Jump to content

Recommended Posts

Големите - да.

Защото Фат32 има ограничение за размера на един файл от 4гб.

Ако искаш да са буутващи също трябва да са нтфс. Или поне Rufus така ги прави...

 

За фат32 никой не говори, с нтфс, освен по-бързо да си начупиш флашките друго няма да стане. Погледни все пак exfat. (http://en.wikipedia.org/wiki/ExFAT

)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ntfs е недомислена, стара и несигурна дискова система. В сравнение с ext3 е смях на смеховете. Само, че прекалено много пари се правят от антивирусни програми и на уинбозовете не и се минава на нещо смислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото се сещам поне 1 причина за да няма подсветка при FileVault login screen-a. Да речем: лаптопа ти е откраднат -> включва го апаша -> FileVault пита за парола -> тоя пробва няколко пъти и му се показва "8====D" на екрана  :hilezh: . Въпрос -> за какво му е подсветка щом знае паролата за лаптопа?  :hilezh:

Логиката ти издиша...То е ясно, че си знаеш паролата...а идеята на подсведката е да виждаш какво пишеш, а не какво ще стане след като ти откраднат/загубиш и т.н. И тоя File Vault е точно затова, а не да ми изключва подсветката.

И мериш перформънса на флашката?! Страшна тъпота, честно.

От цялата работа разбрах, че за теб всичко е тъпота и смех в залата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми така е за съжаление. Искаш ли съмъри защо OS X е тъпа система? Щото не може да си подреждаш прозорците, не ти свети подсветката на лаптопа преди да се логнеш, не можеш да ползваш гугъл и флашките под фат са по-бавни от тия под нтфс  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предишния си пост исках да кажа "за какво му е подсветка щом НЕ знае паролата за лаптопа?"

 

...

 

Че е тъпо да няма подсветка - тъпо е. Дано го оправят в следващите версии на ОС-а. Това е незначителен проблем. Повече дразнят недомислиците с Messeges, Facetime и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак нищо не си разбрал....



Еми така е за съжаление. Искаш ли съмъри защо OS X е тъпа система? Щото не може да си подреждаш прозорците, не ти свети подсветката на лаптопа преди да се логнеш, не можеш да ползваш гугъл и флашките под фат са по-бавни от тия под нтфс  :wall:

Пак нищо не си разбрал....

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, докато се разберете какво искате (да си кажете), може ли аз да се включа с едно скромно питане към секюрити батките?

Преди малко ми заби лаптопа (свикнал съм му вече, нищо ново), и след като се рестартира реших да му пусна едно Disk Utility, да видим пермишъните. И леко се притесних, защото нещо, по някаква причина е сменило ARDA Agent-a и даже диск ютилитито отказва да го оправи. Прилагам скрийншот. 

 

 

 

SUID_ARDA_Agent_changed.jpg

 

Погледнах във въпросната директория - там нещата вЕрно изглеждат така, като да е моднат този файл:

Remote_Management_ARDA_folder.jpg

 

Погледнах и в бекъпите на Тайм Капсулата от 05.02.2015, там въпросния файл е с дата 25.01.2015, която пак е различна от останалите (21.09.14).

 

Та, въпросът ми е аджеба, възможно ли е да е това, което си мисля, или не? Работя и с "чувствителна" информация, и последното, което ме очарова е точно Remote Management daemon-a да не си е моя... 

 

Системата е цялостно преинсталирана наскоро, като съм върнал само моите си файлове (документи, тралала) и сетинги от ТК.  Аповете и прочее са си инсталирани наново заедно с ОС-а. Ъпдейти наскоро не са излизали... 

 

Мнения? Някой?

 

P.S. Google казва това по въпроса, но защо ли не им вярвам...? Няма пермишън, който под Апълска система да не може да се оправи. https://discussions.apple.com/thread/3880430

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах, моите файлове освен ARDAgent са същите, ако по някакъв начин ти помогне. Самият ARDAgent е различен по големина, което обаче може се дължи на разликите в машините. Ето скрийншот: 

 

o4Xe01a.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурно правиш MD5 на приложението и проверяваш с такова изтегледно от сайта или ако имат MD5 на сайта с него.

 

А май може просто да го игнорираш.

 

http://support.apple.com/en-us/HT203172

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, явно нещо си променя тоя файл, но защо тогава архаичното Disk Utility го хваща и твърди, че не може да го оправи?! Защото DU не е ъпдейтвано вече 5-6 години, или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако помнеше при 10.6 изведнъж колко грешки излизаха при Repair disk permissions, които никога не се отстраняваха и Епъл трябваше писмено да успокоява хората, че всъщност всичко било наред, сега мисля далеч нямаше да отделяш такова внимание на това.... "проблемче". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, да, помня добре. Ако беше всичко друго, хич нямаше да му се впрягам, но точно тоя демон ми е леко притеснителен  :lupe: 

Чувам, че през него влизали службите след писмо до Апъл (и М$ имат такъв официален "сървис")...  :magic: Не, че нещо ме бОли фара от това - дразнещо е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу - Windows is now less vulnerable than OS X and Linux http://blog.gsmarena.com/windows-less-vulnerable-apples-os-x-ios-even-linux/    :shocked:

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен булшит, като видиш само къде е публикувано и тн :) Толкова достоверно е колкото рептилите, харпа и мегаторнадото приближаващо България :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За тези, които са го пропуснали това:

 

Apple Initiates Repair Program for 2011-2013 MacBook Pros With Video Issues

MacBook Pro Repair Extension Program for Video Issues

 

Моя проблем с MB Pro-то се разбра, че е точно от засегнатите по-горе - бъгва му се акъла заради GPU-то и откача. Ако има други такива, да ходят до КЦ. Смяната е безплатна дори извън гаранция. На някои от засегнатите се сменял и самия дисплей, не само дънце. По сериен номер се вижда дали е от лотове, които са с проблема... 

 

На печелившите - честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...