Jump to content

Аудио система на А4


Recommended Posts

Здравейте,

Купих си А4 1.9 тди 96. Естествено оригиналния касетофон е изваден. Взех си радио с мп3 тъндер, оказа се че свирят само колоните на дясната врата. Мислех да оправям и да подменям цялата система, но днес случайно открих, в багажника чейндъра и сега се чудя каккво да правя!?

Някой има ли идея какво представлява цялата аудио система и как да проверя какво е останало от нея?

Мога ли да ползвам този чейнджър с друго радио (не оригиналното) и ако да какво е то?

Ще съм благодарен на някой който е наясно ми даде съвет как да действам?

Бих се задоволил със средно качество на звука!

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли разяснил малко повече, какъв е ченджъра, със снимка, ще е най-лесно. Попринцип трябва да работят предните две колони на двете предни врати. Отделно също не е лошо да снимаш какви букси са останали от старото озвучение, за да знам как да ти помгона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи и каква ти е колата - седан или авант. Ако си седан е възможно да имаш колони на колата отзад, а може и да нямаш. Ако си авант може да имаш оригиналната туба в багажника с усилвателя. Виж дали имаш из буксите за касетофона едни малки цветни (жълта синя и зелена) синята е за чейнджъра. Също виж дали имаш кабел за този чейнджър и ако да дали е здрав. Ако ти е оригинален чейнджъра би трябвало да е Panasonic Matsushita.

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега кажи и каква ти е колата - седан или авант. Ако си седан е възможно да имаш колони на колата отзад, а може и да нямаш. Ако си авант може да имаш оригиналната туба в багажника с усилвателя. Виж дали имаш из буксите за касетофона едни малки цветни (жълта синя и зелена) синята е за чейнджъра. Също виж дали имаш кабел за този чейнджър и ако да дали е здрав. Ако ти е оригинален чейнджъра би трябвало да е Panasonic Matsushita.

Ето снимките:

post-59612-0-04742500-1308599483_thumb.j

post-59612-0-17926400-1308599494_thumb.j

post-59612-0-48575000-1308599502_thumb.j

post-59612-0-45430300-1308599512_thumb.j

post-59612-0-88609800-1308599472_thumb.j

Авант е! Но не намирам колони в багажника. Още един въпрос! Какъв е размера на отворите за колони на вратите и как се свалят капаците им? Страх ме е да не ги счупя!

По описанието което дава leo е дал едната букса е за чейнджъра, ама на радиото ми няма къде да го включа.

Май не трябваше да бързам с тоя тъндер! :hilezh:

Редактирано от soso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капаците не се свалят, маха се цялата кора и отдолу са 11,5см говорителчета. Като гледам имаш всичко само плеъра ти е махнат. Субчето захранва задните говорители, ако ги имаш, а предните както се вижда от снимките ги захранва оригиналния плеър. Ще можеш да слушаш задните говорители само през оригиналното радио както са вързани в момента. Между другото продавам моя оригинален плеър, ако решиш, че ще възтановяш системата може да му хвърлиш едно око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касетофона който ти трябва е Audi Delta CC. Само този за да ползваш changer-a. Другия вариант е да си вземеш Aftermarket а changera да го продадеш.

4D0-035-192BX-576__85688_zoom.jpg

по кабелите на касетофона даже забелязах, че нямаш FIS

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капаците не се свалят, маха се цялата кора и отдолу са 11,5см говорителчета. Като гледам имаш всичко само плеъра ти е махнат. Субчето захранва задните говорители, ако ги имаш, а предните както се вижда от снимките ги захранва оригиналния плеър. Ще можеш да слушаш задните говорители само през оригиналното радио както са вързани в момента. Между другото продавам моя оригинален плеър, ако решиш, че ще възтановяш системата може да му хвърлиш едно око.

