Jump to content

Затъмняване на стъкла без фолио!?


Recommended Posts

Аз съм с доста проценти отпред (мисля 20%) фолиото е лумар. В София са ме спирали доста пъти чат пат ми се разминава, но вече явно има доста тарикати като мен които не са полицаи и последните пъти имах проблеми. Имам 3 акта за стъкла, КОЛАТА НЯМАТ ПРАВО ДА СПРАТ ОТ ДВИЖЕНИЕ... това кеото върви в градската митология че спират от движение в София не е в сила понеже има много наказателни постановления за спиране от движение които са паднали в съда и вече се пише акт по чл105 ал1. Частично ограничаване не видимостта през предното/предните стъкла. Глобата е по чл 178 май нещо такова и е в размер внимание ... от 10 до 40 лева, в София се слага 10-20 лева, точки не се отнемат. В провинцията все още на доста места спират от движение, но при обжалване в съда наказателното постановление пада. (можете да погледнете в гоогле за чл105 колко наказателни има паднали).

ВАЖНО Е когато ви напишат акт по чл 105 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да напишете отдолу в акта възражение че полицаите нямат техническо устройство с което да докажат правотата на твърденията си че е нарушен чл105. Пишете че фактически видимостта не е ограничена по никакъв начин (куките като го прочетат после винаги почват да мрънкат... ). Имам 3 акта един от 20 и 2 от 10 лева, фишове нарочно не пишат :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с доста проценти отпред (мисля 20%) фолиото е лумар. В София са ме спирали доста пъти чат пат ми се разминава, но вече явно има доста тарикати като мен които не са полицаи и последните пъти имах проблеми. Имам 3 акта за стъкла, КОЛАТА НЯМАТ ПРАВО ДА СПРАТ ОТ ДВИЖЕНИЕ... това кеото върви в градската митология че спират от движение в София не е в сила понеже има много наказателни постановления за спиране от движение които са паднали в съда и вече се пише акт по чл105 ал1. Частично ограничаване не видимостта през предното/предните стъкла. Глобата е по чл 178 май нещо такова и е в размер внимание ... от 10 до 40 лева, в София се слага 10-20 лева, точки не се отнемат. В провинцията все още на доста места спират от движение, но при обжалване в съда наказателното постановление пада. (можете да погледнете в гоогле за чл105 колко наказателни има паднали).

ВАЖНО Е когато ви напишат акт по чл 105 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да напишете отдолу в акта възражение че полицаите нямат техническо устройство с което да докажат правотата на твърденията си че е нарушен чл105. Пишете че фактически видимостта не е ограничена по никакъв начин (куките като го прочетат после винаги почват да мрънкат... ). Имам 3 акта един от 20 и 2 от 10 лева, фишове нарочно не пишат :angry:/>/>

А към тези актове,взимат ли ти контролния талон ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А към тези актове,взимат ли ти контролния талон ?

Взимат, нали все пак има акт, но точки не се взимат, само глоба от 10 до 40 лева :zustimm:

По принцип могат да пишат фиш т.к нарушението е маловажно, ма нали са прости КУКИ трее се правят на важни с актове :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Колеги малко да повдигна темата. Ентусиазирах се днес и потърсих къде има фирми занимаващи се с нанасяне на покрития под вакуум. Има две в Русе (Метавак и Техноваксистем), но ми отказаха дори и да са повече бройки. В Ямбол има завод за производство на такива машини, но освен това и работят с тях, но пак греда.

Някой да има повече информация по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да бе ,човек...позволено е,ама тука говориме за всички или по-скоро за предните wink.gif

Искам куката яко да се припада от шок :respekt: ,като види че нямам фолио

п.п. в гърция без тъмни стъкла,иначе става неприятно!имам колега от Солун,който го потвърди!

дори да няма фолио ако ти е тъмно стъклото пак мои ти направи проблем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не мога да разбера защо по дяволите след като е забранено тонирането търсите затъмняване различно от това с фолио!

Така или иначе в един момент ще се наложи да върнете фабричната светлопропускливост на стъклата и тогава........ ще ви се разкаже играта. С фолиото - просто ще го отлепите.

Друг въпрос е как ще "опушите" задното стъкло като в 90% от случаите то е залепено и не може да се демонтира?

Хората са открили "топлата вода" отдавна, но тук опитите за преоткриване продължават!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

КазА човека ,че скоро ше има и черен цвет....обаче не искА да уточни кога тва скоро ,макар че работел по въпроса със страшна сила,щото от беНве форОма са го налетели сериозно с оферти :rolleyes:

Яворе развитие по темата или още сме в тиквите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никво,само кафяФ цвет,

А иначе затъмних с фолио сички джамци на бмвто ,предни 30%,задни 50% и задно панорамно на 80%,стана супер за моите критерии ,оше не са ме спрели , почти не личи ,но за мен е екстра!

Редактирано от yavor20v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудех за на Mityo варианта :)

Аз в момента на БМВ-то съм с тъмни стъкла навсякъде, но с тая разлика, че предните са сенници, демек пластичен матариал подобен на плексиглас, който се поставя в рамката на стъклото и който мога да махна веднага ако се наложи!Ползвам ги като пътувам извънграда, че заприличах на манго с тен на един ръкав!Засега не са ме спирали "господата", обаче съм сигурен че ако се падна на некой "стриктен" може да го поиздухам!Да се надяваме че нема да се случи...
Дакси, прав си за това, че като има закон, той се спазва, лошото е че у нас се спазват малко избирателно законите :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се разправям да сеалям и да слагам некви сенници,само тва ми липсва в лудницата и да се чудя къде да ги слагам ,в багажника ми е тоталка от джипки,кукли,топки и некви мостри на жена ми :hilezh: mitkyu си е рацер и у багажника само един бордюр има ,при тва само в тежкия сезон :lol:

П.п. Салонът ми е черен и въпреки това,с 30% предни стъкла не си личи особено... Ако почнат да ме ебават ,ше ги разлепя и тва е :)

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Яворе триЙсс процентЪ ама как ги гледаш ... щото ако съдиме по тая картинка 30% си е тъмница и си личи :nixweiss:

tint-shade_commercial.png

 

Аз допреди няколко месеца ... бях с 35% на предните и 20% на задните и ти кажа честно личеше си,особено като няма слънце или стане сумрак и под определен ъгъл на слънчево.

 

По това дето си написал значи:

Предните са ти 70%
Задните 50%

Задното панорамно 20%

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДоФтор, аз сенниците ги ползвам извънградо, че мнооо се опичам иначе съм си без фолио отпред... За бордюра ме излови, признавам без бой:)

П.п. Гледам у щатския ибей има некво фолио за многократна употреба, без лепило.... Чудя се дали да не си викна едно да тествам, дваесе трийсе пари е с доставката. Като ме спрЪт го махам, после пак го слагам и тей....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно,Явка,не личи щото е 70% пропускливост отвън навътре.

Макар,практиката да показва друго в някой ситуации :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от УВ филтъра на това фольО,направо не вервах че това е възможно,винаги като съм чел че някой иска фолио ,за да не му е жега в колата съм си викал "Да бе,не иска да си признае ,че е от гъзария" ,а то било верно и тва с жегата,доста по-малко пържи и някак е по-приятно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре при тоз дето го е слагал - той си знае майсторлъка и при вахането.

Поне Аз така направих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Някой може ли да разясни малко по подробно при проверка от ушевите как се процедира понеже на БМВ-то съм с 50% на предните врати а отзад с 5%. До сега не са ме спирали и искам да знам как да се държа че да не изям дървото :hilezh:10557363_768758929811208_321625346984936

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...