Jump to content

Recommended Posts

Мижав рейндж и мизерен трансфер. Нищо подобно със следващото поколение, където и двете са излекувани доволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не намирам разлика от late 2009 (3rd)и 2011(4th), нито в рейндж, нито в скорост, нито в нищо.

Те не са ми и на едно и също място, де .. та няма как да съдя коректно.

 

2009-та има три версии, всичките ли не стават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде вероятно действително да няма разлика. 5th generation (MD031LL/A) е тази, която имам предвид, че носи радост. Всичко предходно (явно) е боза. 

 

http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/30972-extremely-disappointing-new-apple-airport-extreme-briefly-reviewed

 

http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/31564-apple-airport-extreme-gen-5-reviewed

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, че се объркахме нещо ... аз сравнявам с ТК 4th generation,

която трябва да е с карантиите на MD031LL/1 5th genration, нали така?

 

С думи прости... имам една от хубавите и една от лошите. Right?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нещо се случи с малките графики - вече се виждат по-ясно на ретината. Предполагам, че са променили алгоритъма за интерполация към по-прост, за да не стават замъглени по краищата.

Рестартирах лаптопа вчера и чак днес се усетих, че се вижда по-добре :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще подарявам стария MacBook Pro 6.2 и реших да му сложа SSD OWC Mercury Electra 3G 480GB, че да не му личат годинките. Насочих се към този модел, но впоследствие се обърках, дали да активирам TRIM или не. От OWC твърдят, че понеже е със SandForce 2181 процесор, който се грижи за "боклуците", TRIM е ненужен и даже щял да навреди. От друга страна SandForce казват, че TRIM не пречи на SSD с техните процесори.

Щях да експериментирам, ако оставях компютъра за себе си, но сега няма да имам време. Освен това прочетох, че TRIM се забранявал след всеки ъпдайт на  OS X и трябвало да се активира отново.

Моля някой с опит да помогне, че трябва да посъветвам бъдещия собственик.

Между другото вече не се сещам, какво ме дразнеше при ретината. Няколко дена на адаптация и определено виждам предимствата. Бързите портове са голяма благинка, при все че очаквах да са още по-бързи. Имам USB 3.0 дискове, които са на кантар с FireWire 800. Някой ден ще трябва да се възползвам и от Thunderbolt, и 802.11 ac. 

Редактирано от Cocteau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове искам да продам един макбоок про 13-ка, на 10 дена, зареждан 3-4 пъти. нали това се казва, както и да е пълен комплект с всичко е неразличим от нов. колко пари да му търся ?

нищо му няма, не го продавам заради някакъв дефект или подобно.

спец:

  • 2.4GHz dual-core Intel Core i5
  • Turbo Boost up to 2.9GHz
  • 4GB 1600MHz memory
  • 128GB PCIe-based SSD flash storage
  • Intel Iris Graphics
  • Built-in battery (9 hours)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще го взема, ако искаш да го продадеш бързо и на добра цена – направо ми пиши с оферта на ЛС.

За горното питане, мисля че е добре винаги да активираш TRIM. В Ретина виждам много плюсове и съвсем малко минуси, но (за мен) те се компенсират с цялостната конструкция на комютъра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че TRIM трябва да е активиран и от Sand Force (Garbage Collection - Understanding Foreground vs. Background GC and Other Related Elements) го казват. Обърках се от това, че OWC препоръчват да не се активира и то защото използвали Sand Force процесори.

В крайна сметка, от толкова четене, реших да игнорирам мнението на производителя и да активирам TRIM. Сега само трябва да обуча новия собственик, как да проверява статуса му и да си го активира сам, ако се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кое ще го опазваш този трансфер, от глобалното затопляне ли :) Трима ти подобрява garbage collection-a, намалява IO лоуда и ти подобрява мааааалко пърформънса на диска. Всъщност не е с толкова малко, но едва ли някой тука ползва SSD-тата си така, че да го усети. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Освен за джъткане на игрички и фейсбук в тоалетната за какво ги ползвате тези айпади? Сериозно питам, опитвам се да си оправдая разхода, но не успявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пътувам страшно много, но по самолетите си разпъвам лаптопчето спокойно - мейли филми, всичко, за производителност не можем да говорим защото съм с MBP. Много играчка ми се струва някак си...Като имаш iPhone и MacBook някак си става излишно устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...