Колко искаш за радиото и ако не ти е проблем, пусни някоя снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро пробвахме различни комбинации - Симфония / Концерт с блаупункт чейнджър както и комбинация с различни фабрични субове. Всички комбинации работеха! Както доста други неща по ауди и тук всичко е едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За changer-a едииствения касетофон е този който съм посочил. Няма начин с който и да било друг касетофон този changer да проработи. Кабела му е 8 пина кръгла позлатена букса от стрна на changera а другата страна квадртна , синя.

Говоря от опит със същия касетофон съм, само някой преди мен ми е изтръгнал changera.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За changer-a едииствения касетофон е този който съм посочил. Няма начин с който и да било друг касетофон този changer да проработи. Кабела му е 8 пина кръгла позлатена букса от стрна на changera а другата страна квадртна , синя.

Eми да де, как иначе да са буксите? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За changer-a едииствения касетофон е този който съм посочил. Няма начин с който и да било друг касетофон този changer да проработи. Кабела му е 8 пина кръгла позлатена букса от стрна на changera а другата страна квадртна , синя.

Говоря от опит със същия касетофон съм, само някой преди мен ми е изтръгнал changera.

Да, да разбрах!

Колегата ми предложи такъв, но ще трябва да разбера какво е останало от колоните, какво работи, както и за самия чейнджър дали е здрав. Понеже си купих радио ще видя кое ми е по изгодно – дали да купя Ауди Делта или само колони и да изградя системата отново.

Все ми се струва, че второто ще е по-добрия вариант и дори по евтиния!

Ще мога да слушам мп3 и всичко ще е ново.

От естетична гледна точка обаче не е добър.

Редактирано от soso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да разбрах!

Колегата ми предложи такъв, но ще трябва да разбера какво е останало от колоните, какво работи, както и за самия чейнджър дали е здрав. Понеже си купих радио ще видя кое ми е по изгодно – дали да купя Ауди Делта или само колони и да изградя системата отново.

Все ми се струва, че второто ще е по-добрия вариант и дори по евтиния!

Ще мога да слушам мп3 и всичко ще е ново.

От естетична гледна точка обаче не е добър.

С aftermarket ще имаш повече екстри, но с оригиналното аудио стой в пъти по красиво. Пък и не забравяй че си имаш място за дискове така че това компенсира mp3-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С aftermarket ще имаш повече екстри, но с оригиналното аудио стой в пъти по красиво. Пък и не забравяй че си имаш място за дискове така че това компенсира mp3-ката.

напълно съм съгласен :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните говорители се включват, като подадеш напрежение към един от пиновете на допълнителната букса.

По-точно, така включваш допълнителния усилвател. Тубата в багажника е скрита под кората, до левия ботуш (ако я имаш).

Бих те посъветвал да си сложиш оригинален плеър + имитатор на чейнджър (60-70 лв е), който свири МР3-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните говорители се включват, като подадеш напрежение към един от пиновете на допълнителната букса.

По-точно, така включваш допълнителния усилвател. Тубата в багажника е скрита под кората, до левия ботуш (ако я имаш).

Бих те посъветвал да си сложиш оригинален плеър + имитатор на чейнджър (60-70 лв е), който свири МР3-та.

Задните ще свирнат и без усилвателя с тубата, ако е както при мен. При мен фабрично си идват на буксата за колоните 8 кабела за 4-те колони.

Колега дай да видим тези имитатори на чейнджър къде ги има за тези пари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз имам същото нещо в багажника но без чеинджара означавали че само тубата седи и как да видя дали равоти но имам друго устроиство като за сат. телефон знам ли ще снимам и кача снимчици колицата е а4 1,9 тди комби 97г.

Редактирано от pako76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Добър ден на всички.И аз имам проблем с колоните на задните врати просто не сфирят зашто не знам имам AUDI A4 1.9 tdi комби имаше касетофон на сони сега до смених с някакво сд което взех от един приятел на заем като си мислех че ще отстряня повредата в задните колкони но уви.

Вупроса ми е има ли вариант изобшто да няма задни колони??

И как се сфаля кората на вратата така че после да не ми тропа като я сложа пак??

Благодаря преджарително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...