! Еми супер доволен съм. Разход ми даде съответно:

градско ------------11-12/100км,

извънградско ----- 9/100км

Имах едно тестване тъй като ми се наложи работа в София, та Пловдив -София със скорост през повечето време 160км/ч тук там 140км/ч и обратно с 4 човека и пълне багажник,(това към 280км). После яко каране градско в Пловдив, и ходене до Асеновград (още 330км) и като теглих чертата 71л. газ - 610км= 11.6 разход на яко настъпване (доколкото позволява разбирасе!!! :) )

Но си е малко кофти найстина на 160км/ч съм у 5000обоорота. :):huh:

Предполагам че от тази гледна точка 85киловатовия мотор ще е по - добър.

Иначе от газовия инжекцион съм много доволен. Максимална скорост на бензин 185км/ч, на газ 183км/ч :D

Абе ако ще правиш дълги курсове междуградовете и то често си за 115 коньовия мотор т.е 85kw, ако ли не то този мотор 101к.с. е един напълно приемлив вариант. :hilezh::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И МОЯТА Е 1.6 101К. И САМ ДОВОЛЕН КАРАМ ВСЕ О6ТЕ НА БЕНЗИН И НЕ ХАР4И КОИ ЗНАЕ КОЛКО МНОГО А И НЕ Е КУЦ КОН ДАЙЕ ДОСТА ДОБРЕ СЕ ДВИЗИ САМО НЕЗНАМ ЗА6ТО ДАНАКА МИ Е 20 КИНТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами първо да кажа, че сам нов член на клуба и едва ли мнението ми ще има голиама тежест, но препоръчвам 1.6 ADA мотор с 101к.с. Карам такава кола (Б4 седан) и считам , че конете са и напално достатъчни за българските условия. Като недостатък може да се определи прекалено високите обороти на които работи мотора на скорости над 130км/ч. Разхода на този мотор е от порядъка на 6.6-7 извън града(100-110км/ч) и 10-10.5 градско каране. На високи скорости(над 130км/ч) става изключително неикономичен. Сигурно това ще прозвучи като банално повторение, но каквато и кола да си вземате колеги не я вземаите от Италия ( без значение от модела или мотора). Моята е италиянски внос, което е достатъчен повод за съчувствие, но все пак никога не бих я заменил за друга марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да понапиша нещо, да не остана назаде де :box:

моята си я купих преди една година и сега мога да кажа само едно:

всичко е до късмет, на каква кола ше попаднеш.

аз карам доста (поне така си мисля) - за 1г. 50 000 км. и имам сменен само един датчик и амортисьор на задна врата, като изключим първоначалното обслужване -масла , ремъци и т.н.

по въпроса за малкото коне на 1.6 - варно е донякъде - усеща се ако си натоварен над 200кг. и с вкл.климатик по баирите, но набере ли скорост, лесно се поддържат 110-120км/ч.

не е толкова пъргава, ама както каза Pif - ако не си рацер - не го усещаш.

сложих АГУ на 3-я ден след като я купих - разход на газ 10.5 в града, 9-9.5 навън, ако се настъпи над 130 - разхода скача над 12-13, зависи колко над 130 караш.

иначе колицата носи като за световно - товарил съм по 500 кг. и няма грешка.

може би двулитровия мотор ще се държи малко по-добре, но всичко зависи от предишния експлоататор на машината , а това можеш да го кажеш със сигурност само ако той е от семейството ти.

в завършек - вярния е избор е АУДИ, а ти вече си го направил, сега разчитай на проверени търгоци, добри майстори и късмет, късмет, и много късмет

ае, че тоя път се улях :box:

П.С. а данъка - наистина на 1.6 е 28.42лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа.

Карам B4 1,6 ADA исъм доволен. Разхода ми се вижда висок - Като се има в предвид, че ходя на работа точно в центъра НДК и задръствания....... Карам на газ и разхода в повечето случаи ми е около 14 - Има значение също и колко ще караш в града ( аз сутрин минам 8 км и вечер 8 до 15 ) когато мотора не е загрят харчи доста. Как колегите докарват на разход 10,5 не знам :dance: ?????

Редактирано от jaby
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравеите в момента сам с Б4 1.6 101К. (комби) ами незнам но не ми се вижда чак толкова тромава

не е за сътезания но както и в по горните постове тези 14 коня одгоре не са бог знае какво

предимсво тъи че според мен попадне ли човек на 101 добре гледани няма какво да му мисли :bia::hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще я караш предимно в града Б4 1.6 не е лош избор, но ако е повечето изван града и караш бързо вземай 2.0Е - работи по-тихо поради по-ниските обороти при една и съща скорост. А и наистина не гори много повече, но със сигурност върви повече :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяяяма тема станала бе. Айде и аз барабар Петко с...

Между 1.6 и 2.0 има някои малки разлики както се оказа. Аз понеже съм с 2.0 (3А) се чувствам длъжен да го похваля. Ето и разликите:

1. Данъка сте казали (на мен не ми дреме за него).

2. Вътящият момент на 1.6 = 140 Нм, 2.0 = 180Нм което си е разлика (около 30%) и ще се усети. Т.е. мога да си джиткам на 1400-1600 оборота без да ми мигне окото. Или да завивам на 90 градуса на 4та.

3. Моя 2.0 е правен за бенз.95Н, предполагам че 1.6 е правен за 98Н което си е разлика в цената на бенза. Обаче ако 1.6 е правен за 98 то вероятно има по висока степен на сгъстяване. Сиреч е по-подходящ за каране на газ. Ако си падате по газта де.

Ей такива работи се сетих за сега.

-------

Забравих да добавя за разхода. Всичките харчат еднакво. Само шофьора определя разхода.

Моята извънградско арчи 7.7 на магистралата със 140. При 90 км арчи 6.3. Градско лапа между 10 и 12 в зависимост колко кисна по светофарите и колко съм се изнервил.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...