Jump to content

Recommended Posts

Нещата не са добре! Много високо залетяха, та не виждат по земята. Като Майкрософт с насила набутаната 10-ка. Направо нямам думи. И Джони с този бритиш глас как ме омагьосва, че е супер адвансед. Зарежи. Първо, щом е Про - трябва да предлага възможности и резерв продуктивност. Всичко останало сме го виждали и е същото, с малко изключение без което може. Второ - свързаност. При положение, че основния УСБ стандарт си е същия и поне още няколко години ще бъде такъв, да пуснеш машина без поне един стандартен УСБ си е прекомерно нахално. Можеха да комбинират. Ами като дойде някой с флашката и ти каже - забучи я. Ъъъ, чакай да извадя адаптера. Ами сега - забравил съм го, да имаш ти случайно? Смехория. Трето - MagSafe-a. Wizi e изключително прав - едно изключително добро решение, което ще липсва. Няма страшно и за него ще измислят адаптер. Та накрая като елха. И адвансед дизайна на Джони ще се изпари. Освен ако не ни изненадат с безжичен трансфер на информация от външно устройство. Т.е. хващащ флашката с едната ръка, с другата натискаш Touch ID-то и гледаш как прехвърля с 3гб/с. А и се похвалиха, че има стандартен жак за слушалки - УИИИИИ. Май ще пропусна този път.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Говоря ти, че новата 13ка Про е по-тънка и малка от сегашия Еър.

Иначе и аз съм с Еър и го предпочитам пред сегашното Про.

Air с "ретина" ще е перфектният ултрабук, но Тим & Co очевидно не са достатъчно богати и ти предлага Pro в същия размер ..... на цена 700-800 евро отгоре.

Това дразни!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Базвовия 13ка сега е $300 по-скъп от еър с 8гб рам и 256гб диск, като е по-лек и със същото тегло. Отделно има и макбук нищо, за още по-малко пари и мнооооооого по-малък и лек от еъра. Та варианти има, но се плащат. Еър с Ретина се обезмисля, понеже ще е на същата цена с Прото.

 

едит: Амазон бяха пуснали днес за малко базовото ново Про за $1139, така че абсолютно не виждам причина за възмущение

 

а това, което мен ме издразни, е че не опаковаха това LG в техен дизайн,  понеже хич не искам да сменя красивия тъндърболт дисплей с това грозно нещо. Също не виждам защо не му набучиха обикновени USBТа на монитора(на лаптопа ми е все тая)

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Thor said:

По-скоро разочарован, отколкото впечатлен ..... нито нов iMac (честно казано обмислях един 5К), нито нов Air, нито ново mini ..... само нови цени (и то какви :stupid:).

 

 

 

 

5К Аймака е все още доста актуален(skylake, DCI-P3 екран), но нови мини щеше да е добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са мноу зле. Как нещо, което се прави с мишката в момента ти го прехвърлят на клавиатурата. Това е пълна загуба на време и ще се луташ 5 мин, какво точно искаш да направиш. Отделно липсата на USB е още един минус за тях. Има хора си носят инфото на криптирана флашка и целта е с минимални усилия да представиш максимално инфо, а не да си мъкниш преходниците всеки път на презентация. Кук да напише една готварска книга по може да му се продава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

USB има, че и от най-хубавото. Трябва максимално бързо да се мине на USB-C, че да ни е по-хубав живота и това става така, ударно. За мишката и клавиатурата май си объркан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За USB се съгласих. С някакъв кабел-преходник може и да се получат нещата. За клавиатурата не съм объркан. 100 пъти по-лесно е комбинация от бутоните вместо този тъч пад или каквото е там. Мен лично ме бави нещо да ходя да го гледам и да избирам и то във вид на скрол. Процента грешки е доста голям да попаднеш на съседното, а не на исканото. Аз лично се кефя на новото MacBook, 12 инча ретина май се води. Идеално ми пасва, като съм на почивка да го взема вместо настолния.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаш възможност да си го купиш скоро и ще кажеш как е. За мен този бар разсейва повече от колкто да върши работа. Никой не казва, че няма да върши работа, просто ще става по-бавно от колкото си свикнал досега. Преставям си как натискаш бутона за attach на файл към писмото и после продължаваш с тракпада или мишката...ще е голям смях. Или вместо да превърташ песните с тракпада или стрелките ходиш горе на тъч пада...или търсиш некой емотикон при положение, че ти е клавишна комбинация с която си свикнал така или иначе или ти е на меню с мишката. Както каза Wizi измукани неща от пръстите да не представят старото в нова опаковка. Онзи ден гледах по дискавъри как хората зареждат телефоните си безжично и това нещо работи в експериментален вид. Можеха да са по-креативни поне.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, тая Сиера от къде ми освободи до сега 50ГБ, без съм и казвал какво да прави? Изрично казах нищо да не слага в айклауд за сега... Иначе хубаво покзава как може да се спести още място.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, историята помни един байхой дето обясняваше как 640кб стигат за всичко [emoji1532]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само показва до колко ти имаш нужния авторитет да го окрасяваш с такъв епитет.

 

Между другото не се знае със сигурност дали това го е казал някога или не. Няма солидно доказателство, а пък самия той отрича да го е казал. :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Wizi said:

 

Аз точно поради тая причина не исках да го пускам това, макар да не е лоша идея, но бях сигурен, че нещо ще се омаже. За сега нищо не виждам да ми е изтрило или да е пуснало само оптимизацията, но пак ми е чудно от къде ги извади тия 50ГБ и защо чак сега..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ще отчетат слаби продажби и ще се чудят защо. Малко хора ще намерят причина да ъпгрейднат. А и цената! Досега щото беше евтино. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз грандиозна разлика в цената не виждам.

А за продажбите - предстои да се види. Да не говорим, че количеството продажби не винаги е полазател дали един продукт е добър или не.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Wizi said:

Абе, ще ги убия бе! <_< Как можаха да ни резнат и SD слота :wall:  

 

Да го духа този ъпдейт. Честно.

А добро утро. Кофтито е, че епъл тръгнаха да печелят и от допълнителните устройства...Първо бяха безжичните слушалки, сега USB-C и SD слота. Въобще смениха цялата си политика от водеща и дърпаща компания да го обърнат на маркетинг и реклама. Като гледам коментарите по другите форуми нещата не са много добре за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от слушалките и СД слота печелят :hilezh:

 

Продажбите ще са си ок, просто искат да набутат безжично бъдеще... И аз не съм съгласен с толкова орязвания, но това е положението. По-тънък и лек са ми най-важните неща в един лаптоп, след това дисплей, батерия, тъндърболт портове и бързина. Всичко останало се преживява. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не друго то скоро ще се наводни с приятни адаптери с различни комбинации. Тъпото е, че такива като мен, които в 90% от времето видят с лаптоп на скута такива "екстри" единствено и само могат да пречат <_< 

 

"Нали се свиква с всичко" ще се успокояваме... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...