Jump to content

Затъмняване на стъкла без фолио!?


Recommended Posts

Да използвам темата..тука по морето има доста украинци дошли с личните си афтомобили,и на 100% от тях всичките са затъмнени без челното.Знае ли някой позволено ли е там?Просто от любопитство питам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Та днес за първи път от както съм затъмнил предните 2 стъкла (пасажерско и шоферското)ме спират и ми правят забележка, та чак искаха да ме глобят и да ми пишат акт или фиш ...незнам защото ми се размина по някакъв миниманлен шанс! Общо взето се правих на луд!

Самото затъмняване е минимално, самите стъкла са тонирани фабрично, но много леко! Сложих може би един тон по тъмно фолио, не повече!

Г-н полицая каза, че не се позволявало дори и това по закон! Някой да ли може да ми каже къде точно го пише това в закона за движение на пътищата? Прав ли е той или просто се е опитвал да му "кихна" ?

Много благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бате,точно тия алинеи,точки и подточки са цитирани 1000 пъти по всички форуми и във всеки сайт за затъмняване на стъкла.общо взето се забранява всичко,освен да караш с тъмни очила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата..тука по морето има доста украинци дошли с личните си афтомобили,и на 100% от тях всичките са затъмнени без челното.Знае ли някой позволено ли е там?Просто от любопитство питам

Забранено е със сигурност :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранено е със сигурност :hilezh: :hilezh:

Забранено ама на най си май :hilezh: Тия не са пропуснали кола.На 10 коли много рядко една да е нормална :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, направо бях забравил да вида за тия със стъклата, та днес минах по тоя булевард и се сетих да погледна табелата- 0884167834 е номера, нямаше написано име на фирмата.Който се интересува да звани да ги пита

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не е фолио пак може да се заядат. 20 ка да минеш ако не и се правиш на отворен ти спират колата от движение защото колата ти е с БГ регистрация и не отговаря на стандатизационните документи където не може да намаляваш пропускливоста повече от 30%.

Ако караш кола среден клас или по нисък е ясно че си с фолио. Фабрик с предни затъмнени стъкла няма. Затъмняване стъклото на вана предполагам е поне 500 лв + разглабяне на стъклата.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се,пича беше мноу точен и каза че за сега има само кафяво и леко огледален ефект,като идеята е да почва и в черно.Цената е 500лв за 4 прозореца,които се демонтират.Ше пращам Армен Киркор Кьоравото прасенце на инспекция да виЙ къв е ефекта,ако не е гот ше чакам да подкара и черното в действие и тогава.... ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз бях звънял зимата и ми каза същото, че още не може да го докара до хубаво черно, а ставало тъмно кафяво.За мен тва с а ,много пари, при положение че ми казаха, че едно момче като си е купувало BMW 3-ка купе за затъмняване на задното стъкло и задните странични фабрично е доплатил 300лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее нацелил съм сумата, само дето задното е бая голямо и сигурно ще се таксува x 2. При мен фолито е доста добре сложено - няма бял ръб на нито едно от страничните стъкла. Като го отвориш трябва много да гледаш за да разбереш че е фолио.

Редактирано от ivanS8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да колеги,за това половината астри на нашите скъпи приятели са затъмнени,защото законите са само за нас в тая държава, а на Боко жипката нищо се не вижда,а на нас само проблеми с органите.Личната кола на всеки трети полицай е фолирана,та някой ако иска фолио да кандидатства при тях,дано му се збъдне мечтата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

КазА човека ,че скоро ше има и черен цвет....обаче не искА да уточни кога тва скоро ,макар че работел по въпроса със страшна сила,щото от беНве форОма са го налетели сериозно с оферти :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ако колата се ползва за терористичен акт да може да се вижда от куките какво се прави на предните места + за по добра видимост като се оглежда шофьора. Щот да не стане ами аз не го видях, много тъмни стъклата. Представи си такава кола по наште пътища дет нямат осветление вечер. Тоя нищо няма да вижда. Тук не е като в USA дет всичко им е осветено.

Ти па ако си мислиш, че в САЩ е навсякъде и всичко осветено си в огромна грешка :)

Иначе по старата тема, така и така я изкарах от прахта, по неофициална информация, която стигна до мене от неслучайни хора скоро ще се гласува закон за до30% затъмняване на предните врати, което не е малко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че това ще се случи.

Тъй като заводски стъклата на повечето автомобили имат определен (%) тониране.

Ако да речем то е 12%-15%-17% с поставено фолио на 30% ще си стане прилично затъмнено и дори огледално на моменти.

По-скоро може да гласуват спец.за допълнителното поставяне определени санкции ... записани точно,кратко и ясно,а не както е в масовите случай ... където,както им е кеф да актуват.

И най-вече масовото недоволство спрямо граждани и служители изразено със примера "За едни може,за други неможе"

- Административно нарушение

- Някакъв член за измяна на бля бля ...

- Спиране от движение

- незнам си още какво ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...