Jump to content

Recommended Posts

Какъв външен хард? Или какъвто си харесам. Имам такъв http://www.technopolis.bg/b2c/details/522271/P11020901/Hard-disk-TOSHIBA-PA3962E-1E0A-500GB но не е при мен в момента. Той ще върви ли?

Тайм капса.. Ще си почета :))

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всеки диск нa USB ще работи. Само трябва да видиш в какво е форматиран. При всички случаи ще го чете най-малко.

 

http://www.novmak.com/accessories/apple/apple-airport

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два въпроса....тоест имам много, но за два не можах да намеря инфо:

1 - Как да сменям езика през клавиатурата...има ли някакъв шорткът?

2 - Как да направя така, че като стартирам Сафари примерно, да се отваря на голям екран, а не да седи дока долу и да заема пространство

3 - Скрин шот има ли при мак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1: Command + Space

2: Не ти разбрах питането?

3: Command + Shift + 3 (за целия екран) Command + Shift + 4 (за селекция)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Команд и спейса ми отваря някакъв спотлайг сърч. С какво мога да гледам филм, свалих си едно ави, но не тръгва.Субтитрите са ми в архив, с какво да разархивирам?

А по точка 2 - имам следното предвид, сега като отворя сафари-то, отдолу седи дока. Може ли да се направи така, че като се отваря сафари, да се отваря на целия екран, а не да ми седи долу дока, да заема място.

Как да си показвам декстопа-пише че ства с ф11, но при мен само усилва звука...

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ctrl+Command+F ти прави Safari на цял екран

 

Промени си шорткъта за смяна на език от тук:

 

https://www.dropbox.com/s/9z6dibnsu69mtvi/Screenshot%202013-11-08%2022.01.41.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Команд и спейса ми отваря някакъв спотлайг сърч. С какво мога да гледам филм, свалих си едно ави, но не тръгва.Субтитрите са ми в архив, с какво да разархивирам?

А по точка 2 - имам следното предвид, сега като отворя сафари-то, отдолу седи дока. Може ли да се направи така, че като се отваря сафари, да се отваря на целия екран, а не да ми седи долу дока, да заема място.

Как да си показвам декстопа-пише че ства с ф11, но при мен само усилва звука...

За филми това http://mplayerx.org или http://www.videolan.org/vlc/ . За архиви, ако не става с вграденото инсталирай  това https://itunes.apple.com/bg/app/the-unarchiver/id425424353?mt=12 . За цял екран на Сафари - горе вдясно стрелките една срещу друга. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки път ли тр да го уголемявам ръчно сафарито?

свалих мпх плеър, но ми излизат събс на маймуница, какво да променя?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как "всеки път ръчно да го уголемяваш"? Като му дадеш да е фулскриин той си стои така,

докато не му зададеш да не е. Ако искаш да увеличиш даден обект правиш дабъл тап с два

пръста в/у обекта и той се увеличава.

Или имаш предвид, че самите прозорци са по-малки от целия дисплей?

 

Относно дока, най-добре си го направи да е ауто хайд - десен бутон в/у празно място в дока

и избираш Turn Hiding On.

 

За плеър аз ползвам VLC и не съм имал проблеми със субтитрите.

 

Направи скрииншотове да видим какви имаш предвид. cmd+shift+3 за целия екран, cmd+shift+4 - селектираш с курсора област,

cmd+shift+4+space - избираш прозорец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си взех MCB 15" Retina на 2.3.

Жена ми реагира на идеята да и дам предишния ми 15" възмутено, с думите "не ти го ща тоя тъп туч (?!) с тая изкилифенчена операционна система", та ...

Сега имаме за продаване 15-ка с highres glossy дисплей (1680х1050), 8GB ram, 128mb SSD (trim enabled), international keyboard, Intel HD Graphics 3000 512 MB, SN C02HL0S6DV7N.

На външен вид и вътрешен вид е перфектен. Гарантирам за състоянието на машината.

Който се интересува, може да дава оферти в лева или евро :-)



Искам да питам, според вас да правя ли restore от backup или да си кача програмите наново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че Маверикса не ме кефи ич. Може и при мен да е драмата, че е върху планинският лъв, че ме домързя за чиста инсталация. Всичко е по-бавно. Като започнеме с Findera. И не мога да се сетя за некви плюсове сравнен с 10.8, та да не се даунгрейдна. 

 

 

Машината е най-убитото Про 2011-та.

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Пиши ми и на мен на лични... само не разбрах защо преди два дена като ти казах да го купя не го продаваше, а сега го пусна. @Sag ?

 

 

 

@Maranello мерси



Как "всеки път ръчно да го уголемяваш"? ...

Ааа ясно, справих се, мерси :)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо защото мислех за 13-ка (както е видно нагоре) и смятах, че 15-ката ще ми е нужна в къщи;

Второ защото си взех 15-ка и сегашната жена ми не я иска;

Трето - и на първо място според мен - защото така съм решил, и не смятам за нужно да се обяснявам днес с какъв цвят гащи съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS. За да сме коректни, сега погледнах кореспонденцията ни. Това, което съм ти изпратил, дословно е:

Изпратено 03 ноември 2013 - 21:57Не съм мислил върху това, първо трябва да си поръчам 13-ката ...

Не виждам какво съм ти отказал и е съвсем ясно, че тогава още мислех за 13". Нещо не си разбрал изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе братле, няма какво да ми показваш, аз знам кво си писал, но от писането ти се разбира, че ще поръчваш някъде напред във времето, не след 5 дена примерно. Щото ако беше казал, след еди колко си време, щяхме да се разберем да ти го купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен винаги трябва да се взема най-новото. Иначе съм много доволен от старото мини, новото още не съм го виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

децата няма да им пука за ретина екрана, така че е ок. Имай предвид обаче, че ще му е все по-трудно със новите игри, все пак ползва 2 годишен хардуеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